Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Saeima lemj par 2017.gada budžetu

23.11.2016
Saeima šodien lems par 2017.gada valsts budžeta apstiprināšanu, trīs gadu budžeta plānu, kā arī 57 ar budžetu saistītajiem likumprojektiem.

Valdošo koalīcijas partiju pārstāvji vakar tikušies, lai apspriestu nākamā gada budžeta jautājumus, un šiem politiskajiem spēkiem nav iebildumu pret budžetā iekļautajām normām, informēja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.Pēc šīs tikšanās radusies pārliecība, ka Saeimas sēdē 2017.gada budžets tiks atbalstīts, skaidroja Vaivars.

Arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) prognozēja, ka trešdien vairākuma atbalsts nākamā gada budžetam būs. Politiķis pieļāva, ka rītdienas sēdē varētu būt diskusijas par tiem jautājumiem, kas bija plašāk apspriesti arī komisijas sēdē, piemēram, tā dēvētājiem lojalitātes grozījumiem, obligātās iepirkuma komponentes diferencēšu vai citiem likumprojektiem, par kuriem bija pretrunīgi viedokļi.

Budžeta plānotie ieņēmumi ir 8,06 miljardi eiro, savukārt izdevumi - 8,36 miljardi eiro.

Tāpat, lemjot par budžetu, Saeimas komisija atbalstīja priekšlikumus par summu ap 20 miljoniem eiro, kas ir aptuveni 0,1% no plānotā iekšzemes kopprodukta. Daļa no priekšlikumiem atbalstīti valdībā - par summu līdz desmit miljoniem eiro -, līdzīgu summu sadalījuši arī Saeimas deputāti, skaidroja Vucāns.

Komisija atbalstīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ierosinājumu paredzēt 897 000 eiro Jūrmalas pilsētas domei, kas esot nepieciešami ēkas atjaunošanai piekrastes dabas vērtību un kultūrvides centra izveidošanai. Deputāti arī atbalstīja «Vienotības» ierosinājumu par 150 000 eiro Alūksnes ezera pilssalas infrastruktūras pēdējai kārtai, ZZS ieceri par 100 000 eiro Drabešu pagasta Ieriķos Cecīļu ielas rekonstrukcijai un ZZS priekšlikumu par 100 000 eiro Balvu pilsētas stadiona rekonstrukcijai.

Atbalstu guva arī koalīcijas deputātu priekšlikums piešķirt 700 000 eiro dotāciju Rīgas Sv.Jēkaba Romas katoļu baznīcas katedrāles ēkas restaurācijai, 350 000 eiro dotāciju Rīgas Doma baznīcas ērģeļu prospekta un instrumenta restaurācijai, kā arī 400 000 eiro projekta realizācijai Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Komisija atbalstīja arī «Vienotības» priekšlikumu piešķirt 400 000 eiro Cēsu pilsētas stadiona rekonstrukcijai, kā arī ZZS ieceri par 200 000 eiro novirzīšanu Dobeles olimpisko sporta veidu centra stadiona tehniskā projekta izstrādei.

Atbalstīts tika koalīcijas priekšlikums piešķirt 500 000 eiro Aglonas Dievmātes starptautiskā sanktuārija laukuma renovācijai, «Vienotības» ierosinājums paredzēt 7500 eiro teritorijas labiekārtošanai pie Moskvinas vecticībnieku baznīcas, kā arī «Saskaņas» piedāvājumi par 9913 eiro Foļvarkas lūgšanas nama un zvanu torņa jumta renovācijai, bet vēl 9881 eiro -  Jēkabpils Vecticībnieku draudzes Kristīšanas ēkas celtniecības pabeigšanai.

Komisija atbalstīja koalīcijas ierosinājumu piešķirt 520 000 eiro nodibinājumam «Kokneses fonds» Likteņdārza sabiedriskās ēkas projekta īstenošanai, ZZS ieceri atvēlēt 20 000 eiro caurtekas un ceļa sakārtošanai posmā pie Likteņdārza. Deputāti arī piekrita piedāvājumam piešķirt 200 000 eiro daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas izbūvei Smiltenē, Daugavas ielā 7A, jauno ģimeņu atbalstam.

Tāpat atbalstu guva ZZS piedāvājums atvēlēt 110 000 eiro Līvāniem katlumājas rekonstrukcijai un 200 000 eiro uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības atbalsta centra izveidei Limbažu novadā. Atbalstīta arī «Vienotības» iecere piešķirt 115 000 eiro Preiļu parka saliņas un trīs tiltu pārbūvei, 100 000 eiro ģimenes parka «Piepogā sevi Ludzai» izveidei, 500 000 eiro sporta halles būvniecībai pie Tukuma 3.pamatskolas, kā arī nacionālās apvienības iecere par 100 000 eiro novirzīšanu Ogres novada Kultūras centra ēkas ieejas kāpņu pārbūvei un 170 000 eiro Ogres novada pašvaldībai Brīvības ielas skvēra pārbūvei.

Komisija atbalstīja arī 19 600 eiro piešķiršanu, lai nodrošinātu interaktīvo lapu «dveseluputenis.lv» ar svarīgāko 1915.-1919.gada Latvijas vēstures notikumu atspoguļojumu. Savukārt 50 000 eiro paredzēti vietnes «Radu raksti» atjaunošanai dzimtu vēstures pētīšanai.

Deputāti piekrita arī piešķirt 200 000 eiro reģionālo telekanālu - «Re:TV» un «TV24» - darbības nodrošināšanai, kā arī 50 000 eiro - Latvijas Radio bilingvālā korespondenta darbības nodrošināšanai Briselē.

Komisijā nolēma atbalstīt Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK) un Augusta Brigmaņa (ZZS) piedāvājumu piešķirt nākamgad 1,55 miljonus eiro Ventspils Mūzikas vidusskolas infrastruktūras attīstības nodrošināšanai, tāpat atbalstīts ierosinājums paredzēt 800 000 eiro Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecības turpināšanai.

Deputāti neiebilda arī pret koalīcijas priekšlikumu par 300 000 eiro dotāciju kinofilmas «Nameja gredzens» uzņemšanai. Komisijā atbalstu guva Brigmaņa un Jāņa Upenieka (V) ierosinājums piešķirt 980 000 eiro nākamgad Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra attīstības projektam «Jaunās paaudzes sensoru programmējamo antenu lauka radioteleskopa stacijas LOFAR izveide», kā arī Armanda Krauzes (ZZS) un Upenieka priekšlikums nākamgad piešķirt teju 900 000 eiro Vides izglītības centra izveidei.

Vēl atbalstu guva vairāki Parādnieka, Krauzes un Edvarda Smiltēna (V) priekšlikumi par lielajiem sporta infrastruktūras objektiem. Saeimas komisija atbalstīja ieceri piešķirt 1,55 miljonus eiro olimpiskā centra «Ventspils» sporta infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, 1,55 miljonus eiro - Liepājai slēgto tenisa kortu celtniecībai, 1,1 miljonu eiro - Valmierai J.Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai, 600 000 eiro -  Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles būvniecībai, 600 000 eiro - Madonas biatlona un slēpošanas sporta bāzes «Smeceres sils» attīstīšanai, kā arī 300 000 eiro - Bauskas peldbaseina būvniecībai.

Šī ir daļa no deputātu atbalstītajiem ierosinājumiem, politiķi nav iebilduši arī pret daudzām citām iecerēm.

Focus.lv 
Foto: Saeima.lv 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top