Ceturtdiena,
9.aprīlis 2020
Vārda dienas: Valērija, Žubīte, Мануил, Мефодий, Мотрена, Феодосий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Kučinskis: Latvijas ekonomika stabili attīstās

22.11.2016
Neatkarīgo ekspertu veikto pētījumu rezultāti liecina par Latvijas ekonomikas spēju stabili attīstīties, un runas par stagnāciju vai iespējamo lejupslīdi ir nevietā.

DNB bankas eksperta Pētera Strautiņa pētījumā prognozēts, ka 2016. gadā kopumā Latvijas ekonomikā vairums nozaru būs piedzīvojušas izaugsmi. Savukārt lejupslīdi būs piedzīvojušas vien trīs nozares – finanšu, nekustamā īpašuma un būvniecības.Ministru prezidents uzsver, ka jau šobrīd acīmredzamus rezultātus ir devis gada sākumā pieņemtais lēmums, par vienu no prioritātēm Valdības rīcības plānā nosakot tautsaimniecības attīstību. To apliecina arī fakts, ka nodokļu veidā iekasētās naudas apjoms pārsniedz prognozēto, neraugoties uz to, ka būtiski aizkavējās jaunā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora izraudzīšanās un iecelšana amatā, informē Ministru prezidenta preses sekretārs. 

“Mēs turpināsim strādāt, nenovēršoties no Valdības rīcības plānā noteiktā un palielinot ekonomikas izaugsmes tempus, kas ļaus finansēt reformas izglītības sistēmā un veselības aprūpē, kā arī uzlabot valsts iekšējo un ārējo drošību,” tā M. Kučinskis.

Attiecībā uz izaugsmes tempa samazināšanos piedzīvojušajām nozarēm jānorāda, ka nekustamo īpašumu sfērā gaidāms niecīgs kritums. Tas izskaidrojams ar ģeopolitisko situāciju – trešo valstu pilsoņi saistībā ar nelabvēlīgo situāciju Krievijā un Ukrainas austrumos, kā arī ar ES un Krievijas savstarpēji piemērotajām sankcijām ievērojami mazāk izrāda interesi par nekustamo īpašumu iegādi Latvijā.

Savukārt būvniecības nozarē vērojamais straujais kritums saistāms ar ES fondu līdzekļu apguves aizkavēšanos, kā arī faktu, ka līdz novembra vidum vēl nav pieejami visi dati par šā gada laikā realizētajiem būvobjektiem, it īpaši ceļu būves jomā, kas nozīmē, ka līdz gada beigām šo nozari raksturojošie rādītāji vēl var uzlaboties.

“Šobrīd Ministru kabinets ir izdarījis visu iespējamo, lai fondu apguve nākamajā gadā varētu notikt, un tas dos uzrāvienu būvniecības nozarei. Vienlaikus tajā strādājošajiem būtu jāraugās, lai nozarē nākamgad nerastos pārkaršanas pazīmes, kā arī jāstrādā, lai pēc tam, kad ES līdzekļu apguve būs beigusies, celtniecības uzņēmumi atkal nepiedzīvotu strauju kritumu,” skaidro M. Kučinskis.
Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top