Ceturtdiena,
16.jūlijs 2020
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Kučinskis: Latvijas ekonomika stabili attīstās

22.11.2016
Neatkarīgo ekspertu veikto pētījumu rezultāti liecina par Latvijas ekonomikas spēju stabili attīstīties, un runas par stagnāciju vai iespējamo lejupslīdi ir nevietā.

DNB bankas eksperta Pētera Strautiņa pētījumā prognozēts, ka 2016. gadā kopumā Latvijas ekonomikā vairums nozaru būs piedzīvojušas izaugsmi. Savukārt lejupslīdi būs piedzīvojušas vien trīs nozares – finanšu, nekustamā īpašuma un būvniecības.Ministru prezidents uzsver, ka jau šobrīd acīmredzamus rezultātus ir devis gada sākumā pieņemtais lēmums, par vienu no prioritātēm Valdības rīcības plānā nosakot tautsaimniecības attīstību. To apliecina arī fakts, ka nodokļu veidā iekasētās naudas apjoms pārsniedz prognozēto, neraugoties uz to, ka būtiski aizkavējās jaunā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora izraudzīšanās un iecelšana amatā, informē Ministru prezidenta preses sekretārs. 

“Mēs turpināsim strādāt, nenovēršoties no Valdības rīcības plānā noteiktā un palielinot ekonomikas izaugsmes tempus, kas ļaus finansēt reformas izglītības sistēmā un veselības aprūpē, kā arī uzlabot valsts iekšējo un ārējo drošību,” tā M. Kučinskis.

Attiecībā uz izaugsmes tempa samazināšanos piedzīvojušajām nozarēm jānorāda, ka nekustamo īpašumu sfērā gaidāms niecīgs kritums. Tas izskaidrojams ar ģeopolitisko situāciju – trešo valstu pilsoņi saistībā ar nelabvēlīgo situāciju Krievijā un Ukrainas austrumos, kā arī ar ES un Krievijas savstarpēji piemērotajām sankcijām ievērojami mazāk izrāda interesi par nekustamo īpašumu iegādi Latvijā.

Savukārt būvniecības nozarē vērojamais straujais kritums saistāms ar ES fondu līdzekļu apguves aizkavēšanos, kā arī faktu, ka līdz novembra vidum vēl nav pieejami visi dati par šā gada laikā realizētajiem būvobjektiem, it īpaši ceļu būves jomā, kas nozīmē, ka līdz gada beigām šo nozari raksturojošie rādītāji vēl var uzlaboties.

“Šobrīd Ministru kabinets ir izdarījis visu iespējamo, lai fondu apguve nākamajā gadā varētu notikt, un tas dos uzrāvienu būvniecības nozarei. Vienlaikus tajā strādājošajiem būtu jāraugās, lai nozarē nākamgad nerastos pārkaršanas pazīmes, kā arī jāstrādā, lai pēc tam, kad ES līdzekļu apguve būs beigusies, celtniecības uzņēmumi atkal nepiedzīvotu strauju kritumu,” skaidro M. Kučinskis.
Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Varakļānus iekļauj Rēzeknes novadā
Cien komentētāji! es Jūs sapratu. Ko vēl varētu atdot no Latgales: Kārsavu, Zilupi, Šķauni ... uz vienu pusi. Viļānus, Preiļus, Līvānus uz otru pusi. Arī Baltkrieviju nevajadzētu atstāt bešā. Ko taisīsim, aptauju vai referendumu? Latgale liela, pietiks visiem. Sīkāk...
Veselības inspekcija: Rāznas ezera Lipušku peldvietā atļauts peldēties
Pirms pāris dienām bija aizliegts, tagag jau atļauts, kas par cilvēku muļķošanu? Sīkāk...
Veselības inspekcija: Rāznas ezera Lipušku peldvietā atļauts peldēties
Bet oficiālu datu nav ir tikai ieraksts aizliegts peldēties: http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings
(Oficiālo peldvietu monitoringa rezultāti 2020. gadā (13.07.2020., Word, tiek atjaunots vismaz reizi mēnesī)
Kur tad rādītāji kas parāda, ka kaut kas ir ārpus normas robežu? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top