Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

NBS saņēmuši jau 34 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīnas

03.11.2016
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) no Lielbritānijas saņēmuši jau 34 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīnas, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekts ir sadalīts vairākās kārtās un posmos, un pašreiz tiek īstenota mehanizācijas projekta pirmā kārta ar bruņutehnikas piegādi no Lielbritānijas. 

Kopumā plānots iegādāties 123 bruņutehnikas vienības. Tai bruņutehnikai, kas ir paredzēta mehanizētās vienības izveidei, pirms piegādes no Lielbritānijas tiek veikts kapitālais remonts un modernizācija, un to plānots saņemt laikā no 2016. līdz 2020.gadam. Tehnikas piegāde notiks pakāpeniski visu šo gadu garumā, un līdz ar tehnikas piegādi tiks sākta arī tās ieviešana ekspluatācijā, atgādināja ministrijā.

Tikmēr aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) 2.novembrī kārtējo reizi pēc «Saskaņas» deputāta lūguma bija uzaicināts uz Saeimu skaidrot informāciju par kāpurķēžu mašīnu iegādi.

 «Saskaņas» deputāti pieprasīja aizsardzības ministram sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram, deputātiem nosūtīt Ministru kabineta ziņojumu par munīcijas iegādi un NBS komandiera apstiprināto izvērtējumu, uz kuru balstoties valdībā tika iesniegts ziņojums, piedāvājot trīs iespējamos risinājumus kājnieku brigādes nodrošināšanai ar mehanizētām platformām.

Saeimas Pieprasījumu komisijā ministra iztaujāšana notika slēgtā sēdē, taču, kā pastāstīja komisijas vadītājs Augusts Brigmanis (ZZS), komisija nolēmusi neatbalstīt šo pieprasījumu, lai gan katra puse palikusi pie savas pozīcijas. Vairums deputātu atzinuši, ka Aizsardzības ministrijas veiktais darbs bruņoto spēku mehanizācijā ir pozitīvs, ko augsti novērtējot arī sabiedrotie. «Jautājums ir par to, cik tālu un kuru informāciju ir iespējams saņemt. Viņi [«Saskaņas» deputāti] gribēja paplašināt informāciju kā tādu un apšaubīja Valsts kontroles atzinumu, lai gan tika pierādīts un argumentēts, ka mašīnas ir normāla tehnika,» norādīja Brigmanis.

Bergmanis pēc komisijas sēdes teica, ka šogad aizsardzības nozari saistībā ar kāpurķēžu mašīnu iegādi ir pārbaudījusi Valsts kontrole, taču pēc būtības nekādi pārkāpumi nav konstatēti, lai gan esot lietas, kas jāuzlabo.

«Kaujas mašīnas jau izmantotas nesen notikušajās mācībās «Zobens 2016», kur bija ļoti labi rezultāti. Turklāt, ja bieži tiek piesaukta NATO standarta neievērošana, tad Igaunijā Lielbritānija ieradīsies tieši ar tādu pašu tehniku. Par to, ka mašīnu iegāde bija pareizs lēmums, man nav ne mazāko šaubu,» paziņoja Bergmanis.

Ministrs jau iepriekš sacīja, ka redzamākais šā iepirkuma kritizētājs - «Saskaņas» deputāts Andrejs Elksniņš - nav minējis nevienu konkrētu faktu un pierādījumu tam, ka kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīnas «CVRT» būtu nederīgi lūžņi, par kuriem iztērēta neadekvāti liela nauda. Tā vietā Elksniņš «labākajās Krievijas propagandas tradīcijās manipulē ar sabiedrības vairākuma izpratni par transporta līdzekļiem un to iegādes nosacījumiem», uzskata Bergmanis.

Ministrs skaidroja, ka militārajā pasaulē tiek izgatavotas tehnikas platformas ar mērķi kalpot vismaz nākamos 30-50 gadus. Platformas ir iespējams modernizēt un aprīkot ar jaunākajām sakaru un ieroču vadības iekārtām, kamēr to ļauj pieejamās jaudas un vieta. Bruņumašīnas platformas projektēšana un izgatavošana esot neiedomājami dārga, un to varot atļauties tikai ļoti bagātas valstis.

«CVRT» esot pati ātrākā un mobilākā savas klases kaujas mašīna, un Latvijas armijas vajadzībām tā tikšot aprīkota ar pasaulē modernākajām Izraēlas ražojuma prettanku raķešu sistēmām «Spike», kur viena raķete no četru kilometru attāluma var iznīcināt «T-90» kaujas tanku, kas maksā 40 reizes vairāk nekā pati raķete.

Bergmanis iepriekš atgādināja, ka līgumu par 123 bruņumašīnu iegādi noslēdza Latvijas valdība ar Lielbritānijas valdību. Tieši šāda līgumu slēgšanas prakse novērš korupcijas riskus. Līguma pamatsummu veido 123 platformu pilnīga atjaunošana un kapitālā remonta īstenošana, rezerves daļas un Latvijas speciālistu apmācība, kas kopā izmaksā 39 418 015 sterliņu mārciņas (46 591 746 eiro).
Rezekneszinas.lv Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top