Svētdiena,
22.Septembris 2019
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Reģionos satraukušies - VID nodaļas tiks slēgtas?

19.10.2016
Reģionālo attīstības centru apvienība” ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un finanšu ministrei Dacei Reizniecei-Ozolai, paužot reģionu satraukumu par VID reorganizāciju reģionālajos attīstības centros, kas paredz VID nodaļu pārveidošanu par iecirkņiem Alūksnē, Gulbenē, Krāslavā, Tukumā, Ludzā, Valkā, Limbažos, Talsos, Ogrē, tādējādi katrā no šīm vietām darbu zaudēs līdz pat 30 cilvēkiem.

Reģionālo attīstības centru apvienība” vēršas pie LR Ministru prezidenta un finanšu ministres, lūdzot viņus personiski iesaistīties, lai nepieļautu šāda veida VID struktūrvienību reorganizāciju.

“Reģionos strādā darbinieki ar lielu pieredzi, labu izglītību, ir lieliski motivēti un par atalgojumu nesūdzas. Arī telpu izmaksas reģionos ir daudzkārt zemākas. Tāpēc gan no valsts, gan no paša VID interešu viedokļa loģiski būtu Rīgā ievērojami samazināt darbinieku skaitu, atstājot reģionos esošos darbiniekus vai pat to skaitu palielinot,” aicina “Reģionālo attīstības centru apvienības” un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, atgādinot, ka arī pati VID vadība atzīst, ka Rīgā ir grūti nokomplektēt vajadzīgo darbinieku skaitu, ir liela kadru mainība, ne visiem darbiniekiem ir pietiekams izglītības līmenis un darbiniekus neapmierina saņemtais atalgojums. 

Reģionu attīstības centru vadītājiem nav saprotams, kādēļ VID lauž pašreizējo praksi, kad lielākā daļa no strādājošajiem, fiziski atrodoties reģionos, varēja attālināti apstrādāt visas LR teritorijas VID lietas, vienlaicīgi šādā veidā nodrošinot kvalitatīvas darba vietas reģionos.

“Uzskatām, ka ir ačgārni piedāvāt pārcelt VID darbiniekus no reģioniem uz Rīgu. Bezdarba līmenis reģionu attīstības centros jau tā ir daudz augstāks par to, kāds tas ir Rīgā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datu bāzi bezdarba līmenis Alūksnē - 9,9%, Gulbenē - 7,5%, Krāslavā - 11,2%, Tukumā - 6,5%, Ludzā - 17,4%, Valkā - 8,2%, Limbažos - 7,3%, Talsos - 6,5%. Bezdarba līmenis Rīgā ir 3,5%,” vēstulē raksta “Reģionālo attīstības centru apvienības” valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis

“Iespējams, ka plānotā VID reorganizācija atvieglotu VID administratīvo pārvaldību, taču kopumā valstī un jo īpaši Latvijas reģionos tā radīs negatīvas sekas,” uztraucas reģionālo attīstības centru vadītāji, piebilstot, ka visticamāk, ka VID reorganizācijas rezultātā iesaistītie darbinieki nevarēs vairs atrast darbu savā specialitātē un valstij būs jāmaksā tūkstošiem eiro šo darbinieku pārkvalifikācijai, bezdarbnieku pabalstiem, kā arī ārvalstīs dzīvojošie un strādājošie latvieši saņems jaunus biedrus savā komūnā.

Vents Armands Krauklis norāda uz pretrunām valsts institūciju darbā, jo no vienas puses par katru jaunradītu darba vietu reģionālajos attīstības centros tiek piemaksāti 41 000, bet VID tai pat laikā viegli likvidē simtiem darba vietas. 

Vents Armands Krauklis arī atzīmē to, ka tiekoties ar VID vadību šī gada 5.jūlijā, VID pārstāvji mutiski solīja, ka visiem darbiniekiem tiks piedāvāts darbs citās VID struktūrvienībās, taču ir saņemta informācija, ka darba vietas esošajiem VID darbiniekiem netiks garantētas.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015.gadā ar mērķi apvienot pašvaldības, kas LR Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.

Biedrībā „Reģionālo attīstības centru apvienība” kā dalībnieki darbojas 21 Latvijas pašvaldība: Aizkraukles novads, Alūksnes novads, Balvu novads, Bauskas novads, Cēsu novads, Dobeles novads, Gulbenes novads, Krāslavas novads, Kuldīgas novads, Limbažu novads, Līvānu novads, Ludzas novads, Madonas novads, Ogres novads, Preiļu novads, Saldus novads, Siguldas novads, Smiltenes novads, Talsu novads, Tukuma novads, Valkas novads.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ēterā savu skanējumu sāk raidījums “Ar atgriešanos”
Gulbene izpārdod visus aktīvus piesakies:
https://www.dzirkstele.lv/vietejas-zinas/jaungulbenes-sils-pardots-ar-8-balsim-par-170208 Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Vīnys latvīšu volūdys ari nav, kotrā regionā ir sovys izlūksnis ci apvydvuordi! Latgolā var sacēt i "susātivs", i "āna", i "kārmuns", i "kabata", lai gon pyrmīs variants ir latgaliski, ūtrīs - čyuliskumi. I navajag bļuznēt, ka "kotrā pogostā runoj sovaiduok", tuos ir volūdys i izlūkšņu niansis, kurys ari literarā formā latgaliski var saglobuot kai sinonimus. Bet pastuov latgalīšu rokstu volūda ar sovim nūsaciejumim! Vysi, kas te "pruotuļoj", izlosit latgalīšu rokstu volūdys raksteibys nūteikumus (apstyprynuoti MK 2006.g.). Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
hihihi! Nasapraška! "škola" nav nikaids slāvisms, bet radīs i puorjimts nu greku volūdys! Pyrms attaisi muti, palosi koč kū par latg.volūdu, a na plotīs ar sovim diletantiskajim pruotuojumim!
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top