Otrdiena,
7.jūlijs 2020
Vārda dienas: Alda, Maruta, Иван, Петр Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VM: speciālistus jāieinteresē darbam reģionos

02.09.2016
Pēc tikšanās ar Latgales reģiona pārstāvjiem 31.augustā ministre sacīja, ka ar reģiona pārstāvjiem pārrunāti dažādi jautājumi, tai skaitā jautājums par rezidentūras vietām un jaunajiem ārstiem.

Viņa stāstīja, ka Veselības ministrija (VM) ir panākusi, ka jaunajiem ārstiem pēc rezidentūras pabeigšanas trīs gadi ir jāstrādā valsts vai pašvaldību ārstniecības iestādēs. Tomēr būtiski ir, lai arī pašvaldības iesaistās jauno ārstu piesaistē, jo ar "pātagu" jaunos speciālistus piesaistīt nevar, viņiem ir jābūt ieinteresētiem doties uz reģioniem, skaidroja Čakša.Tāpat ministre Latgales reģiona pārstāvjus informēja par to, ka šogad ir palielināts vietu skaits valsts apmaksātā rezidentūrā, kā arī VM plāno šo skaitu palielināt arī nākamgad. Čakša arī informējusi reģiona pārstāvjus par ieceri finansējumu slimnīcām aprēķināt, balstoties uz 12 mēnešu finansējuma izpildi, nevis deviņu, kā tas ir bijis līdz šim.

Čakša arī norādīja, ka Latgales reģiona pārstāvji atbalstīja VM aizstāvēto veselības aprūpes finansēšanas modeli, kurš neparedz papildu finanšu sloga ieviešanu iedzīvotājiem.

Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Zuģickis izteica viedojkli, ka tikšanās galvenais uzdevums bija apspriest un izskatīt jautājumus par veselības nozares aktualitātēm, noskaidrot ministrijas redzējumu nozares problēmsituāciju risināšanai, kā arī pārrunāt jautājumus, kuri skar veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un to kvalitātes uzlabošanu.

Latgales pašvaldību atbildīgie darbinieki jau iepriekš apzināja un apkopoja reģionam svarīgos problēmjautājumus, kas laicīgi tika nosūtīti izskatīšanai VM. Viena no galvenajām tēmām bija rezidentu piesaiste Latgales reģionam, kā arī ārstu trūkums slimnīcās un medicīniskā personāla atalgojums.

Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele sanāksmē apliecināja: "Latgales pašvaldības šobrīd dara visu nepieciešamo, lai piesaistītu jaunos veselības jomas speciālistus. Tiek piešķirti dzīvokļi, maksātas stipendijas, taču tas nav devis vēlamos rezultātus, tādēļ aicinām Veselības ministriju ieviest jaunajiem speciālistiem reģionālo algu koeficentu, kā tas šobrīd jau ir ģimenes ārstiem."

Tāpat Latgales pašvaldību vadītāji ierosināja veikt veselības pakalpojumu pieejamības kartējumu, kā arī iedzīvotāju ērtībai reģionālajos centros stiprināt veselības aprūpes iestādes, nodrošinot tajās primāro pakalpojumu pieejamību.

Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji bija gandarīti par tikšanos un tajā panākto abpusējo sapratni daudzos jautājumos. "Reģionu problēmjautājumi ministrijā tiek aizvien vairāk sadzirdēti, ceru, ka tie tiks arī risināti. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam veicināt kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem," uzsvēra Gendele.
Focus.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Kauns par tādie SA demagogiem. Ir tāds teiciens, kurā ne vietā bučo vusur pakaļa. Kopa namsaimnieks, slikti bija, tagad cliner, arī slikti, bet kā par sētnieku stādāt vajadzētu, uzreiz citu dziesmu sāktu dziedāt. No malas visi gudri kritizēt, ja pašam rokas no pakļas aug... Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Domei nevis pieņemt šos bezjēdzīgos noteikumus, bet cītīgi kontrolēt kā firma Clen-R uzkopj pilsētu. Kauns un bezatbildība. Agrāk sētnieki visu sakopa, bet tagad atkritumi mētājas mēnešiem un rezultātā nekas netiek savākts. Bet kā tiek pļauta zāle, tas ir ārpus kādas kritikas, kopā ar zemi. Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top