Pirmdiena,
30.marts 2020
Vārda dienas: Igmārs, Ilgmārs, Nanija, Алексей, МАРК, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VM: speciālistus jāieinteresē darbam reģionos

02.09.2016
Pēc tikšanās ar Latgales reģiona pārstāvjiem 31.augustā ministre sacīja, ka ar reģiona pārstāvjiem pārrunāti dažādi jautājumi, tai skaitā jautājums par rezidentūras vietām un jaunajiem ārstiem.

Viņa stāstīja, ka Veselības ministrija (VM) ir panākusi, ka jaunajiem ārstiem pēc rezidentūras pabeigšanas trīs gadi ir jāstrādā valsts vai pašvaldību ārstniecības iestādēs. Tomēr būtiski ir, lai arī pašvaldības iesaistās jauno ārstu piesaistē, jo ar "pātagu" jaunos speciālistus piesaistīt nevar, viņiem ir jābūt ieinteresētiem doties uz reģioniem, skaidroja Čakša.Tāpat ministre Latgales reģiona pārstāvjus informēja par to, ka šogad ir palielināts vietu skaits valsts apmaksātā rezidentūrā, kā arī VM plāno šo skaitu palielināt arī nākamgad. Čakša arī informējusi reģiona pārstāvjus par ieceri finansējumu slimnīcām aprēķināt, balstoties uz 12 mēnešu finansējuma izpildi, nevis deviņu, kā tas ir bijis līdz šim.

Čakša arī norādīja, ka Latgales reģiona pārstāvji atbalstīja VM aizstāvēto veselības aprūpes finansēšanas modeli, kurš neparedz papildu finanšu sloga ieviešanu iedzīvotājiem.

Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Zuģickis izteica viedojkli, ka tikšanās galvenais uzdevums bija apspriest un izskatīt jautājumus par veselības nozares aktualitātēm, noskaidrot ministrijas redzējumu nozares problēmsituāciju risināšanai, kā arī pārrunāt jautājumus, kuri skar veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un to kvalitātes uzlabošanu.

Latgales pašvaldību atbildīgie darbinieki jau iepriekš apzināja un apkopoja reģionam svarīgos problēmjautājumus, kas laicīgi tika nosūtīti izskatīšanai VM. Viena no galvenajām tēmām bija rezidentu piesaiste Latgales reģionam, kā arī ārstu trūkums slimnīcās un medicīniskā personāla atalgojums.

Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele sanāksmē apliecināja: "Latgales pašvaldības šobrīd dara visu nepieciešamo, lai piesaistītu jaunos veselības jomas speciālistus. Tiek piešķirti dzīvokļi, maksātas stipendijas, taču tas nav devis vēlamos rezultātus, tādēļ aicinām Veselības ministriju ieviest jaunajiem speciālistiem reģionālo algu koeficentu, kā tas šobrīd jau ir ģimenes ārstiem."

Tāpat Latgales pašvaldību vadītāji ierosināja veikt veselības pakalpojumu pieejamības kartējumu, kā arī iedzīvotāju ērtībai reģionālajos centros stiprināt veselības aprūpes iestādes, nodrošinot tajās primāro pakalpojumu pieejamību.

Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji bija gandarīti par tikšanos un tajā panākto abpusējo sapratni daudzos jautājumos. "Reģionu problēmjautājumi ministrijā tiek aizvien vairāk sadzirdēti, ceru, ka tie tiks arī risināti. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam veicināt kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem," uzsvēra Gendele.
Focus.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa uzliesmojums Latvijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl vienam medicīnas darbiniekam
Lai nesaslimtu pārējie stacionārā esošie pacienti un mediķi, slimnīcu vajadzētu uz kādu laiku pilnīgi slēgt. Sniegt palīdzību tikai ar NMP atvestiem slimniekiem. Sīkāk...
Ātrie kredīti internetā
Sveiki, paldies Markam Viljamsam, ka aizdevi man aizdevumu, lai šodien glābtu mana slimā bērna dzīvību, lūdzu, lūdzam ikvienu, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevuma e-pasts: markwilliamstrustfirm@gmail.com
Sīkāk...
COVID 19: Rēzeknes mērs nomierina un joko
Nu super..... Par senioriem mēs rūpējamies, bet par bērniem nevajag?... Un kā ir ar godīgumu? Skolās pedagogiem ir tālmācības, vinjiem riskēt nevajag ne ar sevi ne ar saviem bērniem, bet pirmsskolas darbiniekiem sanāk tā, riskēt un pakļaut riskam savas atvases.... Pie tam, ka zinot, ka vecāks strādā par tālbraucēju un atved bērnu uz dārziņu parakstot godprātīgi papīru, ka nav sakara ar ārzemēm un pedagogi neko nevar izdarīt, jo redz papīrs parakstīts... Ideāli.... Ātri vien Rēzekne būs pils ar saslimušajiem... Jāslēdz uz karantinu arī bērnudārzi Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top