Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Izmaiņas vēl netiks ieviestas

12.08.2016
Oficiāli – no nākamā mācību gada skolās netiks ieviesta trešā sporta stunda un veselības mācība.

Līdz ar to, iespējams, par atvieglojumu daudziem skolēniem, arī mācību gads netiks pagarināts, kā to iepriekš bija iecerējis izglītības ministrs Kārlis Šadurksis. 


Visticamāk, šādas pārmaiņas notiks pēc diviem gadiem, kad spēkā stāsies jaunais izglītības standarts.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurksis ar veselības ministri Andu Čakšu aiz slēgtām durvīm apsprieda gan ieceri par veselības mācības iekļaušanu skolās, gan trešo sporta stundu. Abi bijis vienisprātis, ka trešā sporta stunda ir nepieciešama, it īpaši sākumskolā, lai jau mazotnē bērniem radītu interesi par fiziskām aktivitātēm. Taču nolemts, ka trešo sporta stundu ieviesīs vien pēc pāris gadiem. Savukārt veselības mācība kā atsevišķa stunda vispār netiks atjaunota, bet gan saturiski iekļausies citos mācību priekšmetos.

Jau vēstīts, ka Valsts izglītības satura centrs šobrīd izstrādā jaunu – kompetencēs balstītu – izglītības satura pieeju. Sākotnēji to ieviesīs pirmsskolā un sākumskolā. Tāpēc paietu vairāki gadi, kamēr skolēni, kuri sāktu mācības pēc jaunā satura, nonāktu vidusskolā.

Anda Čakša uzskata, ka šajos divos jautājumos mūsu starpā valda absolūta saskaņa un vienotība, lai bērni augtu veselīgi un fiziski aktīvi. Jo tā pašreiz tiešām ir problēma, uz aptaukošanos un lieko svaru gan puišu, gan meiteņu vidū ir liels procents.

Iepriekš lielu rezonansi sabiedrībā izsauca Šadurska iecere par divām nedēļām pagarināt mācību gadu. Šobrīd ministrs atzīst, ka mācību iestiepšanās vasaras brīvlaikā – otrā semestra beigās – varētu notikt vien pēc diviem gadiem.

Vienmēr jau ir tā «bumba» jāiemet, lai sāktu par kaut ko runāt un diskutēt. Un diskutēts par mācību gada pagarināšanu ir gana daudz – un tā ir realitāte, bet tā nāks no 2018./2019. mācību gada. Tā nāks kopā ar jauno izglītības standartu, citādi nav fiziski vietas ārkārtīgi daudzus satura moduļus ielikt mācību priekšmetos.
Tvnet.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
stardust 13.08.2016 09:43
Nu labi, ka dīvaini Šadurski kāds nolika pie vietas. Attaisnot savu bezjēdzīgo eksistenci uz bērnu rēķina - tas tā kā par daudz. Labi būtu, ja vēl piespiestu šo "ministru" likt mierā internātskolas, kuras, kā zināms, šis "ministrs" grib novelt uz pašvaldību pleciem. Bet iznākumā tas nozīmēs daudzu šo skolu slēgšanu. Patiešām, labāk lai "neatkarīgās" Latvijas "ministri" saņem savas algas un nedara neko, nekā kaut ko dara, jo no viņu "darbības" parasti kļūst tikai sliktāk.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top