Ceturtdiena,
18.jūlijs 2019
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Pasaulē

Krievija Krimas tatārus ievieto psihiatriskajās slimnīcās

28.03.2017
Advokāti, juristi un cilvēktiesību aktīvisti apgalvo, ka Krievijas varasiestādes Krimā arvien biežāk cilvēktiesību aktīvistus ievieto psihiatriskajās slimnīcās, kur pakļauj psiholoģiskajai vardarbībai.

Kopš reģiona aneksijas pirms trim gadiem daudzi etniskie tatāru aktīvisti, kuri protestē pret okupāciju, tiek arestēti un pakļauti vardarbībai vai ieslodzījumam novecojušās psihiatriskās ārstniecības iestādēs, Lielbritānijas medijam «The Guardian» atklāj dāņu cilvēktiesību aktīvists un politologs Roberts van Vorens.


«Šādu gadījumu skaits pēdējo gadu laikā ir ievērojami pieaudzis, īpaši pret Krimas tatāriem un ukraiņu aktīvistiem, kuri iebilst pret Krievijas veikto aneksiju,» viņš piebilst.

Emīls Kurbedinovs, prominents Krimas advokāts, apgalvo, ka laika posmā no decembra līdz februārim 10 Krimas  aktīvisti piespiedu kārtā tikuši nosūtīti uz psihiatrisko klīniku. Četri no viņiem tur atrodas vel joprojām, bet pārējie seši ir pārsūtīti uz cietumu.
Saskaņā ar Kurbedinova vārdiem Krimas aktīvisti psihiatriskajās slimnīcās spiesti mitināties šausmīgos apstākļos. «Daži atrodas pilnīgā izolācijā bez pieejama pamatkomforta, piemēram, tualetes. Citi savukārt atrodas kopā ar daudziem garīgi smagi slimiem cilvēkiem.»

«Aktīvisti tiek nopratināti par iespējamo iesaistīšanos «ekstrēmismā» un viņu skatījumu uz valdību. Viņiem arī tiek liegtas tiesības runāt ar saviem ģimenes locekļiem vai tikties ar advokātu divatā bez sarga klātbūtnes. Tas viss pārkāpj starptautiskās tiesības,» saka Kurbedinovs.

Visi Krimas aktīvisti aizturēti uz aizdomu pamata par saistību ar «Hizb-ut-Tahrir», kuru Krievija  pasludinājusi par teroristu grupējumu.

Harkovas Cilvēktiesību aizsardzības grupa (KHPG) apgalvo, ka nav pierādīju tam, ka organizācija ir saistīta ar terorismu, kā arī tam, ka šie cilvēki bijuši iesaistīti grupējumā.

Pēdējās Padomju Savienības dekādēs psihiatrija tika izmantota kā sistemātiska disidentu ierobežošanas un sodīšanas metode. Arī mūsdienās Krievijas krimināllietu izskatīšanā represīvas psihiatrijas metodes nav retums, saka Jurijs Saveņko, Krievijas Neatkarīgās psihiatru asociācijas (IPA) priekšsēdētājs un psihiatrs.

«Psihiatrija mūsdienās bieži vien ir daļa no procedūras kriminālnoziedznieku lietu izskatīšanā, kad nav konkrētu pierādījumu. Ieguldīto pūļu un laika ziņā tas ir ekonomiskāks paņēmiens nekā pierādījumu vākšana, lai iegūtu psihiatrisko novērtējumu,» atklāj Saveņko.
Tvnet.lv  Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Vietējie, pastāstiet, vai arī Rēzeknes "atbrīvotāja" piemineklis aizmirsts, vai tikai jaunāko laiku Latvijas piemiņas zīmes? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Jabrauc uz Angliju to velna Londonu vai tad ? No turienes vairak ticamak šis projekts. Maskavas zem zemes metro. Kur tad patriotisms ? Sīkāk...
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
Nesaprotu, kur te domei ir izdevīgums? Netīra pilsēta? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top