Piektdiena,
3.jūlijs 2020
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Pasaulē

Igaunijā taksistiem izstrādāta vārdnīca

25.11.2016
Lai atrisinātu problēmu, ka taksometru vadītāji Krievijas pierobežā esošajā Igaunijas pilsētā Narvā nezina igauņu valodu, Narvas Attīstības un ekonomikas departaments sagatavojis projektu, kura laikā tiks izstrādāta īpaši taksometru vadītāju vajadzībām veidota igauņu un krievu valodas vārdnīca, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR. 


Vārdnīcu, kurā būs apkopotas sarunai nepieciešamākās frāzes, bez maksas, lejuplādējot pašvaldības mājaslapā, varēs saņemt visi interesenti. Projektu pilnībā finansē fonds «Innove SA», kas tam atvēlējis 4320 eiro.

Narvas pašvaldības Attīstības un ekonomikas departamenta vadītājs Georgijs Ignatovs norādīja, ka vārdnīcas veidotāji sarunai nepieciešamās frāzes atlasīs, sarunājoties ar taksomentru vadītājiem. Bez vārdnīcas projektā tiks izstrādāta arī metodika tās izmantošnai un tiks organizēti kursi spēļu veidā apmēram 60 taksometru vadītājiem.

Ignatovs gan uzsvēra, ka vārdnīcā ietverto frāžu zināšanas neļaus taksometru vadītājiem izpildīt prasību valsts valodu pārzināt vismaz B1 līmenī. Viņš norādīja, ka vārdnīca ļaus atrisināt problēmu, ka taksometru vadītāji Narvā nereti nespēj sazināties ar klientiem, kas nezina krievu valodu, turklāt šādu pieeju ir augstu novērtējuši gan taksometru vadītāji, gan vairāki politiķi, kā arī neformālu pieeju valodas zināšanu problēmas risināšanai atbalsta arī Igaunijas valdības līmenī.

Projekts vēl jāapstiprina Narvas pašvaldības deputātiem. To īstenot plānots 2017.-2018.gadā.

2015.gada 1.oktobrī Igaunijā spēkā stājās Sabiedriskā transporta likuma nosacījumi, kas paredz, ka taksometru vadītājiem licences saņemšanai līdz 2016.gada 31.martam ir jāsaņem diploms, ka viņu igauņu valodas zināšanas atbilst B1 līmenim. Tomēr pēc tam, kad Igaunijas ziemeļaustrumos krasi sāka samazināties taksometru skaits, parlaments nolēma šo prasību no likuma atsaukt.Tomēr septembrī ap 200 taksometru vadītāju Narvā nonāca Igaunijas Valodas inspekcijas uzmanības lokā - institūcija viņiem uzlika par pienākumu līdz nākamā gada jūlijam nokārtot eksāmenu, apliecinot, ka viņu valsts valodas zināšanas atbilst B1 līmenim.
Mixnews.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Vai lidz šim tas viss rika ļauts?
Vai daudz kas no šī nav pats par sevi saprotams - nebojāt apstādījumus, nepiegruzot kāpņutelpu, nemazgat drēbes strūklakās Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
А почему дума ненапишет то что жителя города полагается,какие льготы и куда обращатся?Пише только то чего нельзя. Sīkāk...
Neviena no pašvaldību slimnīcām nav saņēmusi solītās kompensācijas
nu KĀ var nesolīt !?!?!?!? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top