Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Pasaulē

Eksperti nosauc jaunus cilvēces bojāejas «termiņus»

15.09.2016
Cilvēce var iet bojā jau pēc dažiem gadsimtiem: iespēja, ka tas varētu notikt ap 2290.gadu ir 50%, bet ap 2710.gadu - 95%, teikts pētījumu kompānijas «BCA Research» publicētajā ziņojumā.

Pēc ziņojuma autoru vārdiem, civilizācija ir pietuvojusies pagrieziena punktam, kuru pārvarot, tā var strauji paaugstināt IQ līmeni, pateicoties ģenētiskajām tehnoloģijām.

Tiesa, reizē ar pieaugušajām iespējām palielināsies bojāejas riski, norāda ekonomisti, atsaucoties uz teorēmu par pasaules galu. 

Savā analīzē pētījuma autori norāda, ka summārais dzimstības koeficients stabilizēsies pie 3 (pašlaik tas ir apmēram 2,4), līdz ar to cilvēces bojāejas iespējamība līdz 3000.gadam sastāda 50-95%. 

Pēc ekspertu viedokļa, pieļaujot, ka cilvēci gaida bojāeja, iekrājumu veidošana vairs nebūs tik aktuāla. Tas nozīmē, ka investoriem būs mazāk iemeslu taupīt naudu, bet gan būs lielāka vēlme ieguldīt to riskantos aktīvos. Ja cilvēce spēs apdzīvot citas planētas vai radīt gigantiskus orbitālos kuģus, tad dzīvības izzušanas izzušanas iespējamība strauji samazināsies, taču uz šo brīdi pasaules gala iespēja ir daudz augstāka, nekā tālā pagātnē vai arī būs nākotnē. 

Jāatzīmē, ka cilvēces vēsturē jau ir bijušas vairākas reizes, kad pasaule gatavojusies pasaules galam. Pēdējo reizi tas notika 2012.gadā, un toreiz cilvēces bojāeju paredzēja Maiju kalendārs. Daudziem cilvēkiem pasaules valstīs tas izraisīja paniku - Itālijā iedzīvotāji masveidā izsūdzēja grēkus, bet Ķīnā sāka ražot lodveida patvertnes. 

Pazīstamais fiziķis - teorētiķis Stīvens Hokings - ir pārliecināts, ka, glābjoties no bojāejas, cilvēkiem ir jākolonizē citas planētas. Pēc viņa viedokļa, tuvāko 100 gadu laikā tas notiks ar Marsu, un sagatavošanās darbi tam jau ir sākušies. 
Mixnews.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top