Ceturtdiena,
2.aprīlis 2020
Vārda dienas: Imgarde, Irmgarde, Никита, Светлана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Ugunsgrēkos Latgalē cietuši divi cilvēki, dzēsti 148 kūlas ugunsgrēki

08.04.2019
Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.aprīļa plkst. 6.30 līdz 8.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigāde saņēma 212 izsaukumus – 196 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl deviņi bija maldinājumi. 

Sestdien plkst. 14.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Ciblas novadu, kur bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla lielā platībā un liesmas apņēmušas arī blakus esošo neapsaimniekoto ēku un trīs šķūņus. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem (NMPD). Plkst. 18.56 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 30 hektāru platībā dega kūla un četras ēkas.

Plkst. 21.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novadu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja, saimniecības ēka, šķūnis un kūts 286m2 platībā, kā arī pērnā zāle 300m2 platībā. mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 6.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 14.58 tika saņemts izsaukums uz Mehanizatoru ielu Viļānos, kur dega dārza māja 12m2 platībā un kūla 8000m2. Plkst. 15.36 ugunsgrēks tika likvidēts.
Plkst. 14.24 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Vērēmu pagastu, kur dega divi šķūņi 156m2 platībā, pirts 16m2 platībā, kā arī kūla 6 hektāru platībā. Plkst. 18.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, kur dega trīs neapsaimniekotas ēkas 120m2 platībā un kūla 8 hektāru platībā. Plkst. 21.33 ugunsgrēks tika likvidēts.
Sestdien plkst. 16.33 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ludzas novada Rundēnu pagastu, kur dega saimniecības ēka 30m2 platībā un kūla 8hektāru platībā. Plkst. 19.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.02 tika saņemts izsaukums uz Viļānu novada Dekšāres pagastu, kur dega neapsaimniekota ēka 40m2 platībā un kūla 2 hektāru platībā. Plkst. 20.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs Latgalē kopumā dzēsti 148 ugunsgrēki. Platības ziņā lielākie bija izcēlušies:
·        30 hektāri – Rēzeknes novada Veremu pagastā, Ciblas novadā un Rēzeknes novada Rikavas pagastā;
·        25 hektāri – Rēzeknes novada Kaunatas pagastā un Rugāju novada Lazdukalna pagastā;
·        23 hektāri – Rēzeknes novada Sakstagala pagastā;
·        20 hektāri – Balvu novada Bērzpils pagastā, Ludzas novada Ņukšu pagastā un Varakļānu novada Varakļānu pagastā;
·        15 hektāri – Daugavpils novada Laucesas pagastā, Riebiņu novada Rušonas pagastā un Krāslavas novada Kombuļu pagastā.

Aizvadītajās diennaktīs dzēsti arī 19 meža ugunsgrēki Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes, Preiļu, Viļānu, Daugavpils novados un pašā Daugavpilī.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
nu labāk taču savējiem, kur vietējie arī strādā un saņem algu, nevis kādiem rīdziniekiem vai vispār- leišiem. vispār vajadzētu būt tā, ka priekšroka vienmēr konkursos būtu vietējās pašvaldības teritorijā esošajiem uzņēmumiem. Tad arī kaut kāda naudiņa nodokļu veidā atgriežas savā pat pašvaldībā, nevis aizceļo Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Nē, nu cik var tautu kaitināt? Likuma priekšà jau viss kārtībā, bet morāle? Diemžēl , naudas kārei ir liels spēks- jo tās vairāk, jo vēl vairāk gribas. Gan jau kādreiz sapratīs paši , to jau neaizmirsīs tauta... Sīkāk...
Rēzeknē dome un namsaimnieks iepirkumos deformē konkurenci
Vai var salabot trotuārus ap Rēzeknes poliklīniku, jo pa gājējceļu nevar paiet pat ar sportista veselību. Kā lai iet veciem cilvēkiem? Vai invalīdiem ratiņkrēslā var pa tādu tKotuāru pabraukt?
varētu uzdod kādam no valsts kontroles atbildīgam? ko teiksiet?Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top