Svētdiena,
22.Septembris 2019
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Cenšoties dzēst kūlas ugunsgrēku, bojā gājis cilvēks

03.04.2019
Aizvadītajādiennaktī, laika posmā no šī gada2.aprīļaplkst. 6.30 līdz 3.aprīlimplkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)Latgales reģiona brigāde saņēma49izsaukumus –46 uz ugunsgrēku dzēšanu, divusuz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums. 

Kūlas ugunsgrēki ir bīstami un nav kontrolējami – tajos var ciest vai pat iet bojā cilvēki, tiek bojāts īpašums un izdeg lielas platības Latvijas zemes, kā arī tiek nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Vakar VUGD dzēsa 101 kūlas ugunsgrēku, kurā izdega 186 hektāri Latvijas zemes. 

Plkst. 13.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novadu, kur bija izcēlies kūlas ugunsgrēks un, iespējams, cietis cilvēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka visticamāk tika dedzināti ugunskuri, kuru dzirksteles ar vēju aizpūstas un izraisījušas kūlas degšanu. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, degošajā kūlas laukā bija nokritis viens cilvēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka pērnā zāle deg 2 hektāru platībā un cilvēks, kurš bija mēģinājis nodzēst ugunsgrēku, ir bez dzīvības pazīmēm. VUGD cilvēku nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kas konstatēja viņa nāvi.

Iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā aizvadītajā diennaktī Latgalē nodega arī vairākas ēkas –Lauku ielā Zilupē, degot kūlai 10 hektāru platībā, aizdegās arī dzīvojamās mājas ārsiena 5m2 platībā un nodega saimniecības ēka 90m2 platībā, bet Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, degot kūlai 0,5 hektāra platībā, nodega neapdzīvota dzīvojamā māja 80m2 platībā un divas saimniecības ēkas 100m2 platībā.

Latgalē ugunsdzēsēji glābēji vakar dzēsa kopumā 33 kūlas ugunsgrēkus:

·        14hektāri Ludzas novada Isnaudas pagastā;
·        10hektāri Lauku ielā Zilupē;
·        5hektāri Daugavpils novada Naujenes pagastā;
·        3,5hektāri Daugavpils novada Sventes pagastā;
·        3hektāri Rugāju novada Lazdukalna pagasts;
·        2hektāri Balvu novada Kubulu pagastā;
·        2hektāri Ilūkstes novada Prodes pagastā;
·        1hektārs Kārsavas novada Mērdzenes pagastā;
·        1hektārs Ludzas novada Cirmas pagastā;

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks.Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvanauz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Latgalē bija nepieciešama arī  Krāslavas novada Aulejas pagastā, kur dega šķūnis 100m2 platībā, Ciblas novada Ciblas pagastā, kur dega siena ruļļi 30m2 platībā, kā arī Ludzas novada Rundēnu pagastā, kur dega koka garāža 45m2 platībā.
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ēterā savu skanējumu sāk raidījums “Ar atgriešanos”
Gulbene izpārdod visus aktīvus piesakies:
https://www.dzirkstele.lv/vietejas-zinas/jaungulbenes-sils-pardots-ar-8-balsim-par-170208 Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Vīnys latvīšu volūdys ari nav, kotrā regionā ir sovys izlūksnis ci apvydvuordi! Latgolā var sacēt i "susātivs", i "āna", i "kārmuns", i "kabata", lai gon pyrmīs variants ir latgaliski, ūtrīs - čyuliskumi. I navajag bļuznēt, ka "kotrā pogostā runoj sovaiduok", tuos ir volūdys i izlūkšņu niansis, kurys ari literarā formā latgaliski var saglobuot kai sinonimus. Bet pastuov latgalīšu rokstu volūda ar sovim nūsaciejumim! Vysi, kas te "pruotuļoj", izlosit latgalīšu rokstu volūdys raksteibys nūteikumus (apstyprynuoti MK 2006.g.). Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
hihihi! Nasapraška! "škola" nav nikaids slāvisms, bet radīs i puorjimts nu greku volūdys! Pyrms attaisi muti, palosi koč kū par latg.volūdu, a na plotīs ar sovim diletantiskajim pruotuojumim!
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top