Pirmdiena,
13.jūlijs 2020
Vārda dienas: Margarita, Margrieta, Андрей, Петр, Хома, Сафрон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Prokurors atjauno kriminālprocesu pret ārstu

13.03.2017 Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors krimināllietā pret Rēzeknes slimnīcas ārstu par profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa atjaunošanu, vēsta Latvijas prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. 

2017. gada marta sākumā Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors, izskatot cietušo personu sūdzības, krimināllietā pret Rēzeknes slimnīcas ārstu par profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, kā rezultātā iestājās pacienta nāve, pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa atjaunošanu, atceļot lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu.


2015. gada 14. martā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde Rēzeknes slimnīcā nogādāja kādu senioru, kuram dzīvesvietā uztaisītās kardiogrammas rezultāti norādīja, ka vīrietim ir akūts miokarda infarkts.

Rēzeknes slimnīcas dežurējošais ārsts - Georgijs Tihonovs -  nenoteica vīrietim precīzu klīnisko diagnozi un nenodrošināja saslimšanai atbilstošu ārstēšanu, kā rezultātā turpinājās viņa veselības traucējumi. Dežurējošais ārsts pacientu nosūtīja mājās, kur pēc dažām stundām iestājās vīrieša nāve.

2015. gada 22. maijā pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 138. panta otrajā daļā, Valsts policija uzsāka kriminālprocesu. Pērnā gada 28. novembrī Valsts policija pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, jo izmeklēšanas gaitā netika iegūti pierādījumi tam, ka ārsta darbībās ir noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Cietušie pārsūdzēja Valsts policijas lēmumu uzraugošajam prokuroram, vēlāk arī amatā augstākam prokuroram. Viņu sūdzība tika noraidīta.

Šā gada februārī cietušie ar sūdzībām vērsās Latgales tiesas apgabala prokuratūrā.

2017. gada 2. martā Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors, izskatot cietušo sūdzības, secināja, ka cietušo iesniegtās sūdzības ir pamatotas un apmierināmas, bet lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu ir nelikumīgs.

“Gan procesa virzītājas inspektores, gan prokuroru secinājums par to, ka ārsta darbībās nav konstatējama cēloņsakarība ar cietušā nāves iestāšanos, ir acīmredzami kļūdains, izdarīts nepareizi, vērtējot lietā iegūtos pierādījumus un nepareizi izprotot un interpretējot pierādīšanas priekšmeta būtību konkrētajā kriminālprocesā, ko nozīmē cēloņsakarība noziedzīgā nodarījumā par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu,” norāda Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors.

Lēmumā par kriminālprocesa atjaunošanu norādīts, ka ārsta darbībās ir saskatāma cēloņsakarība, jo ārsts ar savu neprofesionālo rīcību veicināja personas nāves iestāšanos.
 
Kriminālprocess nosūtīts izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknim.

Par šo gadījumu plašāk ziņoja Latvijas Sabiedriskie mediji

Veselības inspekcija pēc notikušā pārbaudes secināja, ka šajā gadījumā netika uzstādīta pareiza diagnoze un netika nodrošināta atbilstoša ārstēšana. Šī ārsta nolaidība ģimenei ir atlīdzināta no valsts budžeta. No Ārstniecības riska fonda tuviniekiem par morālo un materiālo kaitējumu izmaksāti vairāk nekā 100 000 eiro. Tā ir otra lielākā izmaksātā summa Ārstniecības riska fonda vēsturē. 

Gaiļezera kardiologi un tiesu mediķi policijai norādīja, ka ārsts nepareizi interpretēja elektrokardiogrammu, noteica kļūdainu diagnozi un pieņēma nepareizu lēmumu par ārstēšanas taktiku. Un šī diagnostikas kļūda varēja veicināt nāves iestāšanos. Ekspertu komisija atzina, ka nevar prognozēt slimības gaitu, taču atzina, ka pacients nesaņēma mūsdienu iespējām atbilstošu ārstēšanu infarkta gadījumā.

Pēc visu šo atzinumu saņemšanas Kriminālpolicijas nodaļas inspektore vienalga nekonstatēja konkrētu cēloņsakarību starp ārsta darbību vai bezdarbību un pacienta nāvi. Tāpēc kriminālprocess tika izbeigts. Saukāna ģimene norādīja, ka šis policijas lēmums izbeigt kriminālprocesu noteikti tiks pārsūdzēts.

Rezekneszinas.lv Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-5/5)
aaa 14.03.2017 11:28
Cirtumā jābāž tas diletants, un uz visu mūžu jāaizliedz cilvēku ārstēšana.
Aivars 14.03.2017 15:07
dziļi šaubos ka to bandītu iesēdinās, ka parasti ar pirkstu pamās lai tā vairāk nedarītu un viss
To Aivars 15.03.2017 16:02
Смотри чтоб к тебе не пришли бы бандиты. Это гнездо неугомонных Сауканов пора вскрыть. Чтото уж больно часто вы черните порядочных людей.
Pacient G.T. 15.03.2017 16:08
To Aivars 15.03.2017 16:02
Смотри чтоб к тебе не пришли бы бандиты. Это гнездо неугомонных Сауканов пора вскрыть. Чтото уж больно часто вы черните порядочных людей.
Tihanov porjadochni chelovek?, jesli ti sam ne Tihanov to javno nerazu u nevo nebil. i Neznajesh kakoi uzhasnij chelovek on.
Sosunku 16.03.2017 10:36
Pacient G.T. 15.03.2017 16:08
Tihanov porjadochni chelovek?, jesli ti sam ne Tihanov to javno nerazu u nevo nebil. i Neznajesh kakoi uzhasnij chelovek on.
Sinok Saukana ni4ego ne dobjetsa. Pohod v prokuroturu- Eto ew4e oidn zakolo4ennij gvostj v kriwku svoego groba. Lu4we powel bi delom zanjalsja a ne begal bi po instancijam. Tihonovu terpenija i sil. Etot poslednij rivok ni4eg ne rewit. Hotjat poigratj na nervah ne bolee.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top