Ceturtdiena,
24.Septembris 2020
Vārda dienas: Agris, Agrita, Герман, Сергей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Valsts vides dienesta amatpersonu vaino maluzvejniecībā

12.08.2020
Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki Rāznas Nacionālajā parkā nelegālās zemūdens medībās pieķērusi Valsts vides dienesta amatpersonu, kura, izmantojot savu dienesta stāvokli, esot mēģinājusi izvairīties no soda un bēga no policijas.

Pēc LTV “Panorāmas” rīcībā esošas informācijas tā ir amatpersona, kuras darba pienākumos ietilpst kontrolēt un aizsargāt zivju resursus.  

Informāciju par to, ka  Rāznas ezerā tumsas aizsegā, iespējams, notiek nelikumīga zemūdens zveja, Dabas aizsardzības pārvalde saņēma svētdienas vakarā.

Vietējie bija pamanījuši aizdomīgu automašīnu. Pārvaldes darbinieki kopā ar pārstāvjiem no biedrības “Rāznas ezers - cilvēkam un dabai” vēroja ezeru ar nakts redzamības iekārtām un gaidīja trīs stundas, līdz zemūdens peldētājs iznāca krastā.

“Viņam bija zemūdens medību harpūna, aprīkojums un lomā viens nomedīts zutis.  Rāznā zemūdens medības ir aizliegtas. Zušus drīkst makšķerēt, zvejot, kas ir rūpnieciskie zvejnieki, bet zemūdens medībās jebkādas zivis ir aizliegts iegūt,” stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists Dainis Tučs.

“Notika asa vārdu pārmaiņa. Persona bija diezgan uzvilkusies. Sapratu, ka negrib atklāt savu personību, un tika izsaukta Valsts policija,”  stāstīja Tučs.

Noskaidrojot visus apstākļus, izrādījās, ka tā ir vides dienesta amatpersona.

“Ieņem valsts amatu, bet nodarbojas ar tādām lietām. Mēs visi bijām pārsteigti. Viņam tieši otrādi - vajadzētu palīdzēt aizsargāt dabas resursus,” atzina biedrības “Rāznas ezers - cilvēkam un dabai” pārstāvis Igors Šabanovs.

Vides dienesta amatpersona esot centusies panākt, lai netiek noformēts pārkāpuma protokols un ar automašīnu bēgusi. Viņu vajājuši arī trīs Valsts policijas darbinieki.

“Kādu brīdi sekojām, izvērtās bēgšana. Policija sekoja. Viņš bija diezgan lielā ātrumā, bija atrāvies un izdevās aizbēgt,” stāstīja Tučs.

“Mēs uzzinājām, ka ezerā kāds būs, bet nezinājām konkrēti, kas tas ir par cilvēku. Šī persona bieži brauc uz vienu vietu un nodarbojas ar maluzvejniecību. Nolēmām tam pielikt punktu. Piezvanījām “zaļajiem”, Dabas aizsardzības pārvaldei,” stāstīja Šabanovs.

“Mums tur ir videokameras, dažādi kustību sensori. Droni.. un mums ir savākta informācija, ka viņš tur jau vairākas reizes ir braucis. Mēs gribējām uzzināt, kas tā ir personu. Un izrādījās..  lūk.. Gasperoviča kungs,” stāstīja Šabanovs.

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Edvīns Gasperovičs “Panorāmai” apstiprināja, ka pagājušās nedēļas nogalē ir bijis Rāznas ezerā, taču noliedz, ka būtu nodarbojies ar malu zvejniecību.

“Es nodarbojas ar “free diving” jau vairākus gadu desmitus. Un es nodarbojos ar filmēšanu zem ūdens,” sacīja Gasperovičs.

Uz norādi, ka viņš noķēris zuti, vides dienesta pārstāvis skaidroja, ka “ierīce, uz kuras parasti liek zivis, tā bija nogremdēta dibenā. Es atradu, un paņēmu sev”.

“Viņi uzvedās izaicinoši. Centās mani izaicināt uz konfliktu. Es uzreiz pateicu, ka strādāju VVD. Ka atbraucu atpūsties. Ka man ir savas intereses, nav tiesību pret mani  rīkoties. Es iesēdos automašīnā un sāku braukt,”  stāstīja Gasperovičs.

DAP nolēmusi sākt administratīvā pārkāpuma procedūru par makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu neievērošanu.  Sods iespējams līdz 350 eiro, plus jāatlīdzina zaudējumi zivju resursiem - 750 eiro.

Valsts vides dienestā uzver - tiklīdz no dabas aizsardzības pārvades saņems dokumentus par lietvedības ierosināšanu, konkrētā amatpersona tiks atstādināta no amata.

“Ja izmeklēšanā tiks apstiprināta konkrētās amatpersonas vaina, tad lemsim par atbrīvošanu no amata. Šajā situācijā pirmšķietami mēs saskatām disciplināru pārkāpumu, par kuru amatpersonu var atbrīvot no amata,” atzina Valsts vides dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Valsts vides dienests cer uz ātru un operatīvu rīcību, lai pierādījumi tiktu nostiprināti un vainīgā persona sodīta.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Beijs 12.08.2020 17:57
Vot šitàdiem kropļiem,valsts uztic dotos pienàkumus,maksā labas algas,soc.garantijas,utt.a paskat ar ko nodarbojas.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad mācības Rēzeknes skolās uzsāka 354 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Vai Jums ir parādsaistības uzņēmumā "Rēzeknes Siltumtīkli"?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Pats aizver PAKAĻA. Sīkāk...
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Muti aizver,glumākli. Sīkāk...
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Baradatij bomžis Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top