Pirmdiena,
16.Septembris 2019
Vārda dienas: Asja, Asnate, Dāgs, Dārgs, Василиса, Петр, Юхим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Lietā par paziņas noslepkavošanu un pakāršanu atklāti trūkumi

15.08.2016
Krimināllietu par sava paziņas noslepkavošanu ar cirvi un pakāršanu Latgales apgabaltiesa nosūtījusi atpakaļ pirmās instances tiesai trūkumu novēršanai.

Apelācijas sūdzību saistībā ar Rēzeknes tiesas Ludzā spriedumu minētajā lietā iesniegusi cietusī puse.
Jau vēstīts, ka Rēzeknes tiesa Ludzā vienam no apsūdzētajiem piespriedusi deviņu gadu cietumsodu ar policijas kontroli uz diviem gadiem. Šim apsūdzētajam noteiktais drošības līdzeklis - apcietinājums - atstāts negrozīts.

Arī otrs apsūdzētais vīrietis ir atzīts par vainīgu un sodīts ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem nosacīti, bet pārbaudes laiks viņam noteikts uz vienu gadu. Tas nozīmē, ja vīrietis gada laikā neizdarīs citu noziedzīgu nodarījumu, sods nebūs jāizcieš.

Lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes, jo apsūdzētie vainu atzina, lietas prokurors Sandis Brasla, viņš spriedumu vērtē pozitīvi.

"Piespriestais sods gandrīz neatšķiras no tā, ko es prasīju. Vienīgais, kas sodā atšķīrās - es vienam no apsūdzētajiem prasīju policijas kontroli uz pusotru gadu, taču tiesa piesprieda divus gadus," piebilda Brasla.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzības celtas divām personām. Viens apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 116.panta - par slepkavību -, savukārt otram apsūdzētajam celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 313.panta otrās daļas, proti, par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu vai noziedzīgā kārtā iegūtu priekšmetu iepriekš neapsolītu slēpšanu.

2011.gada septembra beigās abi apsūdzētie ar cietušo kopīgi lietoja alkoholu, atrazdamies viena apsūdzētā dzīvesvietā. Alkohola koplietošanas laikā vienam apsūdzētajam radās konflikts ar cietušo vīrieti, kura laikā viņš, dusmu un greizsirdības vadīts, spēcīgi no aizmugures iesita cietušajam vīrietim pa pakausi. Cietušais vīrietis zaudēja samaņu un nokrita uz grīdas.

Nolūkā nepieļaut konflikta atsākšanos apsūdzētais kopā ar otru apsūdzēto pārvietoja cietušo vīrieti uz šķūni. Tur abi apsūdzētie vairākkārt tīši iesita cietušajam pa dažādām ķermeņa daļām, neradot briesmas viņa dzīvībai, kā arī ar auklu sasēja viņa rokas un kājas.

Uzskatot, ka konflikts ir atrisināts, otrs apsūdzētais izgāja no šķūņa mājas pagalmā. Savukārt pirmais apsūdzētais slepkavības nolūkā no mājas paņēma cirvi un polietilēna maisiņu. Atnākot uz šķūni, šis apsūdzētais veica darbības, lai minēto vīrieti nonāvētu. Redzot, ka cietušais vīrietis neelpo, apsūdzētais šo vīrieti pakāra. Šī apsūdzētā tīšo darbību rezultātā iestājās minētā vīrieša nāve.

Minētais apsūdzētais nākamajā dienā, kad starp abiem apsūdzētajiem notika alkohola koplietošana, otram apsūdzētajam piedāvāja noslēpt nonāvētā vīrieša līķi. Abi apsūdzētie vienojās, ka mirušā vīrieša līķi apraks pagalmā esošajā šķūņa telpā.
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
20 gabali, kopā ar pieturā stāvošiem. Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Nui, golvonuo problēma ir volūda! Mēs varam byut plyki, vergi, bez dorba, nabadzeigi, vysu izpuordavuši svešinīkim, bet juoceinās par volūdu! Tei ir latgalīšu miseja i vīneiguo jāga! Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Latvijā galvenā problēma - latviešu valoda, Latgalē - latgaļu volūda , citu problēmu nav Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top