Trešdiena,
8.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars, Лариса, Гаврила, Василий, Анна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Notikumi

Rāznas Nacionālajā parkā pieķer maluzvejniekus

04.12.2019
Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori piektdien, 29.novembrī Rāznas ezerā aizturējuši divus maluzvejniekus, kuri devas ezerā ar nolūku zvejot repšus aizliegtā  laikā. 

Inspektori, turpinot pastiprinātu kontroli Rāznas Nacionālā parka ezeros  lašveidīgo zivju nārsta laikā, piektdien devās reidā Rāznas ezerā un netālu no Lipuškiem ezerā pamanīja laivā divas aizdomīgas personas.
 
Tuvojoties laivai, inspektori redzēja, ka no laivā esošās vannas tiek izmests tīkls, bet pārbaudot pašu laivu, tajā atrasts viens repsis - īpaši aizsargājama zivju suga. Savukārt uz vannas sienām novērotas repšu zvīņas lielā daudzumā.  Saskaņā ar noteikumiem par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos,   repšus aizliegts zvejot un paturēt lomā  to nārsta laikā no 1. oktobra līdz 30.novembrim.  Turklāt nodarījums pastrādāts aizsargājamā dabas teritorijā – Rāznas Nacionālajā parkā.
 
Abi maluzvejnieki aizturēti paskaidrojuma sniegšanai. Ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un izņemti pārkāpuma izdarīšanas lietiskie pierādījumi. Dabas aizsardzības pārvalde izskatīs administratīvo lietu un lems par soda noteikšanu par zveju lašveidīgo zivju lieguma laikā. Pārkāpējiem būs jāatlīdzina zivju resursiem nodarītie zaudējumi, kas par vienu iegūtu repsi lieguma laikā ir 180 euro. Par zivju iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī kriminālatbildību.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Йосиф 04.12.2019 18:18
Коt niuljа Zvejа ?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top