Trešdiena,
20.Novembris 2019
Vārda dienas: Anda, Andīna, Валерий, Кирилл, Лазарь, Федор, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Ziedēšana Lūznavas muižā

02.08.2016
No 27.jūlija līdz 20.oktobrim Lūznavas muižā skatāma četru Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. gleznu izstāde “Ziedēšana”, kurā pirmo reizi gleznotājas apvienojas tematiskā ziedu gleznu parādē.

Izstādē “Ziedēšana” skatāmās ziedu tematikas gleznas vēsta pasaulei par cilvēka un puķes ziedēšanas laika skaistumu, mūžīgo zieda dzīves ritmu no krāšņa pumpura līdz sēklai un cerībai vēlā rudens dūmakā, ka pavasarī ziedēšana uzplauks no jauna. 
Izstāde skatītājam ļaus rast atpūtu dabas krāsainībā un ritmā, liekot aizmirst par neatrisināmajām ikdienas nebūtībām. Ziedi audeklā atklāj katras mākslinieces pasaules radošo uztveri – Agras Ritiņas emocionālā atturība un lakoniskā izteiksme, Vēsmas Ušpeles enerģētiski sulīgie un siltie krāsu toņi, Vijas Stupānes drosmīgu toņu saspēles kompozīcijas, Ilzes Griezānes liegā krāsu sintēze.


Visas gleznotājas ir no Latgales: Vēsma dzīvo Maltas novada Garkalnos un radošo spēku sevī apzinājusies jau vidusskolas laikā, tāpēc arī studējusi gleznošanu Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiālē un ieguvusi mākslas bakalaura grādu, šobrīd kopā ar vīru Aivaru aktīvi darbojas podnieku darbnīcā “Malny Wylky”. Ilze ikdienā vada Latgales mākslas un amatniecības centra darbu Līvānos, arī LMA LF ieguvusi bakalaura grādu nopietni gleznošanai pievērsusies no 2006. gada. VIJA dzīvo Preiļu novadā Kastīrē un audzina pieces dēlus, atrodot laiku arī gleznošanai, ko viņa ir apguvusi LMA LF, ir mākslas bakalaurs. Agras radošais ceļš ir ilgstošs un cieši saistīts ar viņas kā pedagoga darbu kopš 1997. gada, arī viņa studējusi LMA LF un vēlāk ieguvusi arī maģistra grādu mākslā LMA.


Mākslinieču apvienības V.I.V.A. sadarbība aizsākusies 2006.gadā mākslas plenēros, lai, kopīgi gleznojot, dalītos pieredzē, pārdzīvojumos, atpūstos, smeltos spēku un pārliecību par izvēlētā radošā ceļa nepieciešamību, jo tas, ko varam dēvēt par mākslu, ir atradis neatgriezenisku izpausmi visās četrās personībās. Kopš 2012. gada V.I.V.A. darbi ikgadu skatāmi vairākās izstādēs gan Latgalē, gan Rīgā, gan arī ārpus Latvijas (Lietuvā, Baltkrievijā). Lūznavas muižā mākslinieces ar izstādi viesojas otro reizi. 


Attēlā: mākslinieces A.Ritiņa, V.Ušpele, V.Stupāne, I.Griezāne

Informāciju sagatavoja: 
Inga Drele


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top