Sestdiena,
28.Novembris 2020
Vārda dienas: Olita, Rita, Vita, Варвара, Дмитрий, Гурий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Pirmais Mākslas pikniks veiksmīgi aizvadīts

27.07.2016
24. jūlijā Rēzeknes novada Lūznavas muižā un tās parkā notika pirmais Mākslas pikniks, kurā visas dienas garumā pulcējās ap 1200 tuvāku un tālāku apmeklētāju, piedzīvojot dažādas mākslas, mūzikas, dejas, kino un garšu meistarklases, priekšnesumus un baudas.

Lai arī no paša rīta laikapstākļi neiepriecināja, tomēr pēcpusdiena Lūznavas muižas parkā nāca ar sauli un svētdiena izdevās tik lieliska, cik vien varēja būt. 
Mākslas piknika programma Lūznavas muižas parkā sākās jau vienos dienā, kad te īpaši gaidītas bija ģimenes ar bērniem –akmentiņu apgleznošana, sveču liešana, vainagu pīšana, festivāla 2ANNAS bērnu un ģimenes filmu programma, pankūku veidošana sietspiedē un citas aktivitātes gaidīja mazākos piknika apmeklētājus. Bērnu un ģimeņu atsaucība darbnīcās un meistarklasēs bija tik liela, ka citai reizei secināts – programma, kas domāta bērniem, noteikti jāpaplašina un jāpiedāvā līdz pat vakaram.


Piknika mākslas programmu atklāja jauns kopprojekts – Rēzeknes klezmeri un jaunie talanti “TheJokers Juniors”, kuri kopīgā koncertprogrammā priecēja sanākušos ar klezmeru mūziku. Balkona skatuves programmu dienas laikā turpināja grupa “TheWeirdWednesdays”, Liene Narcis, “AveJahBahus trio”, bet vakarā noslēdza leģendārais dziesminieks Haralds Sīmanis. Parka skatuves koncertprogrammu atklāja maģisks Elizabetas Lāces arfas koncerts, turpināja jaunie un enerģiskie “TheCoco’nuts”, džeziski ieskandināja “Pieneņu Vīns”, bet uz čūskegles scenogrāfijā rotātās skatuves kā pēdējie kāpa grupa “Dzelzs Vilks”, kuri piknika apmeklētājus priecēja ar akustisko programmu. Āra koncertu norise un piemērotā infrastruktūra pasākuma organizatoriem raisīja idejas, ka vasaras āra koncerti varētu kļūt par regulāru piedāvājumu Lūznavas muižas apmeklētāju prieku.

Visas dienas garumā Lūznavas muižā un vēl vairāk parkā varēja just mākslas klātbūtni – mākslas darbu tapšana acu priekšā, pašiem kļūšana par mākslas darbu varoņiem, mākslas izstādes un objekti caurvija visu Mākslas piknika norisi. Dažādās parka vietās ar saviem molbertiem ērti iekārtojušās bija mākslinieču apvienība V.I.V.A un māksliniece Inga Onževa, gardēžu zonā apmeklētāju portretus zīmēja Līga Grāvele, piknika zonā dizaina darbnīca “Valis” stencilu tehnikā veidoja Lūznavas muižas fotosienu, bet dīķmalā nenoguris rosījās mākslinieks Gundars Kozlovskis, kurš darināja siltumnīcas efekta tēmai veltīgu uguns skulptūru, kuras iedegšana noslēdza Mākslas piknika programmu īsi pirms pusnakts. Tieši mākslas norises ļāva vēl vairāk iepazīt Lūznavas muižas apbūvē esošās ēkas – ar vienu nejaušu, uz vecās skolas sienas uzkārtu gleznu tapa vesela V.I.V.A gleznu izstāde, pagrabā biedējoši, bet reizē arī mīļi iekārtojušies bija mākslinieces Anastasijas Dubovskas nakts gari, muižas klētī, apvienojoties vairāk nekā desmit Latgales māksliniekiem, bija iekārtota vesela mākslas galerija ar gaismas objektu izstādi un izstādi “Tautumeita”.
 
Mākslas piknika organizēšanā Lūznavas muižai izveidojās arī lieliska kopā darbošanās ar jauniem sadarbības partneriem – kim? Laikmetīgās mākslas centru, Starptautisko filmu festivālu 2ANNAS, ar kuriem kopā tapa lieliska kino programma, kas bija baudāma speciāli veidotajā kino teltī, un laikmetīgās dejas horeogrāfiem, turpinot arī Latgalē piedāvāt iespēju iepazīties ar mūsdienu mākslas norisēm, kas bieži vien piedzīvojamas vien Rīgā. Tieši laikmetīgā deja Mākslas piknika dienā bija galvenā Sarkanās zāles iemītniece ar divām dejas izrādēm, taču lielāko piedzīvojumu radīja dejas izrāde “Ekskursija”, kuras norise sākās ar pulcēšanos pie muižas, bet turpinājās ar “objektu apskati” Lūznavas vecajā stadionā.

Neiztrūkstoša jebkura piknika sastāvdaļa noteikti ir ēšanas prieki, kuri bija arī Mākslas piknika svētdienā. Pasākuma organizatori priecājas, ka aktīvi tika izmantota īpaši veidotā piknika zona. Par gardumiem un to veidošanas meistarklasēm rūpējās arī Spānijas, Portugāles un Francijas pavāri, baudīšanai tika piedāvāta zupa Kerbedzu gaumē, Varakļānu deserti, pankūkas, bet diena noslēdzās ar “Pērtnieku gardumu” rīkotajām Gardēžu vakariņām. Lai arī daži apmeklētāji atzina, ka labprāt būtu priecājušies par iespēju uz vietas nopirkt vairāk ēdamlietu, tomēr pasākuma rīkotāji cer, ka pretēji vispārējām pasākumu norišu tendencēm, tieši pašu līdzpaņemto piknika grozu baudīšana varētu kļūt par īpašo Mākslas piknika tradīciju.

Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne, atskatoties uz aizvadīto dienu, priecājas: “Mākslas piknika gaišā atmosfēra Lūznavas muižas parkā vēlreiz apliecināja, ka cilvēki, neskatoties uz ikdienas nevaļību un steigu, ilgojas izbaudīt skaistos dzīves mirkļus un to arī no sirds izdzīvoja Mākslas piknikā, kopā ar ģimenēm un draugiem garšojot mākslu, mūziku, deju, dabu un citas īpašās piknika garšas. Pirmā Mākslas piknika norise un apmeklētāju atsaucība iedvesmoja ilgam laikam un domājam, ka šāda tikšanās vasaras vidū noteikti tiks rīkota arī nākamgad!”

Mākslas piknika dažādās norises vēl vairāk ļāva apjaust Lūznavas muižas potenciālu un iespējas, izmantojot gan muižu, gan parku, gan pārējās muižas kompleksa ēkas daudzveidīgu aktivitāšu īstenošanai. Pirmā Mākslas piknika rīkotāju komanda saka lielu paldies Rēzeknes novadam, Lūznavas pagastam un Vladimiram Špeļam, visai brīvprātīgo komandai, piknika noformētājiem – Uzulnīku ģimenei, fotogrāfiem Olgai Belovai un Raimondam Kaļvam un visiem, visiem, kuri palīdzēja piknika tapšanā un kuplināja pasākumu ar savu aktīvo dalību, tā padarot 24. jūliju noteikti par vienu no skaistākajām šīs vasaras dienām Lūznavā un apliecinot, ka te tiešām mīt iedvesmojošā MŪZA!

Citām Lūznavas muižas norisēm līdzi sekot var muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv vai sociālā tīkla Facebook profilā facebook.com/luznavasmuiza. Uz nākamo pasākumu muižā ikviens apmeklētājs tiek aicināts jau 6. augustā, kad Sarkanajā zālē varēs izdzīvot franču baroka galma laikus, baudot koncertprogrammai “Francijas karaļa galma mūzika un dejas”.
Foto: Olga Belova

Informāciju sagatavoja:
Inga Drele
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Brīvdienās Latvijas teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss
Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Kovid-19 sērga ir skarusi daudzus no mums. Aizlūgsim Veļu Māti, lai sirgstošie drīzi izveseļotos. Aizlūgsim Veļu Māti par kovid-19 sērgā kritušajiem. Lūgsim Veļu Māti – Aizkapa Valdnieci!
«Nāves Dieviete, Aizkapa Valdniece, es lūdzu Tevi! Visvarenā Veļu Māte, es lūdzu Tevi! Dziedē sirgstošos un atbrīvo tos no kovid-19 sērgas važām. Sargā kovid-19 sērgā kritušo dvēselītes līdz nākamajai pārdzimšanai. Iznīcini kovid-19 sērgu tās paša saknē, visvarenā Veļu Māte. Dāvā manai tautai ilgu mūžu. Dāvā Latvijai Saules mūžu! Sargi mūs no priekšlaicīgas nāves. Lai Veļu Māte ir ar mums! Lai slavēta Veļu Māte mūžīgi mūžos!»
Ar Veļu Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#VeļuMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #dosme #spēks #veselība #pagāni #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #krīze #Skolnieciņš #svētakmens Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top