Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Vēsturiskie pieminekļi ir Latvijas zelts

30.11.2018
27.novembrī Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzeja telpās notika Caparol (SIA DAW Baltica) rīkotais seminārs, kurš bija veltīts vēsturisko ēku restaurācijai.

Rēzeknes arhitektiem un būvniecības jomas speciālistiem bija iespēja tikties ar restauratori un tehnoloģi – Kristīni Gulbi, kura ir piedalījusies vairākos restaurācijas projektos Latvijā, tostarp Jelgavas pils, Stāmerienas pils, Jaungulbenes pils, Rēzeknes Zaļās sinagogas, Aglonas bazilikas, Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles restaurācijas procesos, kā arī ārpus tās robežām.

Pasākums notika semināru cikla “PRODUKTU SISTĒMAS VĒSTURISKO ĒKU RESTAURĀCIJAI” ietvaros. Līdzīgi semināri jau ir izskanējuši Kuldīgā, Rīgā un notiks vēl citviet Latvijā. Semināra laikā interesentiem tiek pastāstīts par svarīgākajiem kritērijiem - atbilstošu būvmateriālu izvēlei vēsturiskajām ēkām, par tipiskām kļūdām un problēmām vēsturisko ēku restaurācijas procesā. Ņemot vērā to, ka Latvijas teritorijas esošā apbūve pakāpeniski tiek restaurēta un atjaunota, semināra laikā bija iespējams saņemt rekomendācijas dažādu tipu vēsturisko ēku restaurācijai.

“Arhitektūras pieminekļi ir akmenī saglabājušās mūsu vēstures liecības un kultūras izpausmes. Tās ir mūsu senču radošās darbības mantojums. Ar kaļķa un silikāta produktiem Caparol jau vairākus gadu desmitus veicina vēsturiskā fonda restaurāciju un renovāciju visā Eiropā. Izpētot iepriekš izmantotās pārklājumu sistēmas, tika radīti produkti, kas iekļauj visus vēsturisko pieminekļu saglabāšanai un atjaunošanai nepieciešamos materiālus, ko var izmantot arī Latvijas teritorijā celtajām, senajām ēkām” atzīmē K.Gulbe.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top