Otrdiena,
31.marts 2020
Vārda dienas: Atvars, Gvido, Кирилл Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Vēsturiskie pieminekļi ir Latvijas zelts

30.11.2018
27.novembrī Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzeja telpās notika Caparol (SIA DAW Baltica) rīkotais seminārs, kurš bija veltīts vēsturisko ēku restaurācijai.

Rēzeknes arhitektiem un būvniecības jomas speciālistiem bija iespēja tikties ar restauratori un tehnoloģi – Kristīni Gulbi, kura ir piedalījusies vairākos restaurācijas projektos Latvijā, tostarp Jelgavas pils, Stāmerienas pils, Jaungulbenes pils, Rēzeknes Zaļās sinagogas, Aglonas bazilikas, Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles restaurācijas procesos, kā arī ārpus tās robežām.

Pasākums notika semināru cikla “PRODUKTU SISTĒMAS VĒSTURISKO ĒKU RESTAURĀCIJAI” ietvaros. Līdzīgi semināri jau ir izskanējuši Kuldīgā, Rīgā un notiks vēl citviet Latvijā. Semināra laikā interesentiem tiek pastāstīts par svarīgākajiem kritērijiem - atbilstošu būvmateriālu izvēlei vēsturiskajām ēkām, par tipiskām kļūdām un problēmām vēsturisko ēku restaurācijas procesā. Ņemot vērā to, ka Latvijas teritorijas esošā apbūve pakāpeniski tiek restaurēta un atjaunota, semināra laikā bija iespējams saņemt rekomendācijas dažādu tipu vēsturisko ēku restaurācijai.

“Arhitektūras pieminekļi ir akmenī saglabājušās mūsu vēstures liecības un kultūras izpausmes. Tās ir mūsu senču radošās darbības mantojums. Ar kaļķa un silikāta produktiem Caparol jau vairākus gadu desmitus veicina vēsturiskā fonda restaurāciju un renovāciju visā Eiropā. Izpētot iepriekš izmantotās pārklājumu sistēmas, tika radīti produkti, kas iekļauj visus vēsturisko pieminekļu saglabāšanai un atjaunošanai nepieciešamos materiālus, ko var izmantot arī Latvijas teritorijā celtajām, senajām ēkām” atzīmē K.Gulbe.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa uzliesmojums Latvijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Ņem zirgu un jāj nodot analīzes, pie reizes arī lai zirgu pārbauda! Sīkāk...
Ministre: Šajā semestrī klātienes mācības skolās diez vai atgriezīsies
Interesanti būtu zināt, ko tad skolotāji rakstīs bērnu liecībās!!! Tā jau nav mācīšanās, bērns ar vecāku vai interneta avotu palīdzību izpilda ikrīta uzdotos uzdevumus un viss, bet man ir lielas šaubas ka viņš ko jēdzīgu ir iemācījies! Sīkāk...
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Ar taksi arī nedrīkst! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top