Pirmdiena,
16.Septembris 2019
Vārda dienas: Asja, Asnate, Dāgs, Dārgs, Василиса, Петр, Юхим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Latvijas simtgades svinības Rēzeknē

16.11.2018
Latvijas simtgades svinības Rēzeknē 18. novembrī sāksies ar dievkalpojumu, turpināsies ar sportiskām un muzikālām aktivitātēm un noslēgsies ar dzimšanas dienas ballīti un svētku koncertu.

16. novembrī plkst. 15.00 
Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) atklāsim Latgales mākslinieku darbu “Rudens 2018” izstādi, kurā šogad dažādu veidu mākslas darbos atklājas Latgales mākslinieku sirdspuksti Latvijai, brīvi interpretējot tēmu“Es Latvijā”, kura sabiedrībā virmo jau vismaz divus pēdējos gadus, meklējot atbildi sevī. Izstādē šogad ar darbiem pieteikušies ap 70 autoru no Latgales un tuvējās apkārtnes ar Latgali sirdī.
 
16. novembrī plkst. 19.00 arī Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) ikvienam būs iespēja piedzīvot unikālu notikumu – Latvijas simtgadei īpašu dāvanu sagatavojuši ASV latgalieši  – apvienība “Teksasys latgalīši” un Kārsavā dzimusī mūziķe Aija Nagle-Īzāka ierakstījuši albumu “Dvieselis steigys”, kurā apkopotas gan tautasdziesmas, ganpazīstamu Latgales mūziķu – Kristapa Rasima, Jura Ostrovska, Artūra Uškāna, Arņa Slobožaņina, Guntras Kuzminas-Juknas u. c. autoru dziesmas jaunā muzikālā interpretācijā. Aija Nagle-Īzāka jau bērnībā iedvesmojusies no sava vecvectēva, vijoļu meistara Aloiza Nagļa un apguvusi vijoles spēli Kārsavas mūzikas skolā, vēlāk muzikālas prasmes un zināšanas papildinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Nikolaja Rimska Korsakova konservatorijā Krievijā. Aija spēlējusi pirmo vijoli Latvijas Nacionālās operas un baleta simfoniskajā orķestrī, Rietumvirdžīnijas simfoniskajā orķestrī, kā arī bijusi Hjūstonas simfoniskā orķestra koncertmeistare.
 
Latvijas dzimšanas dienas rītā – 18. novembrī plkst. 10.00– vienosimies lūgšanās par Latviju Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē. Pēc tam plkst. 11.30 pie Rēzeknes Ērgļa aptiekas (Latgales ielā 41) atklāsim atjaunoto piemiņas plāksni rēzeknietim, ievērojamam valstsvīram, Latvijas tautas labklājības ministram (1925–1937), farmaceitam un sabiedriskajam darbiniekam Vladislavam Rubuļam (1887–1937).
 
No plkst. 13.00–15.00 Festivāla parkā (Pils ielā 17) ikviens varēs iesaistīties sportiskās un muzikālās aktivitātēs, tostarp vienoties tradicionālajā skrējienā Latvijai “Ieelpo Rēzekni!” Starts plkst. 14.00skrējējiem ar laika kontroli, plkst. 14.20 – skrējējiem un nūjotājiem bez laika kontroles, šogad īsāka distance paredzēta arī skrējējiem ar mīļdzīvniekiem “Ķepa 2018”.
 
Vakarā plkst. 16.00 pulcēsimies pie pieminekļa “Latgales kongresam 100” (Atbrīvošanas alejā 61) un dosimies lāpu gājienā līdz Latgales atbrīvošanas piemineklim “Vienoti Latvijai” (Atbrīvošanas alejā 93), kur no paaudzes paaudzē pārmantotās tradīcijas savienosim kopīgā gaismas aplī. Pēc svētku salūta ikvienu ielūdzam uz dzimšanas dienas ballīti, lai kopā priecātos un vēlētu viens otram labus vārdus.
 
Plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS (Pils ielā 4) svētku koncerts “Dzimšanas diena”, kurā arī sumināsim šī gada Rēzeknes Goda pilsoni, būs Rēzeknes skolu jauniešu veltījums dzimtajai pilsētai un dzimtenei, jo tieši viņi turpmākajos gados veidos mūsu Latviju.
 
No plkst. 16.00 Atbrīvošanas alejā iemirdzēsies vairāki gaismas objekti, kas tapuši projekta “Brīvības ielu stāsti” ietvaros.

Foto : Latvijas dzimšanas diena Rēzeknē 2017, Aleksandrs Lebeds
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
20 gabali, kopā ar pieturā stāvošiem. Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Nui, golvonuo problēma ir volūda! Mēs varam byut plyki, vergi, bez dorba, nabadzeigi, vysu izpuordavuši svešinīkim, bet juoceinās par volūdu! Tei ir latgalīšu miseja i vīneiguo jāga! Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Latvijā galvenā problēma - latviešu valoda, Latgalē - latgaļu volūda , citu problēmu nav Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top