Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Etno festivāls novadā un pilsētā

25.07.2016
VIII Starptautiskais etno festivāls “Gosti” Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi, aicinot uz sadziedāšanos un līksmu kopā būšanu, caur tautas mūziku un dejām meklējot un atrodot savstarpējos tiltus, kur satikties.

Šogad festivāls norisināsies no 29. līdz 31.jūlijam, pasākuma kulminācija paredzēta 30.jūlijā, taču notiks arī koncerti Rēzeknes novadā.

29.jūlijā etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts notiks 4 Rēzeknes novada pagastos – Feimaņos, Vērēmos, Rikavā un Lendžos.

Feimaņos, Feimaņu pagasta kultūras namā, plkst. 19:00 notiks 3 ansambļu koncerts, no Baltkrievijas ieradīsies Vitebskas deju ansamblis un uzstāsies 2 ansambļi no Rēzeknes, Nadeždas Osipovas vadītais ‘Beregiņi’ un veterānu koris ‘Ivuški’, vadītāja Jeļena Burova. Kopā pasākums pulcinās 56 dalībniekus.

Plkst.19:00 etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Lendžos, Lendžu pagasta brīvdabas estrādē, pulcēs 4 ansambļus - Baltkrievijas ieradīsies Vitebskas ansambli ‘Art-Fusion’, klezmermūzikas ansamblis ‘KlezmerBand’  no Rīgas, Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas sieviešu koris "Jutrzenka", kazaku dziesmu ansamblis ‘Debeszilais ziediņš’ (oriģ. „Лазоревый цветок”), pasākumā piedalīsies 56 dalībnieki.

Etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Rikavā, Rikavas pagasta kultūras namā plkst 19:00, tajā piedalīsies 27 dalībnieki no šādiem ansambļiem: krievu folkloras ansamblis no Vladimiras apgabala, ukraiņu vokālais ansamblis „Vodograj”, vadītāja Tatjana Orlova, vokālais ansamblis „Harmonija”, vadītāja Olga Gaile un 14 dalībnieki no Rikavas etnogrāfiskā ansambļa.

Etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Vērēmos, Vērēmu pagasta estrādē plkst. 19:00, uzstāsies gan vietējie mākslinieki, gan ārzemju.
No Polijas ir atbraucis vīru koris, no Jēkabpils ieradīsies Ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības „Javir” vokālais ansamblis, Rēzeknes baltkrievu vokālais ansamblis „Suzorje”, krievu romanču ansamblis „Intriga”, Verēmu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kūzuls”, krievu dziesmu izpildītāja Natālija Nikoļenko, kopā varētu piedalīties ~65  dalībnieku.

30. jūlijā plkst. 15.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā (Raiņa parkā) izskanēs festivāla “Gosti” dižkoncerts “Satikšanās tilti”, pulcējot kopā ap 200 dalībnieku no Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas.Attēlā: Rēzeknes baltkrievu vokālais ansamblis „Suzorje”
Foto: Rēzeknes novads
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Piedevām prognozēju lielus siltuma zudumus. Sīkāk...
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Arhiteknoniski neveiksmīgs projekts. Neproporcionāls jumts un nevajadzīgas slīpās sienas, kas iekštelpu plānojumā radītu nepraktisku plānojumu. Arhitekts iespējams ir gulējis studiju kursa lekcijās, kur tika runāts par proporcionālu arhitektūru un cilvēka labsajūtas atkarību no tās. Estētika pieklibo. Racionalitate arī. Drīzāk izkatas pēc veca paneļu sērijas ēkas "apaudzēšana" ar neracionālām piebūvēm. Taupīt var arī citādos veidos, bet ne uz estētiku. Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
"atbrīvotāju piemineklis" ir mazsvarīgāks un tā atcere ir jaunāka nekā kongresa piemineklim. Neaizmirsi, ka Latgales kongress notika vēl tad, kad daži tā sauktie "atbrīvotāji" nebija dzimuši. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top