Otrdiena,
12.Novembris 2019
Vārda dienas: Kaija, Kornēlija, Зиновий, Артем, Марк, Елена Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Etno festivāls novadā un pilsētā

25.07.2016
VIII Starptautiskais etno festivāls “Gosti” Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi, aicinot uz sadziedāšanos un līksmu kopā būšanu, caur tautas mūziku un dejām meklējot un atrodot savstarpējos tiltus, kur satikties.

Šogad festivāls norisināsies no 29. līdz 31.jūlijam, pasākuma kulminācija paredzēta 30.jūlijā, taču notiks arī koncerti Rēzeknes novadā.

29.jūlijā etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts notiks 4 Rēzeknes novada pagastos – Feimaņos, Vērēmos, Rikavā un Lendžos.

Feimaņos, Feimaņu pagasta kultūras namā, plkst. 19:00 notiks 3 ansambļu koncerts, no Baltkrievijas ieradīsies Vitebskas deju ansamblis un uzstāsies 2 ansambļi no Rēzeknes, Nadeždas Osipovas vadītais ‘Beregiņi’ un veterānu koris ‘Ivuški’, vadītāja Jeļena Burova. Kopā pasākums pulcinās 56 dalībniekus.

Plkst.19:00 etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Lendžos, Lendžu pagasta brīvdabas estrādē, pulcēs 4 ansambļus - Baltkrievijas ieradīsies Vitebskas ansambli ‘Art-Fusion’, klezmermūzikas ansamblis ‘KlezmerBand’  no Rīgas, Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas sieviešu koris "Jutrzenka", kazaku dziesmu ansamblis ‘Debeszilais ziediņš’ (oriģ. „Лазоревый цветок”), pasākumā piedalīsies 56 dalībnieki.

Etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Rikavā, Rikavas pagasta kultūras namā plkst 19:00, tajā piedalīsies 27 dalībnieki no šādiem ansambļiem: krievu folkloras ansamblis no Vladimiras apgabala, ukraiņu vokālais ansamblis „Vodograj”, vadītāja Tatjana Orlova, vokālais ansamblis „Harmonija”, vadītāja Olga Gaile un 14 dalībnieki no Rikavas etnogrāfiskā ansambļa.

Etno festivāla „GOSTI" dalībnieku koncerts Vērēmos, Vērēmu pagasta estrādē plkst. 19:00, uzstāsies gan vietējie mākslinieki, gan ārzemju.
No Polijas ir atbraucis vīru koris, no Jēkabpils ieradīsies Ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības „Javir” vokālais ansamblis, Rēzeknes baltkrievu vokālais ansamblis „Suzorje”, krievu romanču ansamblis „Intriga”, Verēmu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kūzuls”, krievu dziesmu izpildītāja Natālija Nikoļenko, kopā varētu piedalīties ~65  dalībnieku.

30. jūlijā plkst. 15.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā (Raiņa parkā) izskanēs festivāla “Gosti” dižkoncerts “Satikšanās tilti”, pulcējot kopā ap 200 dalībnieku no Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas.Attēlā: Rēzeknes baltkrievu vokālais ansamblis „Suzorje”
Foto: Rēzeknes novads
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
Pēdējā atkāpe - Rēzeknē nav noteikts šāds aizliegums. Līdz ar to Rēzeknē no 1.janvāra nekas nemainās. Neveiksmīgs virsraksts. Sīkāk...
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
It kā šī atļauja kaut ko mainīs?! Kā lietoja alkoholu līdz šim sabiedriskajās vietās, tā arī turpinās to darīt. Sīkāk...
Mobilais mamogrāfs 13.jūlijā būs Maltā
jau jaunais gads klauvē pie Maltas a te vēl raksts par mamografu Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top