Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Lūznavas muižā notiks Ungārijas mākslas diena

07.08.2018
Piektdien, 10. augustā, Lūznavas muiža ar Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē atbalstu aicina uz Ungārijas mākslas dienu, kuras laikā varēs bez maksas piedzīvot divus ungāru kultūras notikumus – izglītojošu pastmarku izstādi un laikmetīgās dejas izrādi. 

Lūznavas muižā skatāmā izstāde „Pastmarku stāsti” ir stāsts par pastmarku vēsturi, Ungārijas pastmarkām un Latvijas pastmarkām Ungārijā. Izstāde ieskicē arī pasaules pirmās pastmarkas stāstu un pastmarku lietošanas vēsturi, gan arī izstādē interesentiem būs iespēja iepazīties ar pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918. gadā. Ungārijas Pasta dibinātais Pastmarku muzejs, kas durvis apmeklētājiem vēris 1930. gadā, joprojām ir vienīgais muzejs, kurā var apskatītu visu valstu pastmarkas – to vidū arī Latvijas pastmarkas. Izstādē var uzzināt arī Ungārijas pasta sūtījumu vēsturi – gan par pašu pirmo sūtījumu, kas nosūtīts 1752. gadā, gan pasta zīmogiem. Gan Ungārijas, gan Latvijas, gan daudzu citu eksotisku vietu, piemēram, Maurīcijas, Havaju, Labās Cerības raga, Jaunkaledonijas, Butānas un citu vietu, pastmarku stāsti vedīs visus pastmarku pasaules iepazīt gribētās izzinošā un interesantā ceļojumā. Izstādi „Pastmarku stāsti” īpaši gaidīti iepazīt mazākie pastmarku izzinātāji. Ja neizdosies Ungārijas pastmarku izstādi apskatīt 10. augustā, to vēl varēs paspēt izdarīt līdz 12. augustam. Izstāde tapusi ar Ungārijas vēstniecības Latvijā atbalstu.
 

Bet 10. augusta vakarā plkst. 21.00 Ungārijas mākslas diena noslēgsies ar festivāla „VIDES DEJA” viesiem – laikmetīgās dejas izrādi „Tava māte pie manām durvīm” („Your mother at my door”) no Ungārijas. Izrādes idejas autori un izpildītāji ir dejotāji Emeše Cuhorka (Emese Cuhorka) un Lāslo Fileps (László Fülöp). Duets izdejo šķietami bezjēdzīgo laiku, kas rodas no ikdienas sajūtām un situācijām, uzdodot jautājumus: „Kas var būt tik svarīgs, ka tu nevari man atzvanīt trīs dienas? Kas ir tā lieta, kas neļauj tev apstāties vismaz uz piecām minūtēm? Tu nevari tā vienkārši pazust! Neviens tā nevar pazust!” Kritiķe Čaba Kralla (Csaba Králl) par izrādi teikusi: „Fileps un Cuhorka ir uz skatuves un nav tēli. Viņu klātbūtne un personība iet cauri visām situācijām, pozām un darbībām. Viņi runā šajā sarežģītajā kustību valodā ar dabisku un naivu pārsteigumu tā, ka mēs kā auditorija nekad nedomātu, kā tā varētu būt fiksēta horeogrāfija. Pats aizraujošākais un noslēpumainākais ir veids, kā kustība piedzīvo baleta valodas pagriešanu otrādi un papildina ar pārsteidzošiem elementiem: radikāla laicīguma izmantošana, ne-dejiskas un dažkārt ne tik estētisku kustību pielietojums.” Izrāde, kas būs skatāma Lūznavā, tapusi 2015. gadā, bet 2016. gadā nominēta Eiropas modernās dejas pioniera, ievērojamā ungāru dejotāja Rūdolfa Labana (Rudolf Laban) balvai, kā arī iekļuva Eiropas dejas tīkla „Aerowaves” ikgadējā jauno horeogrāfu „Aerowaves Twenty ‘17” atlasē, kurā katru gadu tiek iekļauti 20 jaunie spožākie deju veidotāji Eiropā.
 
Kā informē Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele, Ungārijas pastmarku izstāde 10. augustā būs skatāma no 10.00 līdz 18.30, bet uz laikmetīgās dejas izrādi „Tava māte pie manām durvīm” ikviens interesents būs gaidīts 21.00, abos notikumos ieeja bez maksas. Ungārijas mākslas dienu Lūznavas muižā atbalsta Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top