Trešdiena,
20.Novembris 2019
Vārda dienas: Anda, Andīna, Валерий, Кирилл, Лазарь, Федор, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Aktuālās izstādes Lūznavas muižā

22.01.2018
Šobrīd Lūznavas muižā skatāmas divas izstādes – mākslinieces Ingas Onževas gleznu izstāde “Baltais”un Ievas un Bonifācija Cauņu bērnu, mazbērnu un mazmazbērnu darbu izstāde “Meklējot sākumu. Mantojums”. Abas izstādes būs aplūkojamas līdz 25. janvārim Lūznavas muižas darba laikā katru dienu no 9.00 līdz 16.00, informē Inga Drele, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja. 


Mākslinieces Ingas Onževas darbu izstāde “Baltais” pieskaras gaismas tēmai jo īpaši Adventa laikā – debess gaismai, sirds gaismai, sniega gaismai, Dieva gaismai. I. Onževa Onževa ir profesionāla gleznotāja, kura jau vairāk nekā 15 gadus sistemātiski piedalās izstādēs, eksperimentējot ar materiāliem un tehniskajiem paņēmieniem.


Gadu gaitā risinājusi tēmas par mūzikas instrumentiem, pilsētas ainavu, dārziem. Šobrīd jau vairākus gadus pievērsusies ainavai kā krāsu noskaņu un attiecību fenomenam.


Tāpat Inga Onževa strādā par gleznošanas skolotāju Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.


Par izstādes ideju māksliniece saka: “Gaisma. Ļauj, lai tā izgaismo katru dienas mirkli, tavas bailes, dusmas, nemieru, apjukumu. Lai tā izgaismo tavu prieku, sapņus un dienas darbus, lai tā izgaismo tavu ģimeni, tavu vientulību. Kad lūkojies ainavā, meklē gaismu, meklē horizontu. Kad lūkojies sevī, meklē Dieva mīlestības noslēpumu, lai tur, kur tu esi, tu patiešām varētu būt mājās. Mājas ir tikai tur, kur ir klātesošs Noslēpums. Dievs nāk. Gaisma nāk. Zem sniega vakara zilganuma ir siltums. Bezgalīgs un maigs siltums...”

I.Onževas darbs
Savukārt izstādē “Meklējot sākumu. Mantojums” skatāmi vienas dzimtas pārstāvju – Ievas un Bonifācija Cauņu bērnu, mazbērnu un mazmazbērnu – darbu izstāde. Izstādes pirmsākumi gadsimta ilgumā meklējami Līvānu pusē, kur Ievas un Bonifāciju Cauņu Saules ielas mājā un darbnīciņā sācies tās stāsts, kuru turpinājuši un turpina 4 bērni, 9 mazbērni, 18 mazmazbērni, 4 mazmazmazbērni.


Bonifācijs un Ieva bija mazie uzņēmēji mūsdienu izpratnē. Amatnieki, kuri bija apveltīti ar izdomu, lai smagos ekonomiskajos un politiskajos apstākļos sameklētu izeju no reālās situācijas un atrastu iespēju nopelnīt papildus līdzekļus ģimenes budžetam. Izstādes darbi ir kā turpinājums, kā atradums. Viens liels stāsts, kurā vēl ir simtiem mazi stāsti, kas turpināsies mazbērnos, mazmazbērnos un viņu atvasēs…


Lūznavas muižā skatāmajā izstādē aplūkojami Cauņu bērnu Roberta Caunes un Jāņa Caunes, mazbērnu – Ievas Garjānes, Alda Visocka un Daces Baltkājes, kā arī mazmazbērnu – Rasas Deksnes un Kārļa Caunes radošie darbi fotogrāfijā, gleznošanā, tekstilmākslā, rotu darināšanā, koktēlniecībā un grafiskajā dizainā.

Darbu izstāde "Meklējot sākumu. Mantojums": 


Foto: darbs no izstādes "Meklējot sākumu. Mantojums" 
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top