Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Lūznavā atklāj Ābeles skulptūru kā atgādinājumu

18.07.2017
Lai neatkārtotos, nedrīkst aizmirst. Tā Lūznavas muižas parkā ir tapis jauns simbolisks stāsts metālā  par II Pasaules karu un cilvēku likteņiem.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas metālmākslinieku Norbertu Kudiņu iedvesmoja ābele kā pilnības un piedošanas simbols. 


Skulptūra atspoguļo dzimtu likteņus, izvešanas, zaudējumus, cīņas un sāpes. Un kā cerība ir āboli koka zaros, kas ir vēl viena iespēja sabiedrībai un cilvēkiem izvērtēt, ko darīt un kā rīkoties ar iegūto brīvību.

Metālmākslinieka Norberta Kudiņa ideju ir īstenojusi radošā grupa – Gunārs Klaučs un  Andrejs Maskalovs, atbalstījusi pārrobežu sadarbības programma „Eiropa pilsoņiem“ projekta  „Pagātne kopējai nākotnei“ ietvaros.

II pasaules kara notikumi Latvijas, Lietuvas un Polijas tautām aizsākās 20. gadsimta 30. gadu beigās un turpinājās līdz 90. gadu sākumam. Vairāk nekā 50 gadi, no Otrā Pasaules kara sākuma līdz PSRS sabrukumam, ir tumsas laiks, ko raksturo ar vārdiem –  okupācija, genocīds, holokausts, deportācijas, terors, rīcības un vārda brīvības liegšana.Atcerēties, saprast un mācīties no šī laikmeta notikumiem bija galvenais uzdevums, kas iezīmējās pārrobežu projekta “Pagātne kopējai nākotnei” darbībā, kas arī atspoguļojas mākslas valodā un izteiksmē.

Ināra Groce, A12 speciāli „Rēzekneziņas“Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Piedevām prognozēju lielus siltuma zudumus. Sīkāk...
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Arhiteknoniski neveiksmīgs projekts. Neproporcionāls jumts un nevajadzīgas slīpās sienas, kas iekštelpu plānojumā radītu nepraktisku plānojumu. Arhitekts iespējams ir gulējis studiju kursa lekcijās, kur tika runāts par proporcionālu arhitektūru un cilvēka labsajūtas atkarību no tās. Estētika pieklibo. Racionalitate arī. Drīzāk izkatas pēc veca paneļu sērijas ēkas "apaudzēšana" ar neracionālām piebūvēm. Taupīt var arī citādos veidos, bet ne uz estētiku. Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
"atbrīvotāju piemineklis" ir mazsvarīgāks un tā atcere ir jaunāka nekā kongresa piemineklim. Neaizmirsi, ka Latgales kongress notika vēl tad, kad daži tā sauktie "atbrīvotāji" nebija dzimuši. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top