Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Lūznavā atklāj Ābeles skulptūru kā atgādinājumu

18.07.2017
Lai neatkārtotos, nedrīkst aizmirst. Tā Lūznavas muižas parkā ir tapis jauns simbolisks stāsts metālā  par II Pasaules karu un cilvēku likteņiem.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas metālmākslinieku Norbertu Kudiņu iedvesmoja ābele kā pilnības un piedošanas simbols. 


Skulptūra atspoguļo dzimtu likteņus, izvešanas, zaudējumus, cīņas un sāpes. Un kā cerība ir āboli koka zaros, kas ir vēl viena iespēja sabiedrībai un cilvēkiem izvērtēt, ko darīt un kā rīkoties ar iegūto brīvību.

Metālmākslinieka Norberta Kudiņa ideju ir īstenojusi radošā grupa – Gunārs Klaučs un  Andrejs Maskalovs, atbalstījusi pārrobežu sadarbības programma „Eiropa pilsoņiem“ projekta  „Pagātne kopējai nākotnei“ ietvaros.

II pasaules kara notikumi Latvijas, Lietuvas un Polijas tautām aizsākās 20. gadsimta 30. gadu beigās un turpinājās līdz 90. gadu sākumam. Vairāk nekā 50 gadi, no Otrā Pasaules kara sākuma līdz PSRS sabrukumam, ir tumsas laiks, ko raksturo ar vārdiem –  okupācija, genocīds, holokausts, deportācijas, terors, rīcības un vārda brīvības liegšana.Atcerēties, saprast un mācīties no šī laikmeta notikumiem bija galvenais uzdevums, kas iezīmējās pārrobežu projekta “Pagātne kopējai nākotnei” darbībā, kas arī atspoguļojas mākslas valodā un izteiksmē.

Ināra Groce, A12 speciāli „Rēzekneziņas“Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top