Trešdiena,
20.Novembris 2019
Vārda dienas: Anda, Andīna, Валерий, Кирилл, Лазарь, Федор, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Lūznavā atklāj Ābeles skulptūru kā atgādinājumu

18.07.2017
Lai neatkārtotos, nedrīkst aizmirst. Tā Lūznavas muižas parkā ir tapis jauns simbolisks stāsts metālā  par II Pasaules karu un cilvēku likteņiem.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas metālmākslinieku Norbertu Kudiņu iedvesmoja ābele kā pilnības un piedošanas simbols. 


Skulptūra atspoguļo dzimtu likteņus, izvešanas, zaudējumus, cīņas un sāpes. Un kā cerība ir āboli koka zaros, kas ir vēl viena iespēja sabiedrībai un cilvēkiem izvērtēt, ko darīt un kā rīkoties ar iegūto brīvību.

Metālmākslinieka Norberta Kudiņa ideju ir īstenojusi radošā grupa – Gunārs Klaučs un  Andrejs Maskalovs, atbalstījusi pārrobežu sadarbības programma „Eiropa pilsoņiem“ projekta  „Pagātne kopējai nākotnei“ ietvaros.

II pasaules kara notikumi Latvijas, Lietuvas un Polijas tautām aizsākās 20. gadsimta 30. gadu beigās un turpinājās līdz 90. gadu sākumam. Vairāk nekā 50 gadi, no Otrā Pasaules kara sākuma līdz PSRS sabrukumam, ir tumsas laiks, ko raksturo ar vārdiem –  okupācija, genocīds, holokausts, deportācijas, terors, rīcības un vārda brīvības liegšana.Atcerēties, saprast un mācīties no šī laikmeta notikumiem bija galvenais uzdevums, kas iezīmējās pārrobežu projekta “Pagātne kopējai nākotnei” darbībā, kas arī atspoguļojas mākslas valodā un izteiksmē.

Ināra Groce, A12 speciāli „Rēzekneziņas“Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top