Pirmdiena,
13.jūlijs 2020
Vārda dienas: Margarita, Margrieta, Андрей, Петр, Хома, Сафрон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Baznīcu naktī Lūznavā - diskusija un koncerts

02.06.2017
2. jūnijā Lūznavas muiža nu jau otro reizi aicinās uz kultūras notikuma “Baznīcu nakts” norisi, ļaujot apmeklētājiem iepazīt arī muižā esošo kapelu, piedalīties diskusijā, noklausīties dziesminieces Lauras Bicānes koncertu un būt klāt vakara dievkalpojumā.

“Baznīcu nakts 2017” Lūznavas muižā sāksies 16.00 ar ekskursiju, kuras laikā varēs iepazīt gan muižu, gan muižas kapelu. 

Pēc ekskursijas 17.00 muižas Sarkanajā zālē ikviens interesents tiek aicināts uz diskusiju “Grēka izpratne kristietībā un folklorā”, kuru vadīs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas filoloģijas doktore Angelika Juško-Štekele, piedalīsies  Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests Andris Ševels, Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Fiļipenoks un Latvijas pareizticīgās Baznīcas Rēzeknes un Madonas apriņķa prāvests virspriesteris Viktors Teplovs.


Diskusijā caur kristīgo un latgaliešu folkloras prizmu tiks mēģināts noskaidrot, kas ir grēks, kādi ir grēku veidi, kas grēko visvairāk, izzināta grēksūdze, grēku nožēlošana un grēku piedošana.

Pēc diskusijas 19.00 Lūznavas muižas kapelā koncertu sniegs latgaliešu dziesminiece Laura Bicāne. Laura Bicāne ir dziesminiece no Daugavpils novada Višķiem. Vairāku gadu laikā izkopusi savu daiļradi, koncertējusi, kā arī izdevusi divus studijas albumus: “Es tikai ļaujūs” (2013) un “Trīspuksti” (2015). Šī gada maijā dienasgaismu ieraudzījis arī Lauras trešais albums “Lauzīsimies cauri pūlim”, kurā apkopotas 10 kompozīcijas latviešu, latgaliešu un angļu valodās – tās būs iespēja dzirdēt arī “Baznīcu nakts“ koncertā. Kristīgā noskaņa līdzās latgaliskajam vieglumam un dažādu valodu skanējumam ir viens no Lauras izjustās mūzikas motīviem. Pēc koncerta 20.00 turpat kapelā uz kopīgu lūgšanos aicinās vakara dievkalpojums.

“Baznīcu nakts” ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Kultūras notikums “Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014. gada, šogad uz notikumu aicinot 190 Latvijas dievnamos. Pērn “Baznīcu nakti“ Latvijā apmeklēja vairāk nekā 26 000 interesentu. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”. 

Pievienojoties “Baznīcu nakts” norisei arī šogad, Lūznavas muiža aicina turpināt iepazīt te esošo kapelu. Pēc vietējo ļaužu nostāstiem, kapela kādā no simtgadīgās muižas telpām bijusi jau tās īpašnieku, poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu laikos, par ko gan nav dokumentāla apstiprinājuma. Atmodas laikā, 20. gs. 90. gados šajā telpā, toreizējās katehētes, nu jau mūžībā aizgājušās Antoņinas Soboļevskas rosināti, uz lūgšanām sāka pulcēties ticīgie. Šī brīža muižas kapela atklāta un iesvētīta 2015. gada februāra sākumā un tagad Svētās Mises kapelā notiek regulāri, katru svētdienu.  Rezekneszinas.lv


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top