Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Baznīcu naktī Lūznavā - diskusija un koncerts

02.06.2017
2. jūnijā Lūznavas muiža nu jau otro reizi aicinās uz kultūras notikuma “Baznīcu nakts” norisi, ļaujot apmeklētājiem iepazīt arī muižā esošo kapelu, piedalīties diskusijā, noklausīties dziesminieces Lauras Bicānes koncertu un būt klāt vakara dievkalpojumā.

“Baznīcu nakts 2017” Lūznavas muižā sāksies 16.00 ar ekskursiju, kuras laikā varēs iepazīt gan muižu, gan muižas kapelu. 

Pēc ekskursijas 17.00 muižas Sarkanajā zālē ikviens interesents tiek aicināts uz diskusiju “Grēka izpratne kristietībā un folklorā”, kuru vadīs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas filoloģijas doktore Angelika Juško-Štekele, piedalīsies  Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests Andris Ševels, Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Fiļipenoks un Latvijas pareizticīgās Baznīcas Rēzeknes un Madonas apriņķa prāvests virspriesteris Viktors Teplovs.


Diskusijā caur kristīgo un latgaliešu folkloras prizmu tiks mēģināts noskaidrot, kas ir grēks, kādi ir grēku veidi, kas grēko visvairāk, izzināta grēksūdze, grēku nožēlošana un grēku piedošana.

Pēc diskusijas 19.00 Lūznavas muižas kapelā koncertu sniegs latgaliešu dziesminiece Laura Bicāne. Laura Bicāne ir dziesminiece no Daugavpils novada Višķiem. Vairāku gadu laikā izkopusi savu daiļradi, koncertējusi, kā arī izdevusi divus studijas albumus: “Es tikai ļaujūs” (2013) un “Trīspuksti” (2015). Šī gada maijā dienasgaismu ieraudzījis arī Lauras trešais albums “Lauzīsimies cauri pūlim”, kurā apkopotas 10 kompozīcijas latviešu, latgaliešu un angļu valodās – tās būs iespēja dzirdēt arī “Baznīcu nakts“ koncertā. Kristīgā noskaņa līdzās latgaliskajam vieglumam un dažādu valodu skanējumam ir viens no Lauras izjustās mūzikas motīviem. Pēc koncerta 20.00 turpat kapelā uz kopīgu lūgšanos aicinās vakara dievkalpojums.

“Baznīcu nakts” ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Kultūras notikums “Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014. gada, šogad uz notikumu aicinot 190 Latvijas dievnamos. Pērn “Baznīcu nakti“ Latvijā apmeklēja vairāk nekā 26 000 interesentu. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”. 

Pievienojoties “Baznīcu nakts” norisei arī šogad, Lūznavas muiža aicina turpināt iepazīt te esošo kapelu. Pēc vietējo ļaužu nostāstiem, kapela kādā no simtgadīgās muižas telpām bijusi jau tās īpašnieku, poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu laikos, par ko gan nav dokumentāla apstiprinājuma. Atmodas laikā, 20. gs. 90. gados šajā telpā, toreizējās katehētes, nu jau mūžībā aizgājušās Antoņinas Soboļevskas rosināti, uz lūgšanām sāka pulcēties ticīgie. Šī brīža muižas kapela atklāta un iesvētīta 2015. gada februāra sākumā un tagad Svētās Mises kapelā notiek regulāri, katru svētdienu.  Rezekneszinas.lv


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Piedevām prognozēju lielus siltuma zudumus. Sīkāk...
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Arhiteknoniski neveiksmīgs projekts. Neproporcionāls jumts un nevajadzīgas slīpās sienas, kas iekštelpu plānojumā radītu nepraktisku plānojumu. Arhitekts iespējams ir gulējis studiju kursa lekcijās, kur tika runāts par proporcionālu arhitektūru un cilvēka labsajūtas atkarību no tās. Estētika pieklibo. Racionalitate arī. Drīzāk izkatas pēc veca paneļu sērijas ēkas "apaudzēšana" ar neracionālām piebūvēm. Taupīt var arī citādos veidos, bet ne uz estētiku. Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
"atbrīvotāju piemineklis" ir mazsvarīgāks un tā atcere ir jaunāka nekā kongresa piemineklim. Neaizmirsi, ka Latgales kongress notika vēl tad, kad daži tā sauktie "atbrīvotāji" nebija dzimuši. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top