Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Oskars Lustiks: Būšana uz skatuves ir eksperiments ar sevi

29.03.2017
Ar mūziķi un aktieri Oskaru Lustiku raidījuma “Pi myusim Latgolā” veidotāji tikās Rēzeknes Tautas teātra mēģinājuma laikā, Rēzeknes kultūras namā. Gatavojoties Starptautiskajai teātra dienai, aktieri pieslīpēja izrādes “Daudz laimes darba dienā” ainas. Oskars Lustiks smīn, ka viņam šajā izrādē esot pamuļķa loma.

Skatuves kolēģi – Aldis Leidums un Ināra Apele neslēpj, ka Oskars esot apbrīnojami talantīgs.
“Tad, kad pirmo reizi viņš atnāca pie mums uz teātri, kad mēs spēlējām vienā izrādē, es, godīgi sakot, biju pārsteigts par viņa vieglumu, atbrīvotību, kāds viņš ir uz skatuves. Man tas likās pārsteidzoši, kā cilvēks, kurš iepriekš nav bijis uz skatuves, spēj tā iejusties,” iespaidos dalās Oskara kolēģis Aldis Leidums.


“Teātri spēlēt Oskars atnāca pirms 4-5 gadiem. Salīdzinoši nesen, bet viņš tik ātri iejutās. Vispār sajūta, ka mēs pazīstam Oskaru 100 gadus. Oskars ir ļoti talantīgs cilvēks ar dažādām lielām, dabas dotām dāvanām un talantiem. Ļoti ātri visu uzķer un saprot,” saka Ināra Apele.


Savu ceļu līdz teātra skatuvei atklāj arī pats Oskars Lustiks: “Kad mēs viena izrāde – “Kad nepaliks tumšs”. Mēs uzstājāmies ar kori. Māra Zaļaiskalns, mēs ar viņu bijām strādājuši vienā skolā, teica, ka tur varētu būt vēl viena loma. Toreiz tā labi sanāca.” Režisore Māra Zaļaiskalns pēc izrādes aicinājusi Oskaru pievienoties aktieru kolektīvam. Pats Oskars saka, ka teātris viņu burtiski iesūca. Patika pret teātri arī nenoplok.


Smagākā, neparastākā un lielākā loma Oskaram Lustikam bija muzikālajā uzvedumā “Francis”. Tajā viņš atveidoja Franci Trasunu. Izrāde Latgales vēstniecībā “GORS” tika izrādīta vien 2 reizes, bet pavisam drīz tā būs skatāma atkal.


Oskara Lustika balsi varēja dzirdēt arī Latvijas Radio Latgales multimediju studijas veidotajā raidījumu ciklā, kas veltīts Latgales kongresa tēmai. Oskars atzīst, ikdienā iepriekš un skolā bijis pieejams ļoti maz informācijas par šo visai Latvijai nozīmīgo notikumu, un nu viņam ir liels gandarījums un prieks piedalīties latgaliskās aktivitātēs.


Sarunu ar Oskaru Lustiku klausies raidījumā “Pi myusim Latgolā” sekojot zemāk norādītajai saitei:
 
 
Informāciju sagatavoja:
Producentu grupa “Lietišķā Latgale”


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top