Ceturtdiena,
21.Novembris 2019
Vārda dienas: Andis, Zeltīte, Михаил, Гаврила Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Dziesmu un deju svētku biļetes plāno tirgot ar loterijas palīdzību

13.03.2017
Dziesmu un deju svētku padome plāno izvērtēt iespēju nākamgad paredzēto valsts simtgades svētku biļešu pārdošanu organizēt ar loterijas metodi, svētdien vēstīja "LNT ziņas".

Dziesmu un deju svētku padome šonedēļ lems, kā izveidot biļešu tirdzniecības taisnīgāko modeli, lai biļešu iegādes process neizvērstos skandālā, kā tas bijis iepriekš.

Viens no izvērtējamajiem variantiem paredz biļešu pārdošanu ar loterijas metodi - laimīgos izvēlētos dators. Interesenti varētu reģistrēties interneta platformā, tad notiktu izloze starp šiem interesentiem. Un tad noteiktā laika periodā šiem interesentiem būtu jāizpērk savas biļetes, bet, ja tas nebūtu izdarīts, attiecīgi notiktu otrā izloze.


Tāpat, lai plašākam cilvēku lokam dotu iespēju izbaudīt noslēguma koncertu Mežaparkā un deju lieluzvedumu Daugavas stadionā, cits variants paredz ierobežot vienam cilvēkam nopērkamo biļešu skaitu no šā brīža astoņām līdz četrām. Biļetes arī izplatītu pakāpeniski, nevis visas vienlaicīgi laistu tirdzniecībā.


Tiks vērtēts arī priekšlikums biļetes sadalīt brīvajai tirdzniecībai pa novadiem atbilstoši iedzīvotāju skaitam. Sabiedrības pretestību jau izraisījis ierosinājums dot priekšroku biļešu iegādē tiem cilvēkiem, kuri būtu apmeklējuši visus atlases skašu koncertus reģionos.


Nacionālais kultūras centrs par visgodīgāko un visefektīvāko veidu uzskata loteriju, taču esot bažas, ka šādas loterijas datorsistēmas iegāde būtu pārāk dārga un neesot arī vairs laika to testēt.


Šo visu par nolaidīgu attieksmi sauc "Biļešu paradīzes" direktors Ēriks Naļivaiko, jo viņš jau 2015.gadā ar vēstuli Kultūras ministrijai brīdinājis, ka steidzami ir jāmaina biļešu izplatīšanas veids uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertiem. Ministrijas ierēdņi aicinājumu tolaik ignorējuši. Taču svētku organizatori tagad galdā ceļot daļu no "Biļešu paradīzes" ierosinājumiem. "Esmu diezgan pārliecināts, ka tur nekādi risinājumi un lēmumi nebūs. Tāpēc, ka tad tas bija jādara pirms diviem gadiem, nevis tagad, kad ir palicis gads līdz svētkiem," komentē Naļivaiko.


"LNT ziņas" arī atgādina, ka par vairākiem tūkstošiem palielināsies biļešu kopējais skaits. Pēc rekonstrukcijas Mežaparka estrādes šā brīža ietilpība no 18 000 vietu tiks palielināta līdz 25 000. Savukārt Daugavas stadionā vietu skaits tiks palielināts no 5000 līdz 10 000.
Mixnews.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Pilnībā piekrītu. Ļoti neērts laiks. Sīkāk...
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top