Otrdiena,
7.aprīlis 2020
Vārda dienas: Helmuts, Zina, Zinaīda, Мария, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Dziesmu un deju svētku biļetes plāno tirgot ar loterijas palīdzību

13.03.2017
Dziesmu un deju svētku padome plāno izvērtēt iespēju nākamgad paredzēto valsts simtgades svētku biļešu pārdošanu organizēt ar loterijas metodi, svētdien vēstīja "LNT ziņas".

Dziesmu un deju svētku padome šonedēļ lems, kā izveidot biļešu tirdzniecības taisnīgāko modeli, lai biļešu iegādes process neizvērstos skandālā, kā tas bijis iepriekš.

Viens no izvērtējamajiem variantiem paredz biļešu pārdošanu ar loterijas metodi - laimīgos izvēlētos dators. Interesenti varētu reģistrēties interneta platformā, tad notiktu izloze starp šiem interesentiem. Un tad noteiktā laika periodā šiem interesentiem būtu jāizpērk savas biļetes, bet, ja tas nebūtu izdarīts, attiecīgi notiktu otrā izloze.


Tāpat, lai plašākam cilvēku lokam dotu iespēju izbaudīt noslēguma koncertu Mežaparkā un deju lieluzvedumu Daugavas stadionā, cits variants paredz ierobežot vienam cilvēkam nopērkamo biļešu skaitu no šā brīža astoņām līdz četrām. Biļetes arī izplatītu pakāpeniski, nevis visas vienlaicīgi laistu tirdzniecībā.


Tiks vērtēts arī priekšlikums biļetes sadalīt brīvajai tirdzniecībai pa novadiem atbilstoši iedzīvotāju skaitam. Sabiedrības pretestību jau izraisījis ierosinājums dot priekšroku biļešu iegādē tiem cilvēkiem, kuri būtu apmeklējuši visus atlases skašu koncertus reģionos.


Nacionālais kultūras centrs par visgodīgāko un visefektīvāko veidu uzskata loteriju, taču esot bažas, ka šādas loterijas datorsistēmas iegāde būtu pārāk dārga un neesot arī vairs laika to testēt.


Šo visu par nolaidīgu attieksmi sauc "Biļešu paradīzes" direktors Ēriks Naļivaiko, jo viņš jau 2015.gadā ar vēstuli Kultūras ministrijai brīdinājis, ka steidzami ir jāmaina biļešu izplatīšanas veids uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertiem. Ministrijas ierēdņi aicinājumu tolaik ignorējuši. Taču svētku organizatori tagad galdā ceļot daļu no "Biļešu paradīzes" ierosinājumiem. "Esmu diezgan pārliecināts, ka tur nekādi risinājumi un lēmumi nebūs. Tāpēc, ka tad tas bija jādara pirms diviem gadiem, nevis tagad, kad ir palicis gads līdz svētkiem," komentē Naļivaiko.


"LNT ziņas" arī atgādina, ka par vairākiem tūkstošiem palielināsies biļešu kopējais skaits. Pēc rekonstrukcijas Mežaparka estrādes šā brīža ietilpība no 18 000 vietu tiks palielināta līdz 25 000. Savukārt Daugavas stadionā vietu skaits tiks palielināts no 5000 līdz 10 000.
Mixnews.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top