Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Ziņģētāju un stāstnieku vakars

09.02.2017
Sestdien, 11. februārī plkst. 15.00 Viļānu kultūras namā (Kultūras laukumā 2, Viļānos) aicinām uz XV Ziņģētāju un stāstnieku vakaru, šogad pasākuma tēma ir “Mājas”!

Tradicionāli februāra otrajā sestdienā Viļānos pulcējas ziņģētāji un stāstnieki, lai vakara gaitā  izdziedātu no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāstītu nopietnus un  smieklīgus notikumus no dzīves. Katru gadu ir izvēlēta konkrēta tēma, šogad – “Mājas”, kas sasaista kopā muzikantus un stāstniekus, stāsta Maija Upeniece, Tautas muzikantu biedrības pārstāve. 

 Šogad ir kuplāks stāstnieku skaits – pasākumā pieteikušās 4 stāstnieces no Jaunlaicenes, viena stāstniece no Preiļiem, viena no Lubānas novada Indrānu pagasta, Rēzeknes novada Audriņiem un Mazsalacas novada Sēļu pagasta.

Ziņģēt Viļānos ieradīsies 13 kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem: Murmastienes kultūras nama folkloras kopa (Varakļānu novads), Barkavas folkloras kopa “Madava” (Madonas novads), Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis” (Alūksnes novads), Nagļu folkloras kopa “Skreine” (Rēzeknes novads), Meirānu tautas nama tradīciju kopa “Sietiņš” (Lubānas novads), Lizuma lauku kapela (Gulbenes novads), Rūjienas kultūras nama kapela “Rūvenas aure” (Rūjienas novads), Izvaltas tautas nama apvienotais sieviešu un vīru ansamblis (Krāslavas novads), Viļānu kultūras nama kapela “Bumburneicys” un Dekšāru pagasta kapela “Sovejī” (Viļānu novads), Sēļu pagasta folkloras kopa un Tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Mazsalacas novads).
 
Ik gadu īpaši gaidīti ir viesi no kaimiņvalstīm – šogad Viļānos ciemosies lietuviešu kapela “Smalvų” no Zarasai.
 
Kā ierasts, pasākuma laikā dalībnieki vērtēs viens otru un atkal noteiks gada labākos stāstniekus un ziņģētājus, tāpat vērtēšanā iesaistīties aicināti arī skatītāji, nosakot savus favorītus, protams, būs arī organizatoru un sponsoru simpātiju balvas.
 
Ziņģētāju un stāstnieku vakars nu jau ir kļuvis par Baltijas valstu tradicionālo kultūru popularizējošo festivālu, jo katru gadu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ziņģētāji ciemojas viens pie otra, piesaistot aizvien jaunus interesentus un daloties pieredzē gan starp Latvijas novadu, gan ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem. Festivāls sekmē ziņģu un stāstāmās folkloras aktualitāti mūsdienu kultūras dzīvē, veicina tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, nodrošinot izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu.
 
Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003. gadā Madonas rajona Barkavā.
Pagājušajā gadā Ziņģētāju un stāstnieku festivāla tēma bija “Katram prieki krājas…”, 2015. gadā “Satikšanās un patikšanās”, 2014. gadā “Krogus dziesmas un stāsti”, 2013. gadā “Ģimenes godi”, 2012. gadā “Dziedāsim to skaisto ziņģi un stāstīsim to labāko stāstu”, 2011. gadā “Dziedāsim to riņķa dziesmu…”
 
 
PROGRAMMA
 
15.00–18.00    Ziņģētāju un stāstnieku koncerts
18.30–19.15    Ziņģē kapela “Smalvų” no Zarasai, Lietuva (viesi nepiedalās konkursā).

Ziņģē un stāsta 2016. gada festivāla vislabākie ziņģētāji un vislabākais stāstnieks (nepiedalās šī gada konkursā, bet piedalās izvērtēšanā)
19.15–19.45    Sumināšana
19.45               Danči

Foto: I. Pulkstenis, I. Dukaļska un foto no dalībnieku personīgajiem arhīviem.

Rezekneszinas.lv  

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top