Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Tiks atklāti “Mehāniskie eņģeļi“ Lūznavā

26.01.2017
28. janvārī 13.00 Lūznavas muižā tiks atklāta mākslinieka un dizainera Kristapa Priedes gleznu personālizstāde “Mehāniskie eņģeļi”. Par izstādes muzikālo ieskaņu parūpēsies mūziķi Ilmārs Šterns un Maija Solovjova.

Kristapa Priedes darbu mērķis ir likt skatītājam izdzīvot katarsi, lai tiktu atmestas valdošās negācijas, apzināties patiesību, rastu sevī iekšējo mieru un gūtu spēkus. 
Mākslinieka šī brīža aktuālā tēma ir “Ceļš”.  Izstādē “Mehāniskie eņģeļi” aplūkojami ejamā ceļa pārvietošanās līdzekļi. Lai gan attēlotas ir konkrētas lietas un to fragmenti, māksliniekam tie ir garīgā ceļa simboli un ir saistīti ar Bībeles un kosmosa elementiem.

Darbu tumšo toņu taisnstūra forma, vēsta patiesību, lai cilvēks notic sev, gūst iekšējo mieru un harmoniju. Mākslinieks ideju guvis no Kazimira Maļēviča gleznas “Melnais kvadrāts” un Stenlija Kubrika filmas “2001: Kosmosa Odiseja”. Lūznavas muižā skatāmajā izstādē aplūkojami 2016. gadā gleznoti darbi, kuri tapuši Londonā un Rīgā.
Kristaps Priede ir ambicioza personība ar individuālu un mūsdienīgu izpratni par stila tendencēm, kas mākslā atklāj viņa piederību ziemeļnieciskajam. Mākslinieks ir augsti novērtēts Latvijas Mākslas akadēmijā un atzīts citu profesionāļu vidū. Viņu raksturo rūpīgums pret glezniecību, sākot no koncepta līdz gatavam darbam, un precizitāte, mīlestība pret niansēm, kā arī dziļa tēmas analīze. Autors ir drošs par paveikto un nebaidās publiski paust savu viedokli. Vārdi, kas mākslinieku raksturo visspilgtāk – Skandināvija, tīrība, kārtība, vienkāršība, nianses un dabīgums.
Autors par savu daiļradi saka: “Kopš sevis apzināšanās brīža man ir vēlme katru reizi “iziet no rāmja”. Emu kritisks pret lietām, un mani mākslas darbi ir veidoti nepārspīlēti. Mākslas laukā eju cauri sireālismam, dadaismam, ekspresīvjam abstrakcionismam, kā arī neizpaliek romantiskais sadzīves žanrs un klusā daba. Manuprāt, mākslai jābūt tematiski aktuālai, domas raisošai, arī kritikas pelnošai un jāietver neliela noslēpumainība."

Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, mākslinieks Ivars Heinrihsons par Priedes izstādē skatāmajiem darbiem saka: “Pirmkārt, mani uzrunā ahromātiskie krāstoņi. Īpaši melnais – kā absolūta vērtība. Otrkārt, izteiksmes minimālisms. Atteikšanās no liekā, izceļot satura un formas dziļāko būtību. Kristapa darbi uztverami kā zīmes kaut kam pasaulīgam, saturiski svarīgam. Garīgam. Attēlotie objekti it kā izsaka divas pamatstihijas: Gaisu un Ūdeni. Tajā pašā laikā var atklāt arī autora tieksmi pēc sakrāla satura izpausmes. Tas darīts netieši, laikmetīgi, piedodot darbiem vispārinājumu.”
Izstādes “Mehāniskie eņģeļi” atklāšanas muzikālie viesi Ilmārs Šterns (balss) un Maija Solovjova (taustiņinstrumenti) Lūznavas muižā jau ir viesojušies, ieskandinot pirmo te notikušo Baznīcu nakti trio  “Voice of Instruments” sastāvā.
Kristapa Priedes izstāde Lūznavas muižā būs skatāma līdz 17. martam. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā ir bez maksas.
Rezekneszinas.lv Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top