Svētdiena,
5.aprīlis 2020
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija, Лидия, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Bērzgales kultūras namam - 30

18.10.2016
1986. gada augusta sākumā Bērzgalē bija jurģi. Durvis vēra Bērzgales pagasta kultūras nams, vēsta Daila Ekimāne, Bērzgales pagasta kultūras nama vadītāja.

Uz jaunām plašām, gaišām telpām pārgāja dziedātāji, dejotāji, teātra spēlētāji, līdzi nesot bagātīgo Bērzgales kultūras dzīves pūra lādi.

Nu jau aizritējusi teju vai trešdaļa gadsimta. 30 gadi nav daudz kopējā laikmeta griežos. Bet šie gadi Latvijā un arī Bērzgalē ir bijuši notikumiem bagāti.

Ir gājis visādi, bija laiks, kad finansiālu apsvērumu dēļ tika domāts pat par  lielās kultūras nama ēkas slēgšanu. Bet, pateicoties prasmīgiem un saimnieciskiem pagasta vadītājiem, esam ne tikai noturējušies, bet veikuši lielus renovācijas darbus, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus.    

Kas ir kultūras nams? Ēka, skatuves dēļi, deju zāle?…. Vispirms tie ir cilvēki.

Cilvēki nāca un nāk uz koncertiem, ballēm, kino. Te padomju laikos notika gan lielas sapulces, gan ideoloģiski pasākumi. Te atmodas gados bērzgalieši mastā uzvilka sarkanbaltsarkano karogu un kala rītdienas plānus, kopā priecājās par to, kas izdevās. Te pulcējas tie, kuri vēlas sevi izpaust dziedot un dejojot.

Bijušajiem un tagadējiem kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un apmeklētājiem – katram ir savas pozitīvās emocijas par piedzīvoto trīsdesmit gadu garumā.

Folkloras kopa ar saviem stāstiem, dejotāji ar piedzīvojumiem skatēs, olimpiādēs, festivālos un Dziesmu svētkos - katram ir savs stāsts, kas priecē sirdi. Un nav svarīgi, kurā gadā tas izdzīvots. Svarīgi, ka šīs sajūtas glabājas mūsos uz mūžu. Laiks uzliek savus nospiedumus - kāds kolektīvs beidz pastāvēt, kāds rodas no jauna, taču vēlme kopt tradīcijas un tās attīstīt ir nepārejoša vērtība.

Tikai strādājot kopā ar radošiem, uzticamiem un profesionāliem kolēģiem: pašdarbības kolektīvu vadītājiem, sporta un jaunatnes darba organizatoriem, kolēģiem pagasta pārvaldē, bibliotēkā, muzejā, komunālajā saimniecībā, skolā, pirmsskolas izglītības iestādē, brīvprātīgajiem palīgiem, ar cilvēkiem, kuri ikdienā rūpējas, lai nams ir tīrs un sakopts, lai mūsu namam ir sava odziņa, ar ko tas atšķiras no citiem kultūras namiem, darbojoties komandā, šajos gados esam spējuši Bērzgalē organizēt lielus novada un republikas mēroga pasākumus, uzņemt vieskolektīvus no Latvijas un ārzemēm, paveikt lielos remontdarbus.

Šogad, 22. oktobrī plkst. 15.00 interesenti tiek aicināti sanākt kopā, lai atcerētos kultūras nama aizvadītos 30 gadus. Kā dāvanu jubilejā visiem kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem, apmeklētājiem pagasta pārvalde dāvina koncertu “Saules gaismā”. Mūsu priekam dziedās Atis un Jānis Auzāni.
Rezekneszinas.lv 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top