Svētdiena,
29.marts 2020
Vārda dienas: Agija, Aldonis, Трохим, Иван Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Skonai izcīna 2. vietu Latvijas vokālo ansambļu konkursā

16.05.2016
Aprīlī norisinājās Latvijas Vokālo ansambļu konkursa pusfināla skates, kurās piedalījās valsts kultūrvēsturisko novadu labākie ansambļi. Konkurss, kā ierasts, notika periodā starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Šis nacionāla mēroga konkurss palīdz apzināt situāciju vokālo ansambļu kustībā. Dziesmotās sacensības finālam, kas norisinājās 14. maijā Ķekavas novada Baložu pilsētas kultūras namā, tika izvirzīti 38 Latvijas labākie vokālie ansambļi, kuru skaitā ar augstu rezultātu ierindojās arī Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai”.
Konkursa finālā vokālajiem ansambļiem bija jāatskaņo trīs dziesmas: latviešu tautasdziesma unisonāa cappella, latviešu komponista oriģināldziesma vai tautasdziesmas apdare, brīvas izvēles dziesma.

Vokālos ansambļus konkursa finālā vērtēja: žūrijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis; dziedātājs, diriģents, producents, komponists un aranžētājs Andris Sējāns; komponists, pedagogs un Latvijas radio 3 “Klasika” mūzikas žurnālists Andris Dzenītis; mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra mazo mūzikas kolektīvu speciāliste Antra Strikaite un operdziedātāja, vokālā pedagoģe Baiba Renerte.

Rēzeknes novada dziedošie jaunieši, finālā izpildot Guntras Kuzminas tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, jaukto ansambļu kategorijā izcīnīja godalgoto 2. vietu. Neraugoties uz sīvo konkurenci, jo kā jau finālam pienācās – tika noskaidrots labākais no labākajiem – „Skonai” pārliecinoši demonstrēja ne tikai tehniski augstu sniegumu, bet arī uzstāšanos, kas pārpilna ar enerģiju un patiesu mīlestību pret mūziku un skatuvi. Jāatzīmē, ka 1. vieta finālā jaukto ansambļu kategorijā netika piešķirta.

Ir patiess prieks un lepnums, ka Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai” kārtējo reizi apliecina – Latgalē mīt lieliski, muzikāli, talantīgi un ļoti strādīgi jaunieši, kas darbā ieliek sevi visu!

Liels un ļoti sirsnīgs paldies jāsaka „Skonai” vadītājiem Guntrai Kuzminai un Edgaram Juknam – ne velti mēdz teikt, ka kolektīvs ir savu vadītāju spogulis! Paldies par nesavtīgo darbu un mīlestību, kas redzama katrā „Skonai” dziedātajā notī un spertajā solī!

Tāpat paldies jāsaka arī nemainīgajiem „Skonai” atbalstītājiem, Rēzeknes novada pašvaldībai, par allaž sniegto atbalstu, kas palīdz droši virzīties augšup pretim jaunām virsotnēm un ar lepnumu nest Rēzeknes novada vārdu!

Aiva Streļča,
Rēzeknes novada vokālā studijas „Skonai” dalībniece


Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa uzliesmojums Latvijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl vienam medicīnas darbiniekam
Lai nesaslimtu pārējie stacionārā esošie pacienti un mediķi, slimnīcu vajadzētu uz kādu laiku pilnīgi slēgt. Sniegt palīdzību tikai ar NMP atvestiem slimniekiem. Sīkāk...
Ātrie kredīti internetā
Sveiki, paldies Markam Viljamsam, ka aizdevi man aizdevumu, lai šodien glābtu mana slimā bērna dzīvību, lūdzu, lūdzam ikvienu, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevuma e-pasts: markwilliamstrustfirm@gmail.com
Sīkāk...
COVID 19: Rēzeknes mērs nomierina un joko
Nu super..... Par senioriem mēs rūpējamies, bet par bērniem nevajag?... Un kā ir ar godīgumu? Skolās pedagogiem ir tālmācības, vinjiem riskēt nevajag ne ar sevi ne ar saviem bērniem, bet pirmsskolas darbiniekiem sanāk tā, riskēt un pakļaut riskam savas atvases.... Pie tam, ka zinot, ka vecāks strādā par tālbraucēju un atved bērnu uz dārziņu parakstot godprātīgi papīru, ka nav sakara ar ārzemēm un pedagogi neko nevar izdarīt, jo redz papīrs parakstīts... Ideāli.... Ātri vien Rēzekne būs pils ar saslimušajiem... Jāslēdz uz karantinu arī bērnudārzi Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top