Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Skonai izcīna 2. vietu Latvijas vokālo ansambļu konkursā

16.05.2016
Aprīlī norisinājās Latvijas Vokālo ansambļu konkursa pusfināla skates, kurās piedalījās valsts kultūrvēsturisko novadu labākie ansambļi. Konkurss, kā ierasts, notika periodā starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Šis nacionāla mēroga konkurss palīdz apzināt situāciju vokālo ansambļu kustībā. Dziesmotās sacensības finālam, kas norisinājās 14. maijā Ķekavas novada Baložu pilsētas kultūras namā, tika izvirzīti 38 Latvijas labākie vokālie ansambļi, kuru skaitā ar augstu rezultātu ierindojās arī Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai”.
Konkursa finālā vokālajiem ansambļiem bija jāatskaņo trīs dziesmas: latviešu tautasdziesma unisonāa cappella, latviešu komponista oriģināldziesma vai tautasdziesmas apdare, brīvas izvēles dziesma.

Vokālos ansambļus konkursa finālā vērtēja: žūrijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis; dziedātājs, diriģents, producents, komponists un aranžētājs Andris Sējāns; komponists, pedagogs un Latvijas radio 3 “Klasika” mūzikas žurnālists Andris Dzenītis; mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra mazo mūzikas kolektīvu speciāliste Antra Strikaite un operdziedātāja, vokālā pedagoģe Baiba Renerte.

Rēzeknes novada dziedošie jaunieši, finālā izpildot Guntras Kuzminas tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, jaukto ansambļu kategorijā izcīnīja godalgoto 2. vietu. Neraugoties uz sīvo konkurenci, jo kā jau finālam pienācās – tika noskaidrots labākais no labākajiem – „Skonai” pārliecinoši demonstrēja ne tikai tehniski augstu sniegumu, bet arī uzstāšanos, kas pārpilna ar enerģiju un patiesu mīlestību pret mūziku un skatuvi. Jāatzīmē, ka 1. vieta finālā jaukto ansambļu kategorijā netika piešķirta.

Ir patiess prieks un lepnums, ka Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai” kārtējo reizi apliecina – Latgalē mīt lieliski, muzikāli, talantīgi un ļoti strādīgi jaunieši, kas darbā ieliek sevi visu!

Liels un ļoti sirsnīgs paldies jāsaka „Skonai” vadītājiem Guntrai Kuzminai un Edgaram Juknam – ne velti mēdz teikt, ka kolektīvs ir savu vadītāju spogulis! Paldies par nesavtīgo darbu un mīlestību, kas redzama katrā „Skonai” dziedātajā notī un spertajā solī!

Tāpat paldies jāsaka arī nemainīgajiem „Skonai” atbalstītājiem, Rēzeknes novada pašvaldībai, par allaž sniegto atbalstu, kas palīdz droši virzīties augšup pretim jaunām virsotnēm un ar lepnumu nest Rēzeknes novada vārdu!

Aiva Streļča,
Rēzeknes novada vokālā studijas „Skonai” dalībniece


Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Piedevām prognozēju lielus siltuma zudumus. Sīkāk...
Rēzeknē būvēs jaunu daudzdzīvokļu māju
Arhiteknoniski neveiksmīgs projekts. Neproporcionāls jumts un nevajadzīgas slīpās sienas, kas iekštelpu plānojumā radītu nepraktisku plānojumu. Arhitekts iespējams ir gulējis studiju kursa lekcijās, kur tika runāts par proporcionālu arhitektūru un cilvēka labsajūtas atkarību no tās. Estētika pieklibo. Racionalitate arī. Drīzāk izkatas pēc veca paneļu sērijas ēkas "apaudzēšana" ar neracionālām piebūvēm. Taupīt var arī citādos veidos, bet ne uz estētiku. Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
"atbrīvotāju piemineklis" ir mazsvarīgāks un tā atcere ir jaunāka nekā kongresa piemineklim. Neaizmirsi, ka Latgales kongress notika vēl tad, kad daži tā sauktie "atbrīvotāji" nebija dzimuši. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top