Svētdiena,
12.jūlijs 2020
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Baroka dienas Rēzeknē

06.09.2016
No 5. līdz 11. septembrim notiks tradicionālais festivāls Baroka mūzikas dienas Rēzeknē, kuru ar koncertiem Rēzeknē, Lūznavā un Rīgā šogad caurvīs Šveices mūzika un šveiciešu komponista Gaspara Frica 300. dzimšanas dienas svinēšana. 24. un 25. septembrī festivāla pietura ar uzvedumu “Re:FRICS” gaidāma arī Bāzelē, Šveicē.
 
Šī gada festivālā Šveices mūzika tiks atklāta trīs koncertprogrammās ar dziesmu vakaru, neparastu jauniestudējumu un kamermūzikas koncertu.
Festivāla ietvaros notiks arī baroka vijoles spēles, virstoņu dziedāšanas un tango meistarklases, kā arī lekcijas par Šveices mūziku. Festivālu arī šogad organizē “Kesselberg Ensemble” un Latgales vēstniecība GORS mākslinieciskās vadītājas, Šveicē dzīvojošās latviešu čellistes Ilzes Grudules vadībā.
 
Baroka mūzikas dienu Rēzeknē 10. jubilejas gadā pirms diviem gadiem tika radīta opera pastičio „Māja Mītelim“, veltot to nepelnīti aizmirstajam 18. gadsimta vācu komponistam Johanam Gotrīdam Mītelim, kurš dzīvoja un komponēja arī Rīgā, Latvijā. Operā savijās Mīteļa fagota koncerts ar solista, itāļa Serdžo Adzolini virtuozo sniegumu, Alpu ragu skaņas vācu komponista Burkharda Kinclera oriģinālmūzikā un latgaliešu tautasdziesma šveiciešu komponista Vincenta Flikigera kolāžās. Svinot šveicieša Gaspara Frica 300. jubileju, 2016. gadā Baroka mūzikas dienās Rēzeknē arī tiks radīts jauns vēstījums par šodien gan savā dzimtenē, gan citur pasaulē vēl mazpazīstamā vijoļvirtuoza un komponista Gaspara Frica stāstu.

Festivāls „Baroka mūzikas dienas Rēzeknē”, kurš 2016. gadā notiks jau divpadsmito reizi, ir unikāls notikums gan Latvijas, gan pasaules mērogā – festivāla misija vienmēr bijusi sniegt klausītājiem iespēju dzirdēt skaņdarbus, kas rokrakstu formā gadsimtiem ilgi gulējuši bibliotēku plauktos, te skan mūzika, kas „klusējusi” vairāk nekā 200 vai 300 gadus.

Festivāla “Baroka mūzikas dienas Rēzeknē 2016” ietvaros sadarbībā ar Šveices vēstniecību Latvijā, 6. septembrī plkst. 15.00 Latgales kultūrvēstures muzejā (3.stāva vestibilā) tiks atklāta ceļojošā izstāde “Vēsturiskie Šveices ziemas kūrortu plakāti”. Izstāde Rēzeknē būs apskatāma līdz 8. oktobrim

Pagājušajā gadā pie skatītājiem ceļu uzsāka vēsturisko plakātu izstāde, kas tapusi par godu faktam, ka pirms 150 gadiem pirmie ziemas sezonas tūristi atklāja Šveices vienreizējās kalnu ainavas. Vecākais no izstādes plakātiem tapis 1921. gadā, bet jaunākais, 2014. gadā tapušais, veltīts pieminētajai jubilejai.

Šie plakāti lieliski atklāj sava laika vizuālās mākslas izpausmju, stilistikas, grafiskās un gleznieciskās kvalitātes un katrs ir augstvērtīgs mākslas darbs.

Nostāsts vēsta, ka ziemas tūrisma tradīcija Šveices Alpos esot iesākusies ar derībām 1864. gadā, kad viesnīcas īpašnieks Johanness Badruts Sanktmoricā saviem angļu vasaras viesiem esot ieteicis atgriezties šeit arī ziemā un baudīt Alpu sauli vienā kreklā. Ja ne, tad viņš apsola atmaksāt viesiem ceļojuma izdevumus. Tā kā angļu atpūtnieki par Alpiem ir bijuši sajūsmā, tad atgriezušies decembrī un, brūni nosauļojušies, pēc Lieldienām savos zirgu pajūgos aizbraukuši mājās, nenojaušot, ka aizsākuši tradīciju – ziemas brīvdienas Alpos! 1865. gadā vācu ārsts Aleksandrs Špenglers atveda uz Davosu pirmos ziemas tūristus.

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
Rēzeknē Covid-19 konstatē vācietim, kurš atbraucis darba darīšanās
Kad klapēs robežas ciet? Ja, tās kā pašlaik ir vaļā, tad ne mazums inficēto ielaidīs! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Ha haa...Šim indivīdam prioritāte - "pakaļu" apspriešana!!!))) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top