Sestdiena,
16.Janvāris 2021
Vārda dienas: Lida, Lidija, Гордей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Latvijas 102. gadadiena Rēzeknē

17.11.2020
Latvijas 102. dzimšanas dienu šogad aicinām svinēt savā ģimenē, kopīgi darbojoties un radot īpašu svētku sajūtu. Lai ģimeniskās saites stiprinātu un saglabātu veselīgu dzīvesveidu, piedāvājam individuāli vai ģimenei apmeklēt vēstures un mākslas izstādes, doties gaismas pastaigā “Sarkanbaltsarkanais” pa Rēzekni, piedalīties Tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni 2020” un autofotoorientēšanās braucienā “Nakts uz riteņiem”.

16., 17. un 18. novembrī katru vakaru Rēzeknē, iestājoties tumsai, individuāli vai ģimenei kopā ir iespēja doties gaismas pastaigā “Sarkanbaltsarkanais”, jo Atbrīvošanas alejā no Latgales ielas līdz Nikodema Rancāna ielai vairākas ēkas būs izgaismotas sarkanbaltsarkanā krāsā, tāpat arī būs izvietots vides objekts Latvijas formā. 18. novembrī un nedēļas nogalēs līdz 6. decembrim vakara pastaigu maršrutā var iekļaut arī Latgales vēstniecību GORS – ēka staro un skan uz āru. Būsim atbildīgi un ievērosim distancēšanos arī pastaigas laikā!
 
18. novembrī ikvienam rēzeknietim ir iespēja jebkurā laikā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai” nolikt ziedus un iedegt savu svecīti, veidojot gaismas rakstus.
 
Tāpat desmito gadu pēc kārtas iespējams piedalīties Latvijas dzimšanas dienai veltītajā skrējienā “Ieelpo Rēzekni”. Ievērojot distancēšanos, bet saglabājot sportisku un veselīgu dzīvesveidu, no 15. līdz 21. novembrim skrējiena maršrutu var izskriet individuāli vai ģimenes pašiem ērtākajā laikā. Piedalīties var gan skrējēji, gan nūjotāji un dalībnieki ar saviem mīļdzīvniekiem. (Skrējiena nolikums rezekne.lv, tālr. 64622599, 28362698)
 
Svētku vakarā ģimenes Rēzeknē var piedalīties arī autofotoorientēšanās braucienā “Nakts uz riteņiem”, bet jāņem vērā, ka ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 16. novembrim. (Autofotoorientēšanās nolikums rezekne.lv, tālr. 26033202)
 
Kā veltījums Latvijas dzimšanas dienai arī šogad no 17. novembra līdz 19. decembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē, tālr. 64622464) apskatāma ikgadējā Latgales mākslinieku darbu izstāde “Rudens 2020”.

Atjaunotās Latvijas valsts laikā Latgales mākslinieki Rēzeknē vienojas kopīgā izstādē jau 25. reizi, un šogad tajā skatāmi 49 autoru dažādu žanru 61 mākslas darbs, atainojot šīgada tēmu “Apvārsnis. Debešu puse”. Apvārsnis kā brīvības apsolījums, kā skatiens tālāk, lai paceltos pāri un saskatītu būtisko, jo “taidas ūtras leidzeigas debešu puses nav nikur vysā pasaulī” (citāts no Jāņa Klīdzēja stāsta “Debešu puse”). Šis ir vērtību pārvērtēšanas un jaunu atklājumu laiks – izolācija, distancēšanās, ierobežojumi – vārdi, kurus dzirdam ikdienā ik uz soļa, bet vai varam ieraudzīt savu iekšējo apvārsni, vai vēlamies to iepazīt dziļāk? Latgales mākslas izstāde mudina atklāt jaunus apvāršņus mākslas valodā!
 
Valsts svētku noskaņai ļoti noderīgi ir iedziļināties Latvijas vēstures izzināšanā. Latgales Kultūrvēstures muzejā līdz 12. decembrim apskatāma Ārlietu ministrijas veidotā ceļojošā izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100”. Vērtējot katra vēstures posma svarīgākos notikumus un personības, izstādē var iepazīties ar ārlietu dienesta devumu valsts izveidošanā, pastāvēšanā un Latvijas kā pilntiesīgas suverēnas valsts iekļaušanos starptautiskajā sistēmā. Ceļojošā izstāde veidota, izmantojot instalāciju, multimediju programmu, kā arī oriģinālos priekšmetus vitrīnās, kas sniedz ieskatu diplomātu darba ikdienā un īpašos notikumos ārpolitiskajā darbībā. Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Skolnieciņš no svētbirzs 17.11.2020 13:49
Valsts svētku priekšvakarā apdomāsim savu dzīvi. Padomāsim ko labu un ne tik labu aizvadītajā gadā esam veikuši Latvijas labā. Novērtēsim savas rīcības sekas. Šajā svinīgajā laikā piedosim mūsu valdībai - politiķiem, ierēdņiem un alkatīgajiem uzņēmējiem – viņu kļūdas, nepilnības un noziegumus pret tautu. Neviens no mums nav ideāls. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Taču kamēr mēs esam dzīvi, tikmēr mēs esam spējīgi labot pieļautās kļūdas vai arī mazināt kļūdu negatīvās sekas. Iesaku mūsu valdībai ieklausīties manā tautā. Iesaku valdībai nožēlot savas kļūdas un apdomāt, kā vērst situāciju tautai par labu. Šajā laikā atcerēsimies par latvju tautas neaizsargātāko daļu – trūcīgajām un maznodrošinātajām personām. Aizmirsīsim nerimstošo alkatību un negausību. Atbalstīsim grūtībās nonākušos tautiešus. Tikai vienota tauta ir spēks. Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Mēs esam saimnieki savā zemē. Tikai mēs paši varam aizstāvēt savu Tēvzemi – Latviju. Neviens cits kā tikai mēs nenodrošinās mūsu valsts labklājību un drošību. Aizdegsim piecas sveces valsts svētku priekšvakarā. Četras asins sarkanas un vienu baltu. Rotāsim savu namu ar sarkanbaltksarkano karogu. Neaizmirsīsim pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti. Leposimies ar savu latvietību un senču gudrību. Godāsim sentēvu tradīcijas! Novērtēsim brīvību un neatkarību. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, ko mums ir devuši Dievi. Dzīvosim draudzīgi. Būsim vienota tauta mūsu skaistajā zemē. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #18.novembris #LatvjuTauta #LatvjuDievi #latvieši #Tēvzeme #patriotisms
Skolnieciņš no svētbirzs 17.11.2020 13:50
Nemanot tuvojas 18. novembris. 18.novembris ir visas latviešu tautas svētki, jo šajā datumā ir Latvijas dibināšanas gadadiena. Mūsu tautai bija jāmēro ļoti tāls ceļš līdz brīvībai. Ilgus gadsimtus mana tauta tika apspiesta un pazemota. Beidzot mēs esam brīvi. Tālab novērtēsim savas Tēvzemes un tautas brīvību. Leposimies ar savu latvietību un senču varenību. Lūgsim Latvju Dievus par mūsu valsti un tautu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu valstij dabas krāšņumu un mieru, bet mūsu tautai auglību un mīlestību! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas no iebrucējiem un citiem ļaundariem! Lūgsim Laimu, lai Laima sargā mūsu mājas pavardu un sniedz mums materiālu labklājību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas bijis mūsu dzīvēs! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #mīlestība #saticība #miers #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #patriotisms #18.novembris
Skolnieciņš no svētbirzs 17.11.2020 13:51
Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Tēvzemes mīlestību un pacilātību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #Tēvzeme #brīvība #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #Pērkons #Laima #Māra
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Ko Jūs visvairāk sagaidāt no Jaunā 2021. gada?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs atceļ pabalstu izmaksu rēzekniešiem
Ara viņu Sīkāk...
ALAAS paaugstina tarifus
Кo tas Pipkevičs tai sasatrauca/ Viņa ieņemamais amats mūžīgais slaists un liekēdis pie siles/ sapūta nabags vaigus..ruk ruk// Sīkāk...
ALAAS paaugstina tarifus
http://alaas.lv/index.php/par-sadzives-atkritumu-apglabasanas-un-apsaimniekosanas-tarifu-no-01-01-2021/ Kur rakstaa ir maldinaashana? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top