Piektdiena,
27.Novembris 2020
Vārda dienas: Lauris, Norberts, Григорий, Федора, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Četrdesmitās Latgales podnieku dienas 2020 – šoreiz rudenī

09.09.2020
Podniecības tradīcijas ir viens no spilgtākajiem Latgales nemateriālā kultūras mantojuma elementiem, un Latgales podnieku veidotie mākslas darbi ir tradicionāla Latgales vizītkarte. Latgales podniecība ar tās ikgadējām Latgales podnieku dienām nozarē „Tautas tradīcijas” ir atzīta par Latvijas kultūras kanonu. Vairāk nekā 30 gadus šī pasākuma organizatore ir Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”, kura šogad atzīmē 30. darbības gadu jubileju.

Tā kā šogad pulcēšanās ierobežojumu dēļ svētku svinēšana tradicionālajā laikā aprīlī vienkopus lielākam apmeklētāju skaitam nevarēja notikt, pasākumi tika pārcelti uz septembri.

Galveno pasākumu norise sākas piektdien, 11. septembrī plkst.10.00 ar zinātnisko konferenci “Latgales podniecība” Latgales kultūrvēstures muzejā. Tālāk plkst.17.00 – 20.00 „Latgales podnieku dienu 2020” glazēto darbu malkas cepļa kurināšana Andra Ušpeļa keramikas darbnīcā „Mõldedži”. Atkalredzēšanās un sirsnīga vakarēšana ar podniekiem. Stāsti par četrdesmit gados piedzīvoto.

Sestdien, 12. septembrī plkst.10.00 Latgales podnieku dienu keramikas cepļa atvēršana keramikas darbnīcā „Mõldedži”. Pēc tam ikviens interesents aicināts uz “ Latgales podnieku dienu 2020” izstādes atklāšanu plkst. 12.00 “Kulturys škiunī” senatnīgajā Lūznavas muižā – Latgales kultūras pērlē. Izstādē piedalās vairāk kā 30 Latgales podniecības meistari ar jaunākajiem darinājumiem. Svētku reizē aicināti arī meistari, kuri beiguši aktīvo darbību. Vienuviet skatāmi virpoti un lipināti, krāšņi glazēti un niansēm bagāti reducēti (t.s. melnā keramika) ikdienā lietojami un dekoratīvi trauki. Par godu podnieku dienu 40. gadadienai tiks eksponēta kopīgi darināta servīze. Izstādi kuplina kalēja Jāņa Ļubkas metālkalumi.

Plkst.13.00-15.00 varēs iepazīties ar veselīgu ēdienu pagatavošanu meistarklasē ”Veselīgi Eiropas ēdieni- zaļie griķi māla traukos”, ko organizē Europe Direct informācijas centrā Austrumlatgalē sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Pārtikas laboratoriju.

Plkst. 14.00 Lūznavas muižā atklās Gulbenes TLMS “Sagša” izstādi “Brīdis”, kurā apskatāmi Ingrīdas Magones un Laimdotas Kliesmetes keramikas darbi.

Lūznavas muiža 20. gadsimta sākumā bija slavena kā mākslinieku, mūziķu, literātu pulcēšanās vieta. Arī atjaunotā muiža veidojās kā starptautisks kultūras un izglītības centrs, kas sniedz izpratni par tradīcijām un kultūras mantojumu, apvienojot to ar modernākajām tehnoloģijām un jaunu, konkurētspējīgu produktu radīšanu Rēzeknes novada attīstībai.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Cilvēki mīļie, pamostieties no dziļā miega! Ja cilvēkam nav nekādu slimības pazīmju, tad tas ir vesels cilvēks. Mums visu laiku cenšas uzspiest pretējo. Kādi testi, tādi arī rezultāti. Sīkāk...
Saharova balvu piešķir Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai
Nebūt Baltkrievijā Latvijas režīmam,kur 30 gadus var zagt ,un nekas par to nav! Sīkāk...
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top