Svētdiena,
5.jūlijs 2020
Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda, Евсей, Зиновий, Галактион, Зинаида Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Pagastu svētki priecēja ar aizraujošu programmu

11.08.2016
6. augustā Ozolaines pagasts aicināja visus iedzīvotājus un ciemiņus uz Bekšu ciematu, lai kopā svinētu “Pagasta svētkus” un mērotos spēkiem “Sporta spēlēs”.

No plkst. 6:00-8:00 notika makšķerēšanas sacensības Ērika Blinova pārraudzībā, kurās piedalījās 9 dalībnieki, Rezekneszinas.lv uzzināja no Sants Ostašas, Ozolaines tautas nama vadītājas. 
Dažiem dalībniekiem šī nebija īstā copes diena, jo tā arī 2 stundu laikā neizdevās noķert nevienu zivi, turpretī citi noķēra pat vairākas. Rezultātā nominācijās  “Vissmagākā zivs” un “Visgarākā zivs”  laurus plūca dalībnieks no Rēzeknes- Maksims Muravjovs, savukārt nominācijā “Vislielākais loms” medaļu saņēma Sergejs Bavkuns.

No plkst. 10:00-11:30 notika velo orientēšanās sacensības pa Ozolaines pagastu. Sacensību maršrutu izstrādāja un sacensības vērtēja pieredzējis veloorientēšanās sacensību organizators Guntis Dunčs. Dalībniekiem tika dots uzdevums atrast un nofotografēt visus objektus, kas tika norādīti uzdevumu lapā. Ar šo uzdevumu visātrāk tika galā Zigrīda Lukaševiča, uzstādot laiku 26 minūtes. 2.vietā, ar nelielu starpību, palika Aleksejs Kairišs ( 27min 16 sek) un 3.vietu ieguva Aleksejs Kuzņecovs (37 min 30 sek).

Ap plkst. 11:00 visus garāmbraucējus jau sveicināja lieli balti “OZOLAINE” burti, gluži kā “HollyWood” instalācija. Sākās dalībnieku reģistrēšana skrējienam augstpapēžu kurpēs un komandu stafetēm. Neizpalika arī iesildīšanās, locītavu un muskuļu izlocīšana gaidāmajai slodzei. Savukārt tieši dienas vidū notika oficiāla sacensību atklāšana.

Tā kā iepriekšējā dienā tika atklātas vasaras Olimpiskās spēles RIO, tas iedvesmoja arī mūs noorganizēt svinīgāku atklāšanas ceremoniju. Rezultātā arī Ozolaines pagasta svētkos tika iedegta īsta Olimpiskā lāpa un to izdarīja neviens cits, kā Jūlijs Cēzars, jo Olimpisko spēļu aizsākums ir saistīts tieši ar Seno Grieķiju. Jūlijs Cēzars deva arī starta komandu “Augstpapēžu kurpju skrējienam”. Skrējiens augstpapēžu kurpēs izraisīja lielu interesi un skatīties gribētāju bija daudz, taču gana drosmīgi, lai piedalītos un veiktu veselu apli apkārt Bekšu dīķim, bija 12 skrējēji. Starp tiem bija gan Ozolaines pagasta iedzīvotāji, gan ciemiņi; 12 dalībnieku vidū bija 10 meitenes un 2 puiši !!!!; dalībnieču vidū bija arī konkursa “Missis Rēzekne” dalībnieces. Par skrējiena uzvarētāju kļuva viens no stiprā dzimuma pārstāvjiem- Juris Karziņins, kura papēžu augstums arī bija diezgan iespaidīgs, ņemot vērā viņa dzimumu- 9 cm. Daļa skrējēju izcēlās arī impozantiem tērpiem, sevišķi puiši, kas ne tikai nenobijās skriet vismaz 5 cm virs zemes, bet arī pārģērbties meiteņu tēlos. Par oriģinālāko tērpu tika atzīts Vladislava Jekimova vintage stila lēdijas kostīms. Bet visgarāko papēžu rekordu šajās sacensībās uzstādīja Sņežana Pozdņakova- ar 11,3 cm. Gan ar saskaņotiem tērpiem, gan- īpašu drosmi izcēlās Sņežana Pozdņakova un Juris Karziņins, kuriem pietika spēka un entuziasma padoties izaicinājumam noskriet vēl vienu papildus apli. “Augstpapēžu kurpju skrējienu” plānojam ieviest kā ikgadēju tradīciju un esam droši, ka dalībnieku skaits ar katru gadu tikai palielināsies!

Lielajās komandu “Sporta spēlēs” piedalījās 8 pieaugušo un 3 bērnu komandas. Priecājamies, ka starp dalībniekiem bija komandas arī no Rēzeknes, Feimaņiem un Lūznavas. Komandām bija jāpieveic 5 dažādas stafetes un sportošana jānoslēdz ar virves vilkšanu. Komanda no Feimaņiem ieguva 1.vietu 4 no 6 disciplīnām un punktu kopvērtējuma rezultātā ieguva 1. godalgoto vietu un stafešu sacensību uzvarētāju godu. 2. vietu ieguva Bekšu ciema komanda “Jāņtārpiņš”, bet 3.vieta tika Lūznavas komandai. Bērnu komandu grupā 1. vietu nopelnīja komanda “Royal kids”, 2.vietu- “Dinamit” un 3.vietu- “Fiksiki”.

Kamēr komandas sacentās komandu disciplīnās, katram svētku dalībniekam bija iespēja piedalīties dažādās individuālajās sacensībās, kurās tika pārbaudīta gan dalībnieku izturība, spēks, koncentrēties, konstruēt un mērķēt spēja, gan arī humora izjūta, jo ne visas stafetes bija ar nopietnu ievirzi. Neizpalika arī pārsteigumi- piemēram, “Spēkavīru disciplīnā” vīriem bija jāveic 3 spēka pārbaudījumi. Arnis Zīmels (Rēzekne) izcēlās ar rezultātu baļķa vilkšanas disciplīnā, novelkot smago priekšmetu veselus 500 m, kas daudziem apbalvošanas ceremonijas dalībniekiem radīja izbrīnu un jautājumu “Vai tiešām nav ieviesusies kļūda un tie ir 500, nevis 50 metri”. Žūrija apstiprināja, ka uzrādītais rezultāts tik tiešām ir pareizs. Un tas palīdzēja Arnim ierindoties spēkavīru sacensību 1.vietā. 2.vietu godam nopelnīja Vjačeslavs Bogdanovs, kurš uzrādīja vislabāko rezultātu svaru bumbas celšanā (16 kg), savukārt 3.vieta, neticami, bet pieder meitenei- Zigrīdai Lukaševičai. Individuālajā “Snaiperu” stafetē visus šķēršļus visātrāk nogāza un uzvarētāja titulu nopelnīja Vladislavs Jekimovs, “Šaušanā ar gigantisko kaķeni” laurus plūca Dmitrijs Fedotovs, stafetē “Bumbiņu kokteilis”, kurā bez roku palīdzības bija jāpārvieto galda tenisa bumbiņas no viena trauka citā, visātrāko laiku uzrādīja Vladislavs Jekimovs, bet labākā pilota godu “Lidmašīnu” stafetē ar vienādu punktu skaitu ieguva uzreiz 2- Ruslans Vinokurovs un Karina Pavlova.

Tāpat dienas garumā visiem sportistiem, kā arī tiem, kas nepiedalījās fiziskajās aktivitātēs, bija iespēja izklaidēties, gūt jaunas zināšanas, prasmes, iemaņas un izgatavot sev ko skaistu. Bērni pavadīja laiku atrakciju pilsētiņā, baudīja ūdens priekus ūdens bumbā, kā arī radošajās darbnīcās- kur bija iespēja izgatavot sev papīra dzirnaviņas, kā arī populārās multfilmas “Minjoni” galvenos varoņus. Bet vislielāko popularitāti bērnu vidū guva sejiņu apgleznošanas darbnīca, kas strādāja visilgāk. Liepu pamatskolas skolotāja Nellija Kotebo visas dienas garumā no plkst. 11:00-21:00 nepārtraukti iepriecināja mazos svētku dalībniekus un rinda pie viņas galda bija nebeidzama. Vakara noslēgumā arī pieaugušie izrādīja vēlmi tikt pie mākslinieciskiem motīviem savās sejās. Tāpat dienas garumā dāmas labprāt ļāvās skaisto mandalu pasaules iepazīšanai. Meistares Lidija Jurāne un Ilze Arbidāne interesentiem stāstīja, kas ir mandalas, kāda ir to nozīme, kā tās jāveido, pēc kā katra meistarklases dalībniece varēja radīt pati savu mandalu- zīmēto vai no krāsainām dzijām veidotu. Tapa brīnišķīgi, krāsaini un, protams, interesanti darbi. Tāpat ikviens varēja iesaistīties Ozolaines pagasta senioru kluba “Uguntiņa” vadītajā “Garākās pagasta šalles rekorda” uzstādīšanā. Lai arī rekords svētku laikā netika sasniegts, tomēr “Uguntiņa” kluba dāmas ir kaujinieciski noskaņotas rekordu uzstādīt, pārvēršot pāri palikušos dzijas kalnus par gatavu šalli, ko pēc tam noteikti kādā no pasākumiem prezentēsim plašākai publikai. Lielu interesi izraisīja arī pirtnieka piedāvātā masāžas procedūra uz masāžas galda, un visas dienas garumā pirtnieks aktīvi strādāja, masēja, līdzsvaroja enerģiju un lutināja mūsu ciemiņus. Savukārt sagurušākie varēja laiski atpūsties šūpuļtīklos un mīkstajos pufu sēdekļos mūsu Chillout zonā vai ļaut sevi izvizināt ar motorlaivu Bekšu dīķī.

Īpaši svētku viesi bija Latvijas Valsts policijas ekipāža un policijas tēli- kaķis Rūdis un bebrs- Bruno. Tapa fotogrāfijas ar Bruno un Rūdi, bet pie policijas busiņa Valsts policijas darbinieki piedāvāja bērniem spēlēt spēli par drošu satiksmi un ceļu satiksmes noteikumiem, iegūt jaunas zināšanas, par ko beigās policijas pārstāvji apbalvoja viņus gan ar saldām balviņām un krāsojamām grāmatām, gan arī - ar drošībai svarīgiem rekvizītiem- atstarojošajām vestēm un atstarotājiem, kas būs īpaši noderīgi jau vistuvākajā laikā, kad vakari kļūs tumšāki.

Pēc sportistu apbalvošanas ceremonijas sākās svētku koncerts, kurā uzstājās deju studijas “Dynamic Hit Dance Studio” lielie un mazie dejotāji no kolektīviem “Star kids”, “Ladies of Grace”, “no Sparkle”, “Golden Step” un “Sparkle”. Īpašu pārsteigumu sarīkoja pati studijas vadītāja Diāna Garanča, kura arī ļāvās savas horeogrāfijas vilnim un uzstājās kopā ar pašas dejotājiem, kas notiek ļoti reti. Koncertu vēl skaistāku padarīja dāmas no Feimaņu deju studijas “Fazira”, uzstājoties greznos tērpos un rādot skaistus deju priekšnesumus, piedaloties arī deju studijas vadītājai Ilgai Smanei. Tāpat skatītājiem bija iespēja uzzināt, kas ir “samuraju slotiņas”, “samuraju masāža” un citas interesantas lietas, vērojot pirtnieka Viktora Glinska uzstāšanos un pēc tam arī pašiem ļaujoties šo procedūru priekam. Ārkārtīgi interesanta bija profesionāla kinologa Valda Bikovska un viņa suņu meitenes Simbas uzstāšanās, kuras laikā dažādos paraugdemonstrējumos, iesaistot sanākušos skatītājus, tika attēlota dienesta suņu darba ikdiena un to unikālās prasmes.

Pēc svinīgā koncerta sākās PUTU BALLE un šai izklaidei par traucēkli nebija pat vēsais un nemīlīgais laiks, jo bērni stundas garumā no sirds ļāvās putu mākoņiem, pavelkot sev līdzi arī vienu otru pieaugušo.

Vakara neoficiālajā daļā mūsu pagasta iedzīvotājs- talantīgs fotogrāfs un mūzikas autors Valērijs Prokofjevs aicināja uz sava darba prezentācijas Chillout zonu, kurā viņš stāstīja par to, kā ir nonācis līdz tādai nodarbei- kā sācis fotografēt, radīt mūziku. Valērija relaksējošās mūzikas un viņa harmoniskās personības stāstījumā laiks burtiski apstājās, ļaujot priecāties par gleznainajiem dabasskatiem un mierīgajām mūzikas skaņām, kas piepildīja telpu.

Pasākuma noslēgumā visiem gribētājiem bija iespēja izlocīt kājas diskotēkā. Bet svinības noslēdzās pusnaktī- ar skaistu svētku salūtu!
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Tik daudz aizliegumu,bet kad visu nakti blaustiisanaas ,auto riepu kauksana,lamaasanaas,muuzika no katra auto salona savaa zanraa un valodaa,to neviens ne redz ne dzird.....un taa tas ir katru nakti no 22.00 liidz 8 .00,pie nakts alkohola veikala pie Dzetas tirgus,un nevienu domes paarstaavi,ne kaartiibas sargu tas neuztrauc....un mums Pulveza Brieza 29\31ielas iedziivotaajiem neguleejusiem riita jaaiet darbaa. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top