Piektdiena,
3.aprīlis 2020
Vārda dienas: Daira, Dairis, Хома, Кирилл, ЯКОВ Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Slāvu kultūras nedēļa Rēzeknē

25.02.2020
Jau tradicionāli, Masļeņicas svētkus gaidot, no 23. februāra līdz 1. martam Nacionālo biedrību kultūras namā (NBKN, Atbrīvošanas alejā 97, Rēzeknē) norisināsies Slāvu kultūras nedēļa.

Tā sāksies ar koncertu «30 gadi dziesmas spārnos» par godu krievu sievu kora «Bereģiņi» jubilejai. Visus mīļi gaidīs svētdien, 23. februārī, plkst. 16.00 Nacionālo biedrību KN. Ieeja – ar ielūgumiem, kurus laikus jāsaņem NBKN kasē. Sestdien, 29. februārī, plkst. 16.00 notiks vēl viens jubilejas koncerts par godu ukraiņu vokālā ansambļa «Vodograj» 20. gadadienai – «Dzimtās puses dziesmas».

Uzstāsies arī viesi no Ukrainas – folkloras kopa no Rovno pilsētas. Ieeja – arī ar ielūgumiem. Slāvu kultūras nedēļas kulminācija – tradicionālie slāvu svētki «Masļeņica». Būsiet mīļi gaidīti svētdien, 1. martā, no plkst. 9.00 līdz 15.00 pilsētas Kultūras un atpūtas parkā (Raiņa iela 29). Pasākuma programmā: gadatirgus, nacionālo ēdienu degustācija, interaktīvas spēles visām paaudzēm, konkursi un apbalvojumi.

Plkst. 10.40 – Masļeņicas gājiens pa parku, 11.00 – visu dalībnieku svinīgs sveiciens un viesu no Veļikijiem Lukiem (Krievija) un Rovno (Ukraina) koncerts.

Konkurss saimniecēm

Masļeņica vienmēr ir viesmīlības nedēļa, tāpēc aicinām Rēzeknes saimnieces dalīties savos gurķu sālīšanas, marinēšanas un skābēšanas sirdsreceptēs!

Tieši tagad ir īstais laiks pārbaudīt, vai vasarā konservētie gurķīši ir gardi un kraukšķīgi!

No 17. līdz 21. februārim Nacionālo biedrību kultūras namā pieņemsim jūsu konservētos gurķus. Tiem jābūt hermētiski aiztaisītās burkās (ne mazāk par 1 litru), uz kurām jānorāda saimnieču-konkursantu kontaktinformācija: vārds, uzvārds, tālruņa numurs. Turklāt lūdzam iepriekš izprintēt konservējumu receptes.

Pēc koncertiem 23. un 29. februārī Nacionālo biedrību KN visi interesenti varēs pagaršot gurķīšus un nobalsot par sev tīkamākajiem.

Konkursa dalībnieku un uzvarētāju apbalvošana notiks Masļeņicas svinīgajā pasākumā, kas norisināsies Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā 1. martā plkst. 13.30.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
latgals 25.02.2020 19:20
tā slāvu kultūras nedēļa kaut kā ievilkusies,tā ienāca kopā ar līdzšnējo mēru. biju nodzīvojis padomijā līdz sirmiem matiem, neko nezināju par tādām masļenicām, a tagad ik pa brīdim kas jauns.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top