Sestdiena,
21.aprīlis 2018
Vārda dienas: Anastasija, Ларион, Иван, Юлия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Blogs

AR KO PALIEK LATVIJA2

18.09.2017

Šīs vasaras nogales atmosfēra tāda satraucoša un nemierīga. Īpaši politikā: vārās Tuvie un Tālie Austrumi — Sīrija, Irāka, Afganistāna, Ziemeļkoreja, Mjanma (daudzi par tādu līdz šim nebija pat dzirdējuši). Varbūt pie vainas mūsu Saulīte: sen tā nav tā buntojusies un Visumā metusi radiācijas viļņus, kā tas notika no 7. līdz 9. septembrim. Sprādzieni, salīdzinot ar kuriem, atombumba, ko amerikāņi savulaik uzmeta japāņu Nagasaki, tāds neliels plaukšķis un vēja pūsmiņa…

“Dieviņš dusmojas uz mums, Saulīte arī sirdās par cilvēku mantkārību, nesaticību, kašķību un politiķu varaskāri,” spriež mūsu lasītājs Dmitrijs, kurš laiku pa laikam ienes redakcijā kādu rakstiņu vai ienāk par kaut ko pasūdzēties.

PAR POLITISKIEM ZIEDIŅIEM UN ODZIŅĀM

08.09.2017

Viskarstākā šīs nedēļas ziņa — Daugavpilī jauns domes priekšsēdis. Saskaņietis Andrejs Elksniņš mēra krēslā pabijis divus mēnešus. Par to nebrīnās cilvēki, kuri pazīst šīs drāmas personāžus. Jau toreiz, kad tika veidoti vēlēšanu saraksti, daudzmaz informētiem cilvēkiem bija skaidrs: Eigims šajā vēlēšanu jampadracī iesaistījies ne jau tāpēc, lai pildītu citu deputātu rīkojumus.


Eigimu neapmierina domes deputāta statuss un alga, viņam vajadzīgs Daugavpils galvenais krēsls, un viņš neliksies mierā, kamēr to dabūs, — tā par Eigimu pirms vēlēšanām teica mūsu lasītājs, daugavpilietis Bartkevičs.

PAR STUKAČIEM, KRĪZI, VALSTI…

25.08.2017

Latvijas vecākā pilsēta Ludza nosvinējusi savu 840. dzimšanas dienu. Svētku dalībnieki ar īpašu prieku un gandarījumu atceras un atcerēsies Maestro Raimonda Paula viesošanos. Diemžēl bija svētku pīrāgā arī dažas rūgtas odziņas. Latvijas “patrioti” (lieku šo vārdu pēdiņās) dziļi apvainojušies par to, ka koncerta laikā Maestro vērsies pie publikas arī krievu valodā, un nosūdzējuši Paulu Latvijas ohrankai — Valodas centram.

“SIMTGADES SALDĀ SILE” -

18.08.2017

tā savu rakstu, kas veltīts iecerētajiem Latvijas simtgades pasākumiem, nosaukusi “Neatkarīgās” žurnāliste Antra Gabre.

LIKME LIELĀKA PAR PENSU

04.08.2017

Te es nedomāju pensu kā naudas vienību, bet gan ASV senatoru, kurš pagājušajā nedēļā aplaimoja Baltiju ar savu vizīti. Viņš kārtējo reizi apliecināja visiem Baltijas valstu prezidentiem, ka ASV par mums stāv un krīt un vienmēr gatavas pasargāt Latviju, Lietuvu un Igauniju no Krievijas agresijas. 

NAUDU APĒD REFORMAS

28.07.2017

Nevienai valstij nevienos laikos naudas nav bijis tik, cik vajag. Ja nu vienīgi Arābu Emirātos visam pietiek. Ja runājam par Latviju, te nauda atrodas valdošo politiķu vajadzībām. Pirmām kārtām. Nu, vēl ieroču pirkšanai. Visam citam pietrūkst. Un pašreiz šajā neparasti aukstajā vasarā notiek karsti jo karsti strīdi un ķīviņi, kur to ņemt izglītībai, veselībai un citām vajadzībām.

…UN CITI TAUTISKI VADOŅI

21.07.2017

Dieviņš un daba šogad Latvijai atsūtījuši vēsu un lietainu vasaru. Zemnieki errojas, un viņus var saprast. Toties mūsu valsts stūres vīriem vēsais laiks tā arī nav varējis pielikt bremzes, piespiest apdomāties, kā dzīvot tālāk. Viņiem un Latvijai. Valstij, kuru liberālie politiķi faktiski noveduši līdz kliņķim. Tikai daži no viņiem (tas ir, no valdošajiem politiķiem) tomēr sākuši domāt. Diemžēl ne par valsti, bet par sevi, par savu izdzīvošanu politikā. 

PAR STIKLA BROŠĀM PIE ANCUKA…

14.07.2017

Latvija šonedēļ izvadīja pēdējā gaitā mazu, tik tikko dzīvot sākušu cilvēciņu — piecgadīgo Liepājas Vaņu. Lai dzīvotu, viņam pietrūka cilvēku uzmanības un sirds siltuma. Puisēna meklēšana gan liecināja par sabiedrības spēju līdzi just, palīdzēt. Diemžēl daudzreiz šī līdzjūtība un palīdzība nāk par vēlu…

PAR NAUDU, ĶĒDĒM, OLIGARHIEM

07.07.2017

Ar laika upes ūdeņiem aiztecējusi jūlija pirmā nedēļa. Lietaina un vēsa, ja runājam par dabu, ažiotažīga, ja domājam par valsts politisko un sabiedrisko dzīvi. Piemēram, žurnālisti uztraucas un vienā laidā vītero par nesen vēl ietekmīgu politiķu (tagad bagātu uzņēmēju) slepenām sarunām superviesnīcā “Rīdzene”.

VĒL ŠIS TAS PALICIS…

30.06.2017

Gaidot siltāku laiku, mēs neesam pamanījuši, ka pusgads īstenībā jau cauri. Rīt sāksies jūlijs, lauku cilvēku karstākais darba laiks. Pat ja ir tikai neliels dārzs, viena govs vai kaza, barība ziemai tāpat jāsagatavo, ogas ievārījumam jāsavāc, dārzs jāizravē…

Vārdu sakot, tiem, kuri paši savām rokām sev gādā maizi, pienu vai kādu dārzeni, rūpju pietiek un skatīties televizoru vai klausīties radio laika neatliek.

VĒLĒŠANU PĪRĀDZIŅI. CIK TIE MAKSĀ?5

09.06.2017

Latvijas mediji — avīzes, radio, televīzija — šonedēļ spriež un pārspriež pašvaldību vēlēšanu rezultātus. Tādu, kuri apmierināti ar rezultātiem, nav daudz. Pat Rēzeknē, kur vēlētāji, izrādās, dievina Bartaševiču, ir daudz neapmierināto. Tomēr arī īgnie nobalsoja par tiem pašiem vēžiem.

Daudzi — aiz pateicības par brīvbiļetēm autobusos (kuras gan, kā izpļāpājās viens no deputātiem, augustā varot atcelt), citi pēc tradīcijas, tāpēc, ka Atbrīvošanas aleja smuka…

KO TU STIPRAM PADARĪSI?1

05.06.2017

“Rēzeknes Vēstis” jau rakstīja, ka prokuratūra ierosinājusi lietu par iedzīvotāju (dzīvokļu īpašnieku) naudas izsaimniekošanu “Rēzeknes namsaimniekā”.

Pēc nelielās publikācijas “RV” mums zvanīja Rēzeknes iedzīvotāji, kā arī bijušie “Namsaimnieka” darbinieki, kuri tur vairs nestrādā dažādu iemeslu dēļ (arī tāpēc, ka nevēlējās turpināt piedalīties dažādās naudas apgrozīšanas shēmās). Mēs nezinām, cik godīgi tiks veikta izmeklēšana.

Esam diezgan skeptiski noskaņoti pēc tam, kad KNABs piesedza naudas izšķiešanu slimnīcā (magnētiskās rezonanses aparāta it kā sagriešana metāllūžņos, slimnīcas remonts utt.). Arī par namu iedzīvotāju krāpšanu (ar dažādu fiktīvu remontu palīdzību) esam rakstījuši...

Un — bez rezultātiem. Kaut gan šie un daudzi citi fakti bija zināmi domes vadībai. Sūdzības par “Namsaimnieka” tēmu ir saņēmuši mēra vietnieki. Reakcijas nekādas. “Rēzeknes Vēstis” šodien publiskos tikai dažus faktus no tiem, kuru uzskaite varētu aizņemt vairākas lapas.

PAR SPĪTI VĪRAMĀTEI NEĒDĪSIM MAIZI

03.05.2017

Un durvis aizsiesim ar šņorēm. Lai neviena sveša kāja te nespertu. Tādu lēmumu pieņēmusi mūsu valdība, atbildot uz Krievijas priekšlikumu ieguldīt miljonus Ventspils ostas modernizācijā.

Šīs ostas pakalpojumi Krievijai vajadzīgi, lai saņemtu un kādu laiku glabātu caurules, kas vajadzīgas gāzesvada “Ziemeļu straume 2” būvniecībai.

TĀDAS NEOPTIMISTISKAS PĀRDOMAS2

21.04.2017

(UZKLAUSOT APMEKLĒTĀJU BĒDU STĀSTUS)

Šonedēļ mēs, redakcijā strādājošie, kārtējo reizi dabūjām taustāmi pārliecināties: valsts pastāvēšanas 25 gados (pēc neatkarības atjaunošanas) esam izveidojuši divu stāvu, divu līmeņu Latviju. Apakšējā stāvā esam mēs — Latvijas ierindas iedzīvotāji, augšējā — politiķi un tie, kuri ar politiķu ziņu bez žēlastības cērp iedzīvotājus kā aitas. 

NEDRĪKST ŠĶIROT CILVĒKU SĀPES3

07.04.2017

Tāda skaista, saulaina, silta aprīļa nedēļa.

Dievs un daba gādā par to, lai dzīvā radība justos labi, lai priecātos, ka esam garu ziemu pārdzīvojuši, ka varam pastiept rokas pretī saulītei, ka nāk svētki, kad atceramies: Dievs dāvāja zemei un cilvēkiem iespēju uzvarēt ļaunumu un tumsu. Gavēņa laikā, ejot Krustaceļu, mēs atzināmies sev un klātesošiem: “..bet grēcīgs cilvēks dara ļaunu atkal no jauna…”

“ES SOLU JUMS…”

31.03.2017

Vēl nedēļa, nu, varbūt divas, un radio, televīzijas programmas, avīžu saturs Latvijā krasi mainīsies. Mediji kļūs par tribīni, no kuras uzrunāt vēlētājus pacentīsies katra partija, katrs deputātu kandidāts.

BŪS ATKLĀTNE AR CERIŅZIEDIEM?

24.03.2017

“Sirsnīgi sveicu jūs skaistajos pavasara svētkos — 8. martā! Lai katra diena ir saulaina, bet noskaņojums — vienmēr brīnišķīgs! Novēlu laimi un veselību!

Rēzeknes domes galva” 
(un paraksts)


SKAUDRI DZĪVESSTĀSTI ATKLĀJAS NOTĀRU DIENĀS

13.03.2017

Zaudēti īpašumi, konflikti ģimenēs mantojuma dēļ, ilgas pēc tuvinieku uzmanības, trūcīgi iedzīvotāji, kuri tiesības uz savu īpašumu nav reģistrējuši pat vairākās paaudzēs, mantinieki, kuri vairāku gadu garumā nav uzsākuši mantojuma lietu, novārtā atstāti vecāki, kuri zaudēs vienīgo mājokli, jo bērni, kam īpašums uzdāvināts, to ieķīlājuši — šie un daudzi citi skaudri dzīvesstāsti bija jāuzklausa notāriem, Notāru dienās sniedzot bezmaksas konsultācijas aptuveni 3208 cilvēkiem, tostarp 372 Rēzeknē.

UN NĀKAMOS ČETRUS GADUS…?5

03.03.2017

Nāk pavasaris. Šīs nedēļas nogale jau tāda pavisam silta. Tiesa, ne visus tas iepriecina. Pavasarim debeszilas un saulainas acis, bet slapjas un dubļainas kājas.

Izšķīduši nelielie lauku ceļi: uz Gurilišķiem vai Putniņiem ne aizbraukt, ne izbrist. Nu nav Latvijai naudas tādu ceļu remontam, pa kuriem pat reizi gadā nebrauc un nekad nebrauks lielais Latgales ceļu saimnieks Zaķis vai vides ministrs Gerhards.

KAD LUSTRAS KRĪT…

24.02.2017

Kādus tik jautājumus “Rēzeknes Vēstīm” neuzdod mūsu lasītāji! Viena cienījama vecuma kundze šonedēļ lūdza atrast kādu cilvēku vai iestādi, kas palīdzētu “sameklēt” pēkšņi visā mājelē pazudušo elektrību; cita rēzekniete gribēja zināt, kurš īsti, pērkot autobusus, izvēlējās šīs neērtās, pilsētas satiksmes sistēmai nepiemērotās mašīnas; kundze no viena pagasta pauda protestu pret to, ka viņai (tāpat kā visiem pagasta iedzīvotājiem) liegtas tiesības ievēlēt sava pagasta pārvaldnieku: “Mēs taču savējos labāk pazīstam, labāk zinām, kurš der, kurš ne.”

Onkulītis no Silmalas pagasta gribēja zināt, kā klājas Valsts prezidentam Vējoņa kungam, kuram Rīgas pilī uz galvas uzkrita lustra…

DĀSNA VALDĪBA, DĀSNS PREZIDENTS

10.02.2017

Šonedēļ uz mana galda vienlaikus nonāca divi interesanti dokumenti. Pirmais — no VID saņemtā atbilde uz “RV” pieprasījumu par PVN piemērošanu mājas uzkrājumiem; otrais — arī VIDa un citu svarīgu uzraugošo iestāžu akceptētais saraksts par prēmijām, kas 2016. gada noslēgumā izmaksātas Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem.

Sāksim ar pirmo, ar vēstuli, ko mums atsūtīja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktora vietniece I. Antipova.

LAUKU CILVĒKI ATSTĀTI BEZ VESELĪBAS APRŪPES1

03.02.2017

 Valsts kontrole (VK), vētījot veselības aprūpes sistēmu, pētījusi, vai ģimenes ārstu prakses ir pieejamas arī tālākajos Latvijas reģionos.

Diemžēl atklājies, ka daudzos pagastos ne ģimenes ārsts, ne feldšeru punkts iedzīvotājiem nav pieejams, un te atbildība jāuzņemas gan Veselības ministrijai, gan novadu pašvaldībām.

KURŠ STIPRĀKS, TAM ARĪ TAISNĪBA?

27.01.2017

Tāpat kā dabā diena nomaina nakti un nakts atkal dienu, arī mūsu rāmo, ikdienas rūpēm piepildīto dzīvi pēkšņi var sašķelt negaidītas nepatikšanas, un nelaime tā, ka, šķiet, nekad vairs dienas gaismu neredzēt.

Parastā mirstīgā cilvēka dzīvē tādu tumšo brīžu ir vairāk nekā gaišo. Bet reizēm gaisma logā ilgu laiku vispār neiespīd. Visapkārt melna nakts. Vari saukt pēc palīdzības, cik gribi, — neviens neatsauksies. Vienaldzība un cietsirdība ir šodienas valstsvīru un likumdevēju labklājības pamatā.

KĀ DOME MĪL PENSIONĀRUS1

20.01.2017

Cienījamās “Rēzeknes Vēstis”! Atvainojiet par traucējumu. Agrāk sūdzēties gājām uz raikomiem un gorkomiem.

Tagad… Es gan nebiju partijā, Dievs pasargāja, lai gan strādāju par agronomi, un dažādi raikomu instruktori laiku pa laikam piedāvāja iestāties partijā.

IEBAIDĪTIE SĒŽ KLUSĒDAMI8

13.01.2017

Jaunā gada otrā nedēļa Latvijas politiskajos ierakumos maz atšķīrās no iepriekšējām.

Te viens, te otrs kareivīgi noskaņots vanags — politiķis vai politiķu rupors žurnālists lielajos medijos “modrināja” tautu. Detalizēti stāstot, kā Latvija gatavojas atvairīt (aizsargāties) no apdraudējuma.

DZIEDĀDAMI, DANCODAMI, SAVUS KUNGUS SLAVĒDAMI…1

06.01.2017

Pirmā jaunā gada nedēļa tāda klusa un mierīga. Gan Latvijā, gan kopumā uz planētas.

Pat teroristi karstajās zemēs, šķiet, aizņemti ar personīgu lietu kārtošanu, nolikuši malā šaujamos, spridzekļus un citu munīciju.

MUMS TIK SOLA UN SOLA…

16.12.2016

Tā nu sanācis, ka trešo nedēļu pēc kārtas rakstu komentāru par naudas tēmu. Precīzāk, par valsts nākamā gada ieņēmumiem un tēriņiem.

Arī par to, cik un par ko nāksies maksāt mums visiem. 

VILKS NOTEIKTI DZĪVOS. BET KAZA…24

02.12.2016

Saeima nupat laimīgi izperējusi gada lielāko olu — apstiprināts budžets — dokuments, kas nosaka, kā dzīvosim 2017. gadā.

Spriešana bija karsta.

PĒCSVĒTKU PĀRDOMU GRAUDIŅI

25.11.2016

“Ar interesi izlasīju visus rakstus par valsts svētku svinēšanu Rīgā un Rēzeknē. Jutos nedaudz vīlies par to, ka Rēzeknē domes deputāti spēja atrast vien pāris cilvēku, kuriem valsts svētkos pateikt paldies. Varbūt naudiņu nolēma ietaupīt? Ludzā, Līvānos cildināja un sumināja daudzus.”
(No Z. Krukovska vēstules)

SĪKOS LATVIJAI NEVAJAG?

11.11.2016

Skaļi klaigājot par dažādiem apdraudējumiem, kas Latvijai un visai civilizētajai pasaulei šodien jāpārdzīvo, “Vienotība”, nacionāļi, zaļi un tautiski domājošie zemnieki (vārdu sakot, pozīcijas partijas) sagatavojuši jaudīgu “mīnu” visiem mazajiem Latvijas uzņēmumiem.

Tā “mīna” ir likums (jeb vienkārši noteikumi) par pašreizējo kases aparātu nomaiņu pret jauniem, modernākiem. 

UZ PRIEKŠU, UZ JAUNĀM SANKCIJĀM!

04.11.2016

Latvijas politiķu leksikā pašreiz visvairāk lietotie vārdi ir “NATO”, “drošība”, “karš”. Politiķiem piebalso žurnālisti: robežu tuvumā manīta sveša lidmašīna; vēl kaut kur manīts kaut kāds kuģis; Vidusjūrā peld “Admirālis”; krievu bumbas nogalina sīriešus.

Toties amerikāņu bumbas ir tikai konfektes, ko irākieši uzlasa un ar pateicību apēd…?

PAR NAUDU, LIELGABALIEM, STUKAČIEM…

28.10.2016

Viņdien, braucot uz darbu, nejauši ieklausījos divu pasažieru sarunā.

Vecāka gadagājuma vīrs jaunākajam skaidroja, kāpēc uz darbu brauc ar autobusu, nevis ar savu mašīnu: pārāk dārgi sanākot.

LABI DZĪVOJAM, ĻOTI LABI1

14.10.2016

Šī nedēļa atnesa mazu prieciņu mūsu vecmammām, opapiem un citiem pie mājas piesietiem cilvēkiem.

Ar Latvijas valdības ziņu treknie runči un runcenes no valdības ieceltās cenzoru anštaltes (kas nosaukta neizrunājamā vārdā — NEPLP) visžēlīgi atļāva atkal skatīties Krievijas seriālus, veselības, dabas jautājumiem veltītās pārraides, kuru dēļ Latvijā, bet it sevišķi Latgalē šis telekanāls tik populārs.

CEROT UZ MŪŽĪGU DZĪVOŠANU

10.10.2016

Mūsu Saeimai un valdībai, pašu izlolotās politikas purvu brienot, stipri aizķērusies kāja (vai varbūt abas?). Aiz diviem ciņiem.

Pirmais cinis vai, pareizāk sakot, slīkšņa ir Valsts ieņēmumu dienesta kadru epopeja.

BIJA PAGALMĀ APGAISMES STABS… JEB VIPINGA, KĀDA TĀ IR

09.09.2016

Kā zināms, pašvaldību vēlēšanas notiks pēc deviņiem mēnešiem, 2017. gada jūnijā. Laiks vēl ir, bet daudzi pašvaldību vadītāji jau pastiprināti gatavojas: kāds krāj naudu balsu pirkšanai (Latvijā ļoti izplatīta parādība), kāds gatavo rezerves gājienus un variantus.

Bet sīkākie bosiņi grābj visu, ko var: ja nu pēc vēlēšanām tādas iespējas vairs nebūs?

VISS LATVIJAS LABĀ…1

02.09.2016

Šī gada 19. augustā “RV” publicēja rakstu “Ai, tēvu zeme stūru stūriem…” par to, kā bijusī Ozolmuižas pagasta zemes galvenā dalītāja Lilija Melne iekārojusi kaimiņiem piederošos zemes nogabalus un ar mērnieka Jura Kazāka palīdzību šo vēlmi īstenojusi.

Ko darīt Viktoram Aleksejevam, no kura zemes tā vienkārši nošņāpti divi nogabali? “RV” piezvanīja mērniekam Jurim Kazākam. 

Gosti Rīgā, gosti Maltā

26.08.2016

Latvijas politiķiem šī nedēļa bija lielas laimes un lielu valstisku rūpju piepildīta. Negaidīti ierodoties Rīgā, mūsu valdībai godu parādīja pats ASV viceprezidents Baidens.

Tas pats ASV viceprezidents, kurš regulāri apmeklē un instruē Ukrainas valdību. 

Ai, tēvu zeme, stūru stūriem 3

19.08.2016

Tas bija maijā. Kādā jaukā dienā Ozolmuižas pagasta iedzīvotāji, zemes īpašnieki Viktors Aleksejevs, Eduards Urbanovičs un Ivars Ķipurs saņēma SIA “Ametrs” biroja vadītāja mērnieka Jura Kazāka oficiālu vēstuli. 

Par zālēm, žogiem, Trampu un...

05.08.2016

Augusts — ierēdņu vasaras atvaļinājumu pēdējās nedēļas.

Klusums Saeimas namā, arī pašvaldību domēs peles var justies brīvāk — runčuki atvaļinājumā, gaiteņos klusums. 

Kādas ziņas, tādas domas2

29.07.2016

Gandrīz vai katra aizvadītās nedēļas diena nesusi mums kādu satraucošu ziņu: tur šāvuši, tur spridzinājuši, vēl citur tā sauktās “Islama valsts” teroristi televīzijas kameru priekšā kārtējo reizi nogriezuši galvas “neticīgajiem”…

Neviena ziņu pārraide neiztiek bez šaušalīgas informācijas par vardarbību un slepkavībām te tajā, te citā Eiropas valstī. 

Vai mazās avīzes dzīvos?4

22.07.2016

Ir noticis tā, kā noticis: beidzis pastāvēt Preiļu novada laikraksts “Novadnieks” — no 1. jūlija tas vairs neiznāk, jo dramatiski bija samazinājies lasītāju — abonentu skaits. Īpaši par to brīnīties nenākas: kur ņemt abonentus, ja nav cilvēku?

Lauki ar katru gadu paliek tukšāki; sabrūk cilvēku pamestās mājas, aizaug ceļi un celiņi, izčib veikali, tiek slēgtas skolas un bērnudārzi. Tā pati depopulācijas slota izmēž no savām dzīvesvietām arī pilsētniekus.

Varbūt aizskriet līdz Audriņiem?1

19.07.2016

Pirms laba laika, maijā, “Rēzeknes Vēstīs” bija raksts “Kāpēc nesūdzas pagastu iedzīvotāji”.

Avīze pastāstīja par konfliktsituāciju, kas izveidojusies Audriņos, kur pagasta pārvaldnieks Bindemaņa kungs nolēmis iekasēt naudu — parādus par siltumu, ko ciema centrālā katlumāja esot gādājusi ciemata iedzīvotājiem… 1993. gadā.

VĒL AUG CEĻMALLAPAS…1

08.07.2016

Izlasījuši “Rēzeknes Vēstīs” manu komentāru par Latvijas valstsvīru lēmumu pirkt un uzstādīt (droši vien atkal Latgalē) četrus radarus, uz redakciju piezvanīja vairāki Rēzeknes pilsētas un novada iedzīvotāji.

“Latgale tāpat jau tukša, iedzīvotāji izmiruši, izbraukuši. Uzstādot te vēl četrus radarus, valdība izmirdinās visus atlikušos,” teica Leontīne Čate (piebilstot, ka esot tik tālu novesta, ka nebaidās nosaukt un publicēt savu uzvārdu. Tik un tā dzīvot esot atlicis pavisam nedaudz).

PAR ZEMI, RADARIEM UN MUMS PAŠIEM

17.06.2016


Mūsu lasītāja Virgīnija (dzīvo Rīgā), braucot no kapusvētkiem Rogaižos, iegriezās “RV” redakcijā parunāties par dzīvi. Viņai nepatīkams atklājums bija tas, ka visa zeme viņas tēva mājas apkārtnē nu pieder ārzemniekiem — dāņiem. Radiniekam, kurš apsaimnieko Virgīnijas zemi, arī pastāvīgi mācoties virsū kāds pircējs — vācietis. Virgīnija informēta un priecājās, ka Latvijas valdība beidzot sadūšojusies un pieņēmusi lēmumu turpmāk zemi atļaut pārdot tikai lauksaimniekiem, tādiem, kuri to zemīti patiešām apstrādās.

ĪPAŠĀ LATVIJAS DEMOKRĀTIJA UN RĒZEKNES DEMOKRĀTIJAS PAVEIDS

10.06.2016


Regulāri katru nedēļu redakcija saņem sūdzības par slimnīcas tēmu. Vienā no pēdējām vēstulēm aprakstīts, kā Uzņemšanas nodaļā vairākas stundas palīdzību gaidīja, bet nesagaidīja ar “ātrajiem” atvesta paciente. Ceļš uz mūžību izrādījās īsāks par ceļu uz palātu.
Citā sūdzībā kāds anonīms slimnīcas darbinieks atgādina, ka līdz šim laikam tā arī nav uzstādīts pirms pusotra gada poliklīnikas nopirktais rentgenaparāts. Dārgs, mūsdienīgs, ļoti vajadzīgs, lai mazinātu rindas, kas katru dienu veidojas poliklīnikā pie rentgena kabineta durvīm. Lieliskās topmenedžeres (kā par pašreizējām slimnīcas valdes loceklēm izteicās mērs) neredz neko sliktu tajā apstāklī, ka vairāk nekā gadu aparāts rūsē telpā, kas paredzēta citām, nevis noliktavas vajadzībām. Nezin kāpēc mediķi pārliecināti, ka šis jaunais aparāts arī pa kluso tiks norakstīts metāllūžņos, kā tas notika ar iepriekšējo magnētiskās rezonanses aparātu. Atgādināsim: redakcijai ir pierādījumi, ka tas tika pārdots.

GALVENAIS NAV PIENS, BET DROŠĪBA

03.06.2016


Latvijas politiķi lamā Krieviju, kritizē Krievijas valdību un tās vadības stilu; Latvijas politiķi baida mūs ar Putina iebrukumu Daugavpilī, piebilstot, ka faktiski karš jau notiek. Pagaidām tas esot hibrīdkarš, bet Āboltiņa, Kučinskis un visa valdošo kompānija esot gatava aizstāvēt ne tikai Latviju kopumā, bet arī Latgali. Šo gatavību demonstrējot, 6. jūnijā Daugavpilī, Vienības laukumā, ļauts ierasties NATO tehnikai. Ierindā nostāšoties 12 bruņutransportieri “Stryker”.

No Daugavpils kara tehnika dosies apceļot Austrumlatviju: 6. jūnijā tā piestās Maltā, tad dosies uz Ludzu, Rēzekni, Varakļāniem, iepriecinās Gulbeni, Smilteni un pēc vizītes 11 Latvijas pierobežas apdzīvotās vietās dosies uz Igauniju, kur paredzēts starptautisks kara tehnikas sabraukums.

PAR PIENU UN LIELGABALIEM

25.05.2016


Vecāku gadu kundze, pacilājusi “Maximā” dažādu nokrāsu piena pakas, smagi nopūtās: “Vasara, lielā piena laiks, bet piena cena veikalā, kā bijusi 80 — 90 centu par litru, tā ir.” Pircējai taisnība — ne piens, ne piena produkti tirdzniecības uzņēmumos īpaši lētāki nekļūst. Bet vai piena ražotāji vainīgi?

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) izstrādājusi un iesniegusi valdībai konkrētas prasības piena nozares glābšanai. Atsevišķos Latvijas reģionos pārstrādātāji saimniekiem par piena litru maksā 19 centus. Bet ne visiem. Mazākiem ražotājiem tepat Latgalē jāiztiek ar 12 centiem par kilogramu. Vai saimniecība var ar tādu naudu izdzīvot, ja piena pašizmaksa ir no 22 līdz 27 centiem?

PAR RUNĀŠANU UN DARĪŠANU

20.05.2016


Pirmdien vakarā nejauši ieslēdzu erzackanālu, ko mūsu valsts cenzori uzdāvināja skatītājiem atņemtā RTR kanāla vietā: ekrānā “sēdēja” trīs lielas galvas un gudri runāja par… jā, jā, par to pašu, par ko Latvijā valdošās partijas “cepas” jau 25 gadus: par nepilsoņu problēmu, kas neesot nekāda problēma; par latviešu valodu, ko negribot apgūt vietējie krievi. Aiz tās krievu nepilsoņu spītības Latvijas sabiedrība arī esot sašķelta, viņu spītības dēļ Latvijai nepatikšanas ANO.
Diskutējošās galvas uztrauca “šī krievu spītība”: saprot, pat zina valodu, bet nerunā.

DOMĀSIM LABAS DOMAS

13.05.2016


Pirms doties tīrumā ar sētuvi, mans vecaistēvs Aloizs, nostājies “svētajā kaktā” pretī Jaunavas Marijas un Jēzus svētbildēm, vienmēr skaitīja lūgšanu. To lūgšanu neatceros, lai gan dzirdēju vairākas reizes. Viņš lūdza labu laiku, lūdza svētību savam darbam. Un vēl viņš lūdza, lai Dieviņš aizgaiņā sliktas domas, lai piedod sliktus vārdus, ja kaimiņam vai kādam citam tos nejauši pateicis.

Kad vēlāk, jau pusaudze būdama, mammai jautāju par to neparasto lūgšanu, atbilde bija: katrs darbiņš jādara ar labām domām, ja ar sliktām — neaugs ne mieži, ne rudzi.

PAR KO PASTĀSTĪJA “ASTOŅKĀJIS”

22.04.2016


Pagājušajā nedēļā daudzi rēzeknieši savās pasta kastēs atrada neparastu avīzi ar nosaukumu “Astoņkājis”. Ļoti interesants izdevums. Tāpēc, ka lietas un cilvēki saukti īstajos vārdos, par viņu darbiem stāstīts atklāti, nevis “caur puķēm”.
“Astoņkājis” esot nodrukāts 605 000 eksemplāros, it kā bija jāpietiek, lai to ieliktu vismaz katrā otrajā pastkastītē. Tomēr, cik var spriest pēc internetkomentāriem, “Vienotības” biedri un valdošo politiķu līdzjutēji uz vietām, pilsētās un provincē ir krietni papūlējušies, lai šo avīzīti nobremzētu kaut kādos piegādātāju labirintos (kā tas jau savulaik, pirms Saeimas vēlēšanām bija noticis ar “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai veltīto “pagrīdes” izdevumu).

JO TĀLĀK, JO… INTERESANTĀK

08.04.2016


No valdības neatkarīgie masu informācijas līdzekļi ceļ trauksmi: 21. aprīlī Latvijā notiks valsts apvērsums! Un tas nav pārspīlējums. Valdošā koalīcija cieši apņēmusies steidzamības kārtā pieņemt Krimināllikuma grozījumus, kas paredz preses un citu plašsaziņas līdzekļu stingru ierobežošanu. Grozījumos pietiekami daudz punktu un punktiņu, kas ļaus pat saudzīgu valdības kritiku (nu, tādu, caur puķēm) vērtēt kā vēršanos pret pastāvošo valsts iekārtu un sodīt tos, kuri nav pratuši pieturēt mēli. Sodīt ar brīvības atņemšanu. Kā cilvēkus, kuri mēģinājuši izdarīt valsts apvērsumu…
Šī Saeimas valdošā vairākuma iniciatīva satraukusi Latvijas žurnālistus. Pat prezidents, kas ir miesa no tās pašas valdošās koalīcijas miesas, iebildis.

PAR JUBILEJĀM UN DZĪVI

01.04.2016


Mēs bieži rakstām par tiem Latgales iedzīvotājiem, kuriem Dievs devis īpašu žēlastību nodzīvot ļoti garu mūžu — 100 gadus un pat vairāk. Parasti jubilārus sveic ne tikai radiņi, bet arī oficiālas personas — pašvaldību pārstāvji. Vienu laiku pat prezidents sūtīja apsveikumus. Ir ziedi, fotografēšanās, ir viss, kas jubilejas reizē pienākas. Priecājas sirmgalvji, mīlīgi un laipni senioru radinieki. Parasti gan jubilāra radu pulciņš nav liels: daudzi jau sen viesojas debesu dārzos, citus dzīves takas aizvedušas uz tālām zemēm. Tik tālām, ka par atbraukšanu ciemos var tikai sapņot…


Tomēr daudzos gadījumos senioriem uzsmaidījusi laime: viņu aprūpē tuvs un mīļš radubērns. Protams, ka šis aprūpētājs būtu pateicīgs pat par minimālu palīdzību no Latvijas valsts puses (pašvaldību personā?). Diemžēl pašvaldības Latvijā arī nav ne bagātas, ne… īpaši iejūtīgas. Kādas seniores mazmeitas lūgums palīdzēt ar malku nav radis dzirdīgas ausis: tava vecmāmuļa — tava problēma!

PAR MŪSU ĪPAŠO DEMOKRĀTIJU

18.03.2016


Šonedēļ internetā izlasīju, ka Latvijas ģenerālprokuratūra nolēmusi neiejaukties tajā traģikomēdijā, kas risinās uz mūsu valsts galvenās skatuves — galvaspilsētā. Valsts ieņēmumu dienesta augstākās amatpersonas cenšas atmazgāties, publiski nododot “saplosīšanai” mazākos gariņus, tādus kā Cēsu VIDa ierindas darbiniece. Runā, ka arī Daugavpils nodaļas darbinieču vidū, kuras Latgales nodokļu maksātāji raksturo kā īpaši savtīgas un netaisnīgas, atrasti daži upurjēri.


VID vadītājai Pētersonei taču jādemonstrē centība savu rindu tīrīšanā. Lai glābtu savu ādu, lai pasargātu augstākus priekšniekus ministrijās, Saeimā, partiju valdēs, kuri nu tēlo izbrīnu: sak, pat iedomāties nevarējām, ka tādā godīgā iestādē kā Valsts ieņēmumu dienests ieperinājušies daži (tikai daži!) zagļi un nagu maucēji, kuri bez žēlastības un līdzjūtības terorizēja iedzīvotājus par nelieliem vai vispār izdomātiem nodokļu parādiem: ak, tev ir parāds? Mēs tev dzīvokli atsavināsim, zemīti atņemsim, lasies uz ārzemēm, plikadīda! Bet paši grāba no Valsts kases un nodokļu maksātāju kabatām pilnām riekšavām.

PAR IKDIENAS RŪPĒM UN TIESĀŠANOS

26.02.2016


Šonedēļ Rēzeknes tiesa izskatīja Rēzeknes slimnīcas un tās bijušās vadītājas Diānas Gavares-Karpovas prasību pret “Rēzeknes Vēstīm” un avīzes redaktori. Prasības būtība — nepatiesu ziņu atsaukšana un kompensācijas piedziņa. Atgādināsim lasītājiem, ka runa ir par rakstiem, kas bija publicēti “Rēzeknes Vēstīs” pirms diviem un trim gadiem un veltīti slimnīcā toreiz notikušajiem procesiem — naudas izšķiešanai, maksājot atsevišķām vadībai pietuvinātām personām pasakainas algas, dāsni apmaksājot šo personu ceļa izdevumus no Rīgas un Daugavpils uz Rēzekni; ņemot bankā kredītus, maksājot no slimnīcas budžeta milzīgu soda naudu par celtnieku brāķi (atgādinām, ka renovāciju slimnīcā veica mūsu mēra tuviem radiniekiem piederoša firma). 

“Rēzeknes Vēstis” toreiz publiskoja arī informāciju par kredītu, kas ņemts, ieķīlājot “Swedbank” visu slimnīcu (vai ne no šīs vietas sāk augt kājas pašreizējai situācijai, ko glābjot kapitāldaļu turētāja pārstāvis Aleksandrs Bartaševičs arī dabūja cauri lēmumu par slimnīcas un poliklīnikas apvienošanu? Vai arī vienkārši vajadzēja kaut kā tikt klāt poliklīnikas bankas kontiem un naudai? Teiksim, lai nopirktu vēl vienu lūžņiem derīgu rezonanses aparātu?).

IR VALDĪBA, IR DEKLARĀCIJA…

19.02.2016


Pēc vētrām Latvijas Saeimas un valdības namos tauta nu var atgūties un nomierināties. Mums atkal ir valdība. Neteiksim, ka jauna: tie paši vēži no tās pašas kules. Arī valdības deklarācija
 (labo apņemšanos un darāmo darbu saraksts) maz atšķiras no iepriekšējās valdības deklarācijas. Ja nu vienīgi ar apjomu — Kučinska deklarācija ir drusciņ īsāka par to, ko bija sarakstījis Laimdotas Ministru kabinets. Tomēr pietiekami apjomīga.


Tā sastāv no 135 punktiem, kas līdzinās vēsturē aizgājušo Brežņeva laiku PSKP kongresu programmām: 
izstrādāsim attīstības stratēģiju; efektīvi un racionāli izmantosim zemi, mežu un citu resursu produktivitāti; radīsim darbinieku motivācijas instrumentu; stiprināsim stratēģisko partnerību ar ASV; veidosim ilgtspējīgu skolu tīklu; attīstīsim Rīgas un vietējās (!) lidostas; izstrādāsim vietējos dabas resursos bāzētus produktus; palielināsim iekasēto nodokļu apjomu utt.

KĀ BALSO LATGALES DEPUTĀTI?

12.02.2016


“Paldies par avīzi, īpaši par ģimenei, ticībai, dārza un lauku darbiem veltītajām lappusēm. Paldies deputātam V. Nikonovam, kurš regulāri informē par Saeimā skatītajiem jautājumiem un lēmumiem, kas svarīgi Latgales iedzīvotājiem. Vēl labāk būtu, ja avīze biežāk rakstītu par to, kā par to vai citu lēmumu balso Latgalē ievēlētie Saeimas deputāti.” (No Arsenija Pankova vēstules)


Ar šo vēstuli “RV” iepazīstināja deputātu V. Nikonovu un lūdza sagatavot nelielu pārskatu par 
Latgales pārstāvju darbu Saeimā. Publicējam šo pārskatu.

No Latgales vēlēšanu apgabala 12. Saeimā ievēlēti 15 deputāti: seši — Vladimirs Nikonovs, Ivans Ribakovs, Andrejs Elksniņš, Jānis Tutins, Raimonds Rubiks, Marjana Ivanova-Jevsejeva — no “Saskaņas”; trīs — Dzintars Zaķis, Aldis Adamovičs un Anrijs Matīss — no “Vienotības”; trīs — Jānis Klaužs, Rihards Eigims un Jānis Trupovnieks — no Zaļo un zemnieku savienības, divi — Silvija Šimfa un Juris Viļums — “No sirds Latvijai” un Inese Laizāne no Nacionālās apvienības.

VALDĪBU VEIDOJAM, VEIDOJAM, VEIDOJAM…

29.01.2016


Man ļoti patīk braukt starppilsētu autobusā, paklausīties, ko apspriež busiņā satikušies patālu viens no otra dzīvojošie sābri. Te var no sirds izrunāties par radu un kaimiņu veselību, par to, kā Anglijā klājas uz turieni aizbraukušajiem paziņām. Un, protams, par politiku. Par valdību, ko Kučinskim nekā neizdodas izveidot, jo “kai tu sastōdeisi, kod vysi raunās pi tīm lelōkajim naudas pūdim”, filozofiski noteica onkulis, kurš Alūksnes autobusā iekāpa Mežvidu pieturā. “Acs gotovi cyts cytam izplēst. Var padūmōt, ka i Ōbulteņa, i tī cyti leidz šam bodā dzeivōjuši…”

Trāpīgi teikts. Traģikomēdija ar nosaukumu “Jaunās valdības sastādīšana” patiešām uzskatāmi visiem parāda Latvijas politiķu dabu. Pretendējot uz posteņiem, valdošās partijas ne vārdiņa nav teikušas, kāpēc tām vajadzīga tā vai cita ministrija, nav pat mēģinājušas vēlētājiem kaut vai samelot, sak, mūsu rindās ir lieliski dzelzceļa, ceļubūves utt. speciālisti, tāpēc tieši mūsu partijai jāvada šī ministrija. Tādu pieteikumu vēl varētu saprast.

PAR TO, KAS ZEM TEPIĶA

22.01.2016


Rīgā turpinās detektīvromāns ar intriģējošu nosaukumu “Jaunās valdības veidošana”. Ar gudru ziņu vai pēc ieraduma koalīcijas partijas gādā, lai šajā romānā būtu daudz noslēpumu, intrigu, romāna varoņu negaidītu gājienu.


Piemēram, kas gan varētu domāt, ka respektablās tantes un onkuļi (kuri sevi dēvē par Latvijas patriotiem un tautas kalpiem) var nopietni runāt par Ilzes Viņķeles iecelšanu izglītības ministres amatā (visiem zināms viņas atbalsts genderismam, viņas pārliecība, ka Kārlis var kļūt par Karlīni, bet Janīna par Jāni). Kā izglītības ministrei viņai būtu lieliska iespēja realizēt dzīvē šo ideoloģiju.

KAS PALĪDZĒS BEZPAJUMTNIEKAM ANTONAM?

15.01.2016

 
Antonam (nosauksim viņu tā) dzīvē nepaveicās: bērnībā kļuva par bāreni un internātskolu, kur zēnu ievietoja padomju vara, viņš pabeidza jau brīvajā Latvijā. Bet brīvā Latvija bērniem bāreņiem izrādījās ļauna pamāte: nespēja bērnunama audzēknis ar dokumentiem pierādīt, ka viņa senči šeit dzīvojuši līdz 1940. gadam, un viņa pasē iespieda zīmogu “nepilsonis”. Ar visām no tā izrietošajām sekām…


Krīzes gados Antons zaudēja darbu. Kad dome izlika no dzīvokļiem visus Maskavas ielas 20. nama iemītniekus, viņš palika arī bez mājokļa. Kur dzīvot, kā iztikt, turklāt veselība klibo…

Nedēļas skaitlis
Lielā talka šogad notiks 28.aprīlī
Apspriest
Aptauja
Kādus informācijas avotus jūs izmantojat, lai uzzinātu aktuālāko pilsētā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Var paust viedokli par SIA "ALAAS" tarifu projektu
Bardaks ar atkritumiem pilsētā liels.
Lielo māju iedzīvotāji maksā milzu summas, jo konteineros met visi, kam nav slinkums, tajā skaitā privātmāju iedzīvotāji, kas noslēdz līgumu uz atkritumu izvešanu reizi dažos mēnešos, un paši tik nes uz mūsu miskastēm. Sīkāk...
Konfiscē nelikumīgi glabātus šaujamieročus
Tas ir labi, ka nelikumīgi glabāti medību ieroči tiek izņemti, bet vai tas ir varoņdarbs, ar kuru publiski lepoties? Sīkāk...
Rēzeknes satiksme - vieta 1 bērnu ratiņiem
Uzņēmuma Rēzeknes satiksme valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs vienmēr ir izvairījies no komentāriem, jo viņš nepārvalda uzņēmumā notiekošo, un pat negrib tajā iedzilināties, jo uzskata sevi par ļoti lielu kungu. Viņš visu laiku ir aizņemts ar savām personīgām lietām, kurās nav tīra pagātne. Latviešu valodas zināšanas arī nav spīdošas, jo visas pārrunas uzņēmumā notiek krievu valodā. Uzņēmuma administrācijā runāt latviešu valodā vairāk nav ar ko, jo visi strādājošie latvieši ir atbrīvoti no darba. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top