Ceturtdiena,
16.jūlijs 2020
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Konkursā „Laukiem būt!” novērtē Latgales jauniešu idejas

05.04.2018
Idejām piepildīts un sirsnīgā sacensības garā aizvadīts konkursa “Laukiem būt!” fināls. Uzvaras laurus konkursā, ko jau sesto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), šoreiz plūca jaunieši no Latgales, Vidzemes un Zemgales, informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Dzintars Vaivods, LLKC finanšu direktors: “Ik gadu jauniešu idejas kļūst aizvien drosmīgākas, bet viņi paši – pārliecinātāki par spēju tās īstenot. Tomēr aizvien vēlētos, lai jaunieši, kuri laukus atstājuši, ieraudzītu tajos potenciālu savu ideju īstenošanai, biznesa radīšanai un tomēr atgrieztos laukos.”
Konkursā “Laukiem būt!” 1. vietu un galveno balvu 2400 eiro šogad ieguva: 
kategorijā “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana (tai skaitā mājražošana un maza apjoma pārtikas pārstrāde)” – Velga Sarmule no Rēzeknes ar mājas kārumiem “Cukurella”;


kategorijā “Nelauksaimniecības nozare (ražošana)” – Aija Zīmele no Preiļiem ar attīstošām un radošām rotaļlietām ar stāstu;


kategorijā “Nelauksaimniecības nozare (pakalpojumi)” – Artūrs Dumbris no Tukuma ar ideju par radošu mūzikas darbnīcu;


kategorijā “Lauksaimniecība” – Sintija Elste no Cēsīm ar mikrodārzeņu, zaļumu un ēdamo puķu piedāvājumu restorāniem.

Taču arī citu jauniešu idejas žūrijai šķita pievilcīgas un attīstāmas. Piemēram, Guntis Mežals no Balviem ar ideju par bišu saimju pavairošanu un biškopības produktu ražošanu ieguva otro vietu. “Man patīk strādāt ar bitēm. Man patīk dzīvot laukos, un domāju, ka savu ieceri īstenošu. Tas nebūs grūti – mēs esam septiņi brāļi un māsa. Brāļi palīdzēs stropus nest un fizisko darbu darīt, bet māsa – sakārtot finanses,” pārliecināti stāsta Guntis. Taču ar šo viņa ieceres nebeidzas. Tūristu piesaistei ir padomā arī stikla bišu stropa iegāde, bišu muzeja un relaksējošas bišu gultas izveide. “Nez vai tas būs maksas pakalpojums,” domīgi saka Guntis, “man jau pietiks ar samaksu par nopirkto medus burku.”

Savukārt Linda Pastare no Kārsavas domā par savu novadnieku saturīga laika pavadīšanas iespējām. “Mūsu apkaimē līdz šim bija pieejams tikai peintbols. Taču mammām, kas to izvēlējās savu bērnu ballītēm, nepatika daudzie zilumi, kas palika pēc tam. Tā nonācu līdz peintbola līdziniekam – lāzertagam, kad šaušana notiek ar lāzergaismiņu, un nav nekāda traumatisma. Turklāt tuvākās lāzertaga spēles iespējas bija vien Valmierā un Sventē, kas ir teju 100 kilometru attālumā,” biznesa idejas izvēli pamato Linda.


Jauniete jau ir sākusi sadarbību ar šmakovkas dedzinātavu, netālu ir arī Hitlera bunkuri pie Malnavas muižas – šāds salikums ļauj uzrunāt, piemēram, vecpuišu un vecmeitu ballīšu rīkotājus, aicinot savam pasākumam to izmantot kā sava veida odziņu.


Idejas biznesam laukos tiešām ir krāšņas, apstiprina LLKC. Tādēļ ikviens jaunietis, kurš vēl šaubās par savas idejas dzīvotspēju, aicināts sekot līdzi informācijai LLKC mājaslapā www.llkc.lv par to, kad rudens pusē notiks “Laukiem būt!” informatīvā diena, kurā LLKC speciālisti palīdzēs saprast, ko iesākt ar savu ieceri.Ja lemsiet, ka vēlaties to turpināt, sev tuvākajā LLKC birojā meklējiet informāciju par nedēļu ilgajām mācībām, kuru laikā zinošu pasniedzēju vadībā varēsit izstrādāt savu biznesa plānu un pēc tam lemt, vai startēt ar to “Laukiem būt!” noslēguma konkursā un tikt pie naudas balvas ieceres īstenošanai!

Konkurss “Laukiem būt!” notiek Valsts lauku tīkla pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Attēlā no kreisās: Velga Sermule, Aija Zīmele, Artūrs Dumbris, Sintija Elste
Foto: Ieva Rudzutaka
rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Veselības inspekcija: Rāznas ezera Lipušku peldvietā atļauts peldēties
Pirms pāris dienām bija aizliegts, tagag jau atļauts, kas par cilvēku muļķošanu? Sīkāk...
Veselības inspekcija: Rāznas ezera Lipušku peldvietā atļauts peldēties
Bet oficiālu datu nav ir tikai ieraksts aizliegts peldēties: http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings
(Oficiālo peldvietu monitoringa rezultāti 2020. gadā (13.07.2020., Word, tiek atjaunots vismaz reizi mēnesī)
Kur tad rādītāji kas parāda, ka kaut kas ir ārpus normas robežu? Sīkāk...
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Sabojāts ielu segums!!! Ceļš pēc apstrādes kā lauku apvidū, jāuzmanās no lidojošām šķembām, lai netrāpītu stiklā! Kuram domes "speciālistam" ienāca prātā šī absurdā ideja? Vai ceļu uz domes priekšsēdētāja mājām arī pārklās ar šķembām, lai ilgāk "kalpotu", jo priekšnieks pārvietojas ar skūteri?Iedalīta lieka nauda, kuru vajag atmazgāt? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top