Pirmdiena,
21.oktobris 2019
Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Mūsu pilsēta attīstās? Rēzekne VS Valmiera

02.03.2018
12.februārī laikraksta Financial Times izdevums fDi Intelligence paziņoja starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus, kurā iekļautas Valmiera, Ventspils un Rēzekne.

Valmiera starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi 3.vietu, Ventspils- 4., Rēzekne - 6.vietu.

Financial Times pētnieki pēc noteiktiem kritērijiem veic novērtējumu, lai noskaidrotu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. 


Šogad ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā (FDI Strategy) pavisam tika izvērtēti 146 pilsētu un reģionu pieteikumi.


Kā informē Valmieras pašvaldība, pēc Lursoft 2016.gada datiem Valmieras pilsētā pavisam reģistrēti 120 ārvalstu kapitāla uzņēmumu ar kopējo apgrozījumu 133,1 miljons euro.


Šie uzņēmumi Valmierā nodarbina 1546 darbiniekus.Valmierā dzīvo 24 856  iedzīvotāju.

 

Lielākie ārvalstu kapitāla darba devēji Valmierā ir AS "Valmieras stikla šķiedra", SIA "Padtex Insulation", SIA "Culimeta Baltics", SIA "V.L.T.", SIA "Valmiera-Andren", SIA "Akācija E.V.", SIA "Valmieras paviljons", SIA "Wunder Latvia" un citi.


Ārvalstu investīcija ienākušas Valmierā no tādām valstīm kā Vācija, Zviedrija, Krievija, Amerikas Savienotās Valstis, Itālija, Lielbritānija, Luksemburga, Igaunija, Lietuva un citas.


Savukārt, atbilstoši Lursoft publicētajiem datiem 2017. gadā Rēzeknē tika veiktas ārvalstu tiešās investīcijas 7,2 miljonu eiro apmērā, informē Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.
 

Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas nāk no Zviedrijas Karalistes (6,2 milj. eiro), Norvēģijas Karaliste (318 tūkst. eiro), Ukrainas (213 tūkst. eiro), Krievijas Federācijas (166 tūkst. eiro).

 
Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas 2017. gadā veiktas sekojošās nozarēs - Mežkopība un citas mežsaimniecības darbības (5,1 milj. eiro), uzglabāšana un noliktavu saimniecība (949 tūkst. eiro), elektroenerģijas ražošana (271 tūkst. eiro), mežizstrāde (146 tūkst. eiro), zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana (141 tūkst. eiro).
 

Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas Rēzeknē 2017. gadā veikuši uzņēmumi "AB GULLRINGSBO FORESTRY", "Scandagra Group AB", "LATFOLDE AB", "Isnaudas Forest Holding AB".

 
Rēzeknes SEZ komercsabiedrībās ieguldījumus veikuši uzņēmumi ar Zviedrijas Karalistes, Norvēģijas Karalistes, Dānijas Karalistes, Francijas, Krievijas Federācijas un citu valstu kapitālu.

 
Rēzeknes SEZ komercsabiedrībās Rēzeknes pilsētā un Rēzeknes novadā 2016. gadā kopumā tika nodarbināti 852 darbinieki, tostarp 546 darbinieki no Rēzeknes pilsētas.  Atgādināsim, ka pilsētā dzīvo 28 174 iedzīvotāju.
 
 


Runājot par bezdarbu, piemēram, š.g. 31.janvārī Valmierā bija reģistrēti 474 bezdarbnieki un bezdarba līmenis pilsētā ir 3,4%, Ventspilī – 994 bezdarbnieki un bezdarba līmenis 4,6%, bet Rēzeknē 1 839 bezdarbnieki un bezdarba līmenis pilsētā sastādīja 10,5%.


Reģistrēto bezdarbnieku skaits Rēzeknes filiālē par iepriekšējiem 5 gadiem, NVA dati


Komentējot Rēzeknes pilsētas iekļūšanu Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā, mērs Aleksandrs Bartaševičs sacīja: „šobrīd mūsu stratēģiskās prioritātes ir investīciju piesaiste, projektu realizācija, kā arī jaunu darbavietu radīšana, kas savukārt sniedz jaunas iespējas gan ārzemju investoriem, gan arī vietējiem iedzīvotājiem”.


Rēzeknieši ir pieraduši ticēt tam, ko lasa un dzird no domes pārstāvjiem, vairākus gadus pilsētniekiem tiek stāstīts, ka investori no Ķīnas attīstīs uzņēmējdarbību, dome piedāvā arī nodokļu atlaides zemes nomai, arī visādos citos veidos uzņēmēji tiek laipni aicināti, bet uzņēmēji kā nenāk, tā nenāk.


rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kā, ziemas sezonā Jūs tiekat galā ar rēķiniem par apkuri?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Jaundzimušajiem no 2020.gada vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu
Šitie mazie tāpat nebūs lojāli šai valstij ,kā i viņu izdzimteņu vecāki. Sīkāk...
Aicinājums deputātiem - bezmaksas ēdināšana Rēzeknes bērnudārzos
Šeit vajadzētu precizēt, vai tas ir pabalsts vai dāvana. Ja pabalsts, tas jāsaņem trūcīgajiem bet ne visiem. Ja dāvana, pašvaldība samaksā bērnudārzam un visiem tiek vienādi- tiem, kuriem mēneša ienākums 1 cilvēkam 200 € un tiem , kuriem 2000 €. Ja pabalsts, samaksā, kaut vai tieši dārziņa, bet tikai par tiem cilvēkiem, kuriem patiešām vajadzīga palīdzība. Tātad: dāvana vai pabalsts mazturīgajiem? Sīkāk...
Aicinājums deputātiem - bezmaksas ēdināšana Rēzeknes bērnudārzos

- Šāda veida palīdzība daudzām ģimenēm būs daudz efektīvāka nekā piešķirtie pabalsti, kurus vecāki nereti izmanto citiem mērķiem, neuzlabojot bērnu dzīves kvalitāti - tā ir tikai pašu vecāku atbildîba, kur un kā viņi izlieto piešķirto pabalstu?! Jūs aicinat tad nepiešķirt kādu valsts vaj pašvaldības pabalstu tieši vecākiem, bet novirzīt uz ēdināšanas izmaksu segšanu?! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top