Sestdiena,
17.augusts 2019
Vārda dienas: Oļegs, Vineta, Денис, Иван, Евдокия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Mūsu pilsēta attīstās? Rēzekne VS Valmiera

02.03.2018
12.februārī laikraksta Financial Times izdevums fDi Intelligence paziņoja starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus, kurā iekļautas Valmiera, Ventspils un Rēzekne.

Valmiera starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi 3.vietu, Ventspils- 4., Rēzekne - 6.vietu.

Financial Times pētnieki pēc noteiktiem kritērijiem veic novērtējumu, lai noskaidrotu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. 


Šogad ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā (FDI Strategy) pavisam tika izvērtēti 146 pilsētu un reģionu pieteikumi.


Kā informē Valmieras pašvaldība, pēc Lursoft 2016.gada datiem Valmieras pilsētā pavisam reģistrēti 120 ārvalstu kapitāla uzņēmumu ar kopējo apgrozījumu 133,1 miljons euro.


Šie uzņēmumi Valmierā nodarbina 1546 darbiniekus.Valmierā dzīvo 24 856  iedzīvotāju.

 

Lielākie ārvalstu kapitāla darba devēji Valmierā ir AS "Valmieras stikla šķiedra", SIA "Padtex Insulation", SIA "Culimeta Baltics", SIA "V.L.T.", SIA "Valmiera-Andren", SIA "Akācija E.V.", SIA "Valmieras paviljons", SIA "Wunder Latvia" un citi.


Ārvalstu investīcija ienākušas Valmierā no tādām valstīm kā Vācija, Zviedrija, Krievija, Amerikas Savienotās Valstis, Itālija, Lielbritānija, Luksemburga, Igaunija, Lietuva un citas.


Savukārt, atbilstoši Lursoft publicētajiem datiem 2017. gadā Rēzeknē tika veiktas ārvalstu tiešās investīcijas 7,2 miljonu eiro apmērā, informē Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.
 

Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas nāk no Zviedrijas Karalistes (6,2 milj. eiro), Norvēģijas Karaliste (318 tūkst. eiro), Ukrainas (213 tūkst. eiro), Krievijas Federācijas (166 tūkst. eiro).

 
Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas 2017. gadā veiktas sekojošās nozarēs - Mežkopība un citas mežsaimniecības darbības (5,1 milj. eiro), uzglabāšana un noliktavu saimniecība (949 tūkst. eiro), elektroenerģijas ražošana (271 tūkst. eiro), mežizstrāde (146 tūkst. eiro), zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana (141 tūkst. eiro).
 

Lielākās ārvalstu tiešās investīcijas Rēzeknē 2017. gadā veikuši uzņēmumi "AB GULLRINGSBO FORESTRY", "Scandagra Group AB", "LATFOLDE AB", "Isnaudas Forest Holding AB".

 
Rēzeknes SEZ komercsabiedrībās ieguldījumus veikuši uzņēmumi ar Zviedrijas Karalistes, Norvēģijas Karalistes, Dānijas Karalistes, Francijas, Krievijas Federācijas un citu valstu kapitālu.

 
Rēzeknes SEZ komercsabiedrībās Rēzeknes pilsētā un Rēzeknes novadā 2016. gadā kopumā tika nodarbināti 852 darbinieki, tostarp 546 darbinieki no Rēzeknes pilsētas.  Atgādināsim, ka pilsētā dzīvo 28 174 iedzīvotāju.
 
 


Runājot par bezdarbu, piemēram, š.g. 31.janvārī Valmierā bija reģistrēti 474 bezdarbnieki un bezdarba līmenis pilsētā ir 3,4%, Ventspilī – 994 bezdarbnieki un bezdarba līmenis 4,6%, bet Rēzeknē 1 839 bezdarbnieki un bezdarba līmenis pilsētā sastādīja 10,5%.


Reģistrēto bezdarbnieku skaits Rēzeknes filiālē par iepriekšējiem 5 gadiem, NVA dati


Komentējot Rēzeknes pilsētas iekļūšanu Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā, mērs Aleksandrs Bartaševičs sacīja: „šobrīd mūsu stratēģiskās prioritātes ir investīciju piesaiste, projektu realizācija, kā arī jaunu darbavietu radīšana, kas savukārt sniedz jaunas iespējas gan ārzemju investoriem, gan arī vietējiem iedzīvotājiem”.


Rēzeknieši ir pieraduši ticēt tam, ko lasa un dzird no domes pārstāvjiem, vairākus gadus pilsētniekiem tiek stāstīts, ka investori no Ķīnas attīstīs uzņēmējdarbību, dome piedāvā arī nodokļu atlaides zemes nomai, arī visādos citos veidos uzņēmēji tiek laipni aicināti, bet uzņēmēji kā nenāk, tā nenāk.


rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Vai jāiet pret demokrātiskā vairākuma gribu? 1990.gada 4.maijā un Atmodas laikā tautas vairākums gribēja neatkarīgu Latviju, bet bubyna prāt mums vajadzēja palikt PSRS sastāvā?
Vairākums gribēja un esam Eiropas Savienībā. Vairākums grib un jābūt Vidzemes sastāvā. Un Latvijā, paldies saprātam, tikai mazākums grib pie Krievijas. 99,9% varakļāniešu negrib pie Krievijas. Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Anita, tu glupa esi? Ka vairuokums gribēs da krīvejai, tod īsi da Krīvejai? Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Nu jau 85 gadus visas Latvijas valdības ir darījušas metodiski, plānveidīgi un mērķtiecīgi, lai no latgaliešiem dabūtu āra viņu etniskās piederības sajūtu. Slēgtas latgaliešu skolas, latgaliešu drukas aizliegums, aizliegums latgaliešu valodas lietošanai pat starpbrīžos Latgales skolās u.t.t. .Okupantu valodai krievu valodai Latgalē ir lielākas tiesības kā latgaliešu valodai- Preiļos iegāju veikalā uzprasīju latgaliski- atbildi nesaņēmu latgaliski, ja būtu uzprasījis krieviski- man noteikti atbildētu krieviski. Latgalieši 4 paaudžu laikā ir novesti līdz tam, ka atsakās no savas dzimtās valodas un saviem bērniem nedot iespēju mantot dzimto valodu- paliek bez dzimtās valodas. Tas ir tas uz ko ir gājušas visas valdības 85 gadu garumā. Ar cilvēku, kurš pazaudējis savu etnisko piederību, var manipulēt un droši organizēt pat referendumus demokrātijas pierādīšanai. Nu apmēram kā Krimā Krievija izdarīja. Nu jau 30 gadus brīvajā Latvijā ir bijušas daudz valdības un daudzi prezidenti, bet tie nav bijuši Latgalei - ne vienu no viņiem nav uztraukusi problēma par latgaļu valodas un pašu latgaliešu izzušana, drīzāk ir priecājušies par veiksmīgu latgaliešu integrāciju- nu apmēram kā Amerikā priecājas par indiāņu integrāciju un izmiršanu. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top