Otrdiena,
25.jūnijs 2019
Vārda dienas: Maiga, Milija, Анна, Арсений, Онуфрий, Петр Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

2016.gadā turpinājās salīdzinoši straujš darba samaksas kāpums

03.03.2017
2016.gadā turpināja augt vidējā bruto darba samaksa. Salīdzinot ar 2015.gadu, tā pieauga par 5%, un bija 859 eiro.

Straujāk darba samaksa 2016.gadā pieauga privātajā sektorā – par 5,8%, savukārt sabiedriskajā sektorā – par 3,7%. Salīdzinot ar pirmskrīzes līmeni – 2008.gadu, 2016.gadā darba samaksa privātajā sektorā bija par 35,6% lielāka, savukārt sabiedriskajā sektorā darba samaksas pieaugums bija mērenāks – par 9,9%.

 Bruto darba samaksa
eiro

 

2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, vidējā neto darba samaksa pieauga par 4,7%. Savukārt reālā neto darba samaksa pieauga nedaudz lēnāk –  par 4,6%, ko ietekmēja nelielais patēriņa cenu kāpums, informē Ieva Šnīdere, Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta vecākā referente.
 
Darba samaksa 2016.gadā pieauga visās tautsaimniecības pamatnozarēs, tomēr to dinamika bija atšķirīga. 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, straujākais darba samaksas pieaugums bija vērojams pakalpojumu nozarēs, kur vidējās algas līmenis bija zems – izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē, kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībās. Mērenāk darba samaksa auga ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozarē, lauksaimniecībā un ieguves rūpniecības nozarē. Arī būvniecības nozarē bija vērojams darba samaksas pieaugums, neskatoties uz būvniecības apjomu un nodarbināto skaita kritumu pagājušajā gadā.
 
Latvijas galvenajā eksporta nozarē - apstrādes rūpniecībā 2016.gadā darba samaksa pieauga par 6%. 2016.gadā straujāk darba samaksa pieauga poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – 12,6%. Tāpat arī strauji darba samaksa pieauga gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, tekstilizstrādājumu ražošanā un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.
 
Darbaspēka izmaksu pieaugums ir neizbēgams atvērta darba tirgus apstākļos un ekonomisko aktivitāšu pieaugums veicinās darba samaksas kāpumu arī turpmāk. Ekonomikas ministrija prognozē, ka kopumā 2017.gadā darba samaksas pieaugums būs līdzīgos tempos kā iepriekšējos gados.
Rezekneszinas.lv

 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pēc aptaujas rezultātiem, 57 respondentu nepiedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidenta amatā ievēl Egilu Levitu
pretīgs ebrejs)) Sīkāk...
Latgales iedzīvotājiem būs pieejami jauni radio un tv raidījumi
Arī daži bezmaksas kanāli ir vairāk kā nekas. Bet ko dod jaunas, skaistas, dārgas programmas, ja tās nevar parādīt un redzēt. Protams, programmu veidotājiem tiek savs "čaukstošais, skanošais" prieciņš, bet vai kāds var šīs programmas redzēt? Tas sīkums. Sīkāk...
Arī šogad sporta nakts Rēzeknē
gribētos zināt kurā vietā notiks pasākums????????????? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top