Trešdiena,
20.Novembris 2019
Vārda dienas: Anda, Andīna, Валерий, Кирилл, Лазарь, Федор, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

2016.gadā turpinājās salīdzinoši straujš darba samaksas kāpums

03.03.2017
2016.gadā turpināja augt vidējā bruto darba samaksa. Salīdzinot ar 2015.gadu, tā pieauga par 5%, un bija 859 eiro.

Straujāk darba samaksa 2016.gadā pieauga privātajā sektorā – par 5,8%, savukārt sabiedriskajā sektorā – par 3,7%. Salīdzinot ar pirmskrīzes līmeni – 2008.gadu, 2016.gadā darba samaksa privātajā sektorā bija par 35,6% lielāka, savukārt sabiedriskajā sektorā darba samaksas pieaugums bija mērenāks – par 9,9%.

 Bruto darba samaksa
eiro

 

2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, vidējā neto darba samaksa pieauga par 4,7%. Savukārt reālā neto darba samaksa pieauga nedaudz lēnāk –  par 4,6%, ko ietekmēja nelielais patēriņa cenu kāpums, informē Ieva Šnīdere, Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta vecākā referente.
 
Darba samaksa 2016.gadā pieauga visās tautsaimniecības pamatnozarēs, tomēr to dinamika bija atšķirīga. 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, straujākais darba samaksas pieaugums bija vērojams pakalpojumu nozarēs, kur vidējās algas līmenis bija zems – izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē, kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībās. Mērenāk darba samaksa auga ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozarē, lauksaimniecībā un ieguves rūpniecības nozarē. Arī būvniecības nozarē bija vērojams darba samaksas pieaugums, neskatoties uz būvniecības apjomu un nodarbināto skaita kritumu pagājušajā gadā.
 
Latvijas galvenajā eksporta nozarē - apstrādes rūpniecībā 2016.gadā darba samaksa pieauga par 6%. 2016.gadā straujāk darba samaksa pieauga poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – 12,6%. Tāpat arī strauji darba samaksa pieauga gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, tekstilizstrādājumu ražošanā un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.
 
Darbaspēka izmaksu pieaugums ir neizbēgams atvērta darba tirgus apstākļos un ekonomisko aktivitāšu pieaugums veicinās darba samaksas kāpumu arī turpmāk. Ekonomikas ministrija prognozē, ka kopumā 2017.gadā darba samaksas pieaugums būs līdzīgos tempos kā iepriekšējos gados.
Rezekneszinas.lv

 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top