Sestdiena,
4.jūlijs 2020
Vārda dienas: Sandis, Uldis, Ulvis, Терентий, Юлиан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Rēzeknes revidents. 2.daļa

02.01.2017
Restorāns ‘’Marijas kafija’’

Pilsētas centrā atrodas restorāns ‘’Marijas kafija’’ (Atbrīvošanas aleja 88).

Ieejot iekšā, nevar nepamanīt, ka restorāna “Marijas kafija” interjeram piemīt noslēpumaina vecpilsētas atmosfēra.

Uzreiz paveras skats uz bāra leti, aiz kuras atrodas oficiantes formas tērpos, savukārt, pagriežot galvu uz aizmuguri, var pamanīt izsmalcinātu vīnu galeriju.Šajā pat telpā atrodas arī biljarda galds.

Lai baudītu maltīti, ir jādodas uz kādu no 2 zālēm, mēs izvēlējāmies otro.

Oficiante laipni pavada līdz izvēlētajam galdiņam un pasniedz ēdienkarti.Atverot ēdienkarti, tiek sniegta informācija par šeit piedāvātajām biznesa pusdienām, kuras mēs arī izvēlējāmies.

Turpinājumā – karstās un aukstās uzkodas, salāti, zupas un pamatēdieni, dzērieni, saldie ēdieni. Noslēdzas ēdienkarte ar tabulu, kurā uzskaitītas vielas vai produkti, kas izraisa alerģiju vai nepanesamību.

Konstatējām, kā arī šeit nav norādīts, cik gramu satur katrs ēdiens. Ēdienu izvēle un cenu klāsts ir visai raibs un bagātīgs, ir tādi ēdieni, kuri maksā pāris EUR un ir arī tādi, kuru izmaksā apmēram 10EUR.

Savu pasūtījumu mēs gaidījām apmēram minūtes 10. Sākumā mums atnesa dzērienus, piedevas, salvetes un galda piederumus un maizi, pēcāk pasūtīto maltīti un gaļas salātu.


Biznesa pusdienas sastāvēja no sēņu zupiņas, kas bija ļoti garšīga un barojoša, novārītiem kartupeļiem ar mērci, 2 maziem karbonādes gabaliem un 4 plānām gurķa šķēlītēm.
Maltīti restorānā ‘’Marijas kafija’’ noslēdzām ar sulu, izvēloties biznesa pusdienas, ir iespēja izvēlēties vai nu sulu, tēju vai kafiju.

Salāts mums likās pastāvējis, majonēzes konsistence lika apšaubīt tā svaiguma un pagatavošanas laiku.

Vēlāk atnesa arī rēķinu, kopā par pusdienām tika samaksāti 7,30 EUR.

Izmaksas:
Sēņu zupa 1,00 EUR
Karbonāde 1,70 EUR
Gaļas salāts 3,00 EUR
Sula (2) 1,60 EUR


Tātad biznesa pusdienas izmaksāja 3,50 EUR. Gandrīz tikpat izmaksāja gaļas salāts, kurš tika pasūtīts atsevišķi.
 

Runājot par labierīcībām, šeit tā ir kopīga un diezgan maza.


Savukārt interjers ļoti iepriecināja, skaistas sarkanā ķieģeļa sienas, milzīga lustra zālē un liels daudzums ziedu, lai arī mākslīgo, bet tik un tā sniedz visiem restorāna apmeklētājiem patīkamu un pacilājošu noskaņojumu.Gluži tāpat kā iepriekšējās vietās (restorāns ‘’Rozālija’’ un picērija ‘’La Pizza’’) arī šeit nav atsevišķas garderobes telpas, un virsdrēbes noģērbjam uz pakaramajiem turpat pie galdiņiem.
 
Kopējais iespaids - ja garšas kārpiņas neko diži negrib, var nākt pusdienot. Pats nozīmīgākais šīs iestādes pluss ir tā interjers. 


Ķīniešu restorāns Bruslī

Tā kā šodien sagribējās ko neierastu un eksotisku, izlēmām aizcilpot uz vienīgo restorānu ‘’Bruslī’’ , kur var nobaudīt Āzijas virtuvi, restorāns atrodas Rēzeknē, Latgales 28.
Interjers
 
Skaidra lieta, ka interjerā ir jūtamas nosaukumam atbilstošas vēsmas. Īpaši skaistas, mūsuprāt, ir sienas, lūk:

Tāpat mums patika arī tas, ka var norobežoties no citiem restorāna apmeklētājiem. Mūsu apmeklējuma laikā restorānā skanēja ķīniešu mūzika, kas lieliski iederējās kopējā atmosfērā, apvienojot gan omulību, gan eksotiskuma devu.
 

Īpaši šeit padomāts par bērniem, televizora ekrānā pārraidīja multfilmu, kā arī ir galdiņi, kur novietoti zīmuļi un lapas, lai bērns varētu radoši izpausties, un arī dažādas rotaļlietas.


Restorānā ir arī kāds dzīvnieks – trusītis, šaubāmies, ka tas var kādam nepatikt vai traucēt.


Tiklīdz izvēlēsieties galdiņu, pienāks laipna oficiante un pasniegs ēdienkarti. Aplūkojot to, mēs patiesi izbrīnījāmies par piedāvāto ēdienu daudzveidību!

Ēdienkartē ir gan salāti, zupas, dārzeņi, cūkgaļa, vista, zivis, jūras veltes, liellopa gaļa, pīle un firmas ēdieni, kā arī rīsi un, protams, deserti (porciju svars nav norādīts, bet izskatās iespaidīgi).

Restorāns piedāvā arī dažāda veida dzērienus un īpašos piedāvājumus, uz galdiņa novietota lapa, kura informē par iespēju pasūtīt un nogaršot bagātīgu suši klāstu (cenas variē no 4 EUR līdz 6,60 EUR). Tiesa, diezgan interesanti, kāpēc ķīniešu virtuves restorāns piedāvā tradicionālo japāņu virtuves ēdienu.
 
Atgriežoties pie ēdienkartes, ēdienu nosaukumi ir gan latviešu, gan krievu valodā, iekavās detalizēti aprakstīti ingredienti, ne mazāk svarīgi, ka ir minēts arī tas, pie kādas garšas grupas tas pieder – saldas, skābas, saldskābas vai asas.

Mēs pasūtījām vistu sojas mērcē, vistu nedaudz asā mērcē ar kartupeļiem frī, sulu un desertu – ceptus zīda ābolus. Ēdieni mūs priecēja jau pēc 10 minūtēm.


Tā izskatījās vistas salāts:
 

Neskatoties uz to, ka katru dienu nebaudām tāda veida ēdienus, mums tie tik tiešām garšoja un patīkami pārsteidza ar savu garšu.
 
Vēlāk mums atnesa desertu: milzīgu bļodu ar ceptiem zīda āboliem karameļu mērcē. No sirds žēl, ka bildē nevar sajust to fascinējošo smaržu.

Turklāt, ēdieni bija tik ļoti sātīgi, ka mēs nespējām iztukšot šķīvjus. Deserts palika līdz pusei neapēsts, ne tāpēc, ka bija negaršīgs, bet gan tāpēc , ka vienkārši nespējām to visu notiesāt!  Oficiante piedāvāja mums to iesaiņot līdzņemšanai, ja mēs vēlamies.
 
Garderobe

Kā jau arī citās iestādēs,  virsdrēbes bija jāpakarina netālu novietotajos pakaramajos.
 
Runājot par labierīcībām, tā ir apvienota un domāta abiem dzimumu pārstāvjiem, tīra, arī tur ieturēts ķīniešu stila interjers. Uzkopšanas grafiks arī ir uz vietas.


Par cenām
Par pasūtījumu mēs samaksājām ap 20 EUR:
vista sojas mērcē – 4,80 EUR
vista nedaudz asā mērcē – 6,00 EUR
kartupeļi frī – 1,60 EUR
sulu – 1,50 EUR
cepti zīda āboli – 5,80 EUR
Kopā : 19,70 EUR
 
Kopējais iespaids

Neskatoties uz to, ka Eiropas valstīs ķīniešu virtuve attiecināma budžeta klasei, mūsu pilsētā šī restorāna cenas vairāk atbilst virs vidējā līmeņa, taču, ja ņemt vērā porciju lielumu, ēdienkartē minētās cenas liekas absolūti atbilstošas.
Tā kā ēdienkartē palika vēl daudzi ēdieni, kuru labprāt gribētu nogaršot, personīgi es noteikti atgriezīšos šajā restorānā.
 
Atmosfēra, oficiantes attieksme, kas nav nedz uzbāzīga, nedz apnicīga, bet ļoti laipna, un vēl daudzi it kā sīkumi noteikti vedina uz domām nākt uz šejieni.

Vēlreiz atgādinām, ka šis projekts – apskats par Rēzeknē esošajiem restorāniem, kafejnīcām – ir tikai un vienīgi subjektīvs žurnālist novērtējums un to nekādā gadījumā nav jāuztver kā aicinājumu apmeklēt kādu no minētajām iestādēm vai arī tieši otrādi - neapmeklēt.
 
Ļubova Bistrova
Rezekneszinas.lv
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-5/5)
Ruta 02.01.2017 15:21
18.novembrī gribējām paēst pusdienas picērijā "La Pizza". Pie Māras pieminekļa notiek pasākums. Picērijā skaļa, ausīs griezoša ārzemju mūzika. Ēdiens briesmīgs- apkaltis, ciets, nesvaigs. Nolēmām nekad vairs šajā ēstuvē neiegriezties. Bet sanāca, ka iegriezāmies 1.janvārī ap pulksten diviem dienā. Ēdienkartē boršs. Tāda briesmīga paskata virumu nebijām redzējuši-kā borščam var dabūt pelēki-brūnu krāsu ar pa virsu peldošu tauku kārtu. Pat nemēģināju garšot- pēc izskata tas iekšā nebija dabūjams. Otrajā pupiņu sautējums- apkaltis, tomātu mērcē ar skābu smaržu. Salāti- skābi kāposti, laikam no veikalā nopērkamajiem spainīšiem. Kā mūsdienās tādus ēdienus var pasniegt. Kāda firma tos gatavo? Kādas pavāres strādā? Picērija atrodas pilsētas centrā, tai vajadzētu būt kā pilsētas etiķetei, lai gan iedzīvotāji, gan ciemiņi būtu apmierināti un gribētos vēl tur atgriezties.
anonīms 03.01.2017 09:31
latviski saka "salāti", ja kas...
Marijas kafijā 03.01.2017 13:28
bijām pasūtījuši galdiņu - oficiante bija jāmeklē pašiem )kaut gan citu apmeklētāju nebija vispār), citādi sēdētu pie tukša galda, prasīto vāzi ziediem tā arī nesagaidījām, ēdiens - viduvējs...
late 05.01.2017 16:51
revidentiem viss bija labi, jo šo ēstuvju saimnieki zināja, ka atnāca "revidenti" uyn ķīniešuu ēstuvē jau diezgan sen porcijas uz pusi mazākas kā bija pirmajās dienās, nu "revidentiem" atkal paveicās
ksuns 02.02.2017 15:26
latviešu valodā vārdam "salāti" ir tikai daudzskaitlīgā forma, nevis kaut kāds "salāts"
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Tik daudz aizliegumu,bet kad visu nakti blaustiisanaas ,auto riepu kauksana,lamaasanaas,muuzika no katra auto salona savaa zanraa un valodaa,to neviens ne redz ne dzird.....un taa tas ir katru nakti no 22.00 liidz 8 .00,pie nakts alkohola veikala pie Dzetas tirgus,un nevienu domes paarstaavi,ne kaartiibas sargu tas neuztrauc....un mums Pulveza Brieza 29\31ielas iedziivotaajiem neguleejusiem riita jaaiet darbaa. Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīģi piekrītu. Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Vairāki no punktiem īsti neizskatās pēc cilvēktiesību ievērošanas un ierobežo cilvēku brīvību. Drīzāk pilsētas tēlu bojā Aleksandrs Bartaševičs, piesavinoties naudu.
Kā var aizliegt bērniem spēlēties strūklakā, ja to dara pilnīgi visur?
Vai sportot, ātrāk pārvietoties, izmantojot skrituļslidas?
Cilvēki savā īpašumā var žāvēt veļu, kur vēlas.
Kaut kas absurds!
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top