Ceturtdiena,
20.jūnijs 2019
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma, Мария, Федот, Богдан, Валерия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Baiba Viļuma: katrai kūkai – savs noskaņojums

03.06.2016
Gaigalavas pagastā, Dziļāros, zemnieku saimniecībā "Bukši" rosās kūku cepēja, mājražotāja Baiba Viļuma. Baiba ir īsta māksliniece – viņas paspārnē tiek radītas garšas valstībā neaizmirstamas kūkas un cepumi.

Tas ir radošs process, kad, kā jau māksliniekam, darba procesā ir nepieciešami ne tikai materiāli, bet arī iedvesma.

Ar kūku cepšanu Baiba sāka nodarboties vien novembrī, un nepilna gada laikā viņas tortes ir iemīļojuši daudzi pircēji: "Vislielākā reklāma ir "no mutes mutē". Cilvēki pagaršo manis radītās kūkas un jautā, lai uzmeistaroju tādu pašu torti kā nesen kādam taisīju." Šobrīd Baibas paštaisītās tortes var pasūtīt Rēzeknē veikalā "Zaļais", Atbrīvošanas alejā 95c, kur katru otrdienu ir iespējams saņemt iepriekš pasūtīto kūku. Baiba kūkas realizē arī Latgales mājražotāju veikalā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 98.

Interese par Baibas paštaisītām kūkām ir liela, jo tās garšo pavisam savādāk kā veikalu plauktos atrodamās. Savs krējums, sviests un savas vistu olas – tas piešķir kūkām īpašu vērtību. Šobrīd Baibai pasūtījumu netrūkst un nedēļā sanāk no 5 līdz 20 pasūtījumiem. Taču vislielākais darbs bija ap Ziemassvētku laiku, tad bija pārbaudījums uzcept līdz pat 50 dažādu pasūtījumu nedēļas laikā – gan kūkas, gan cepumus. Kūkas visbiežāk tiek ceptas naktī, kad vīrs un bērni guļ saldā miegā. Tikmēr Baiba nesteidzīgā gaisotnē notver īsto tortes recepti un rīta agrumā tā piedzīvo savu dzimšanas dienu. "Vīrs man jautā – vai tev tiešām vajag sēdēt naktīs un cept tās kūkas? Bet man patīk cept jau kopš bērnības. Man tas tiešām patīk!", neatlaidīgi stāsta dzīvespriecīgā kūku cepēja. Baiba nevar uztaisīt divas vienādas kūkas, jo katrai no tām radīšanas procesā lielu lomu ieņem tā brīža noskaņojums. Var teikt, katrai kūkai ir savs noskaņojums.

Baibas ģimenē aug četrgadīgs dēls un mazā meitiņa, kurai ir tikai četri mēneši, tāpēc jo īpaši šobrīd kūku cepšana ir īsts pārbaudījums jaunajai māmiņai un visai ģimenei. Taču mazā atvasīte, iesēdināta krēsliņā, uzmanīgi seko līdzi kā mamma darbojas virtuvē. "Maz pamazām sāk mācīties un varbūt jau no bērnības varēs sagaidīt pirmos pīrāgus", pasmaida Baiba.

Pirms trīs gadiem Baiba ar ģimeni iegādājās zemi un māju Gaigalavas pagasta Dziļāros un sāka realizēt savu sapni par mājīgas vides ierīkošanu, uzkopjot apkārtni, kas 20 gadus nebija apsaimniekota. Tas bija liels izaicinājums un smags darbs, bet, kā pati Baiba stāsta, viņa sevi nevar iedomāties nekur citur. Šeit ir vieta, kur viņa jūtas uz viena viļņa ar dabu. Kopš 2014.gada 30.maija zemnieku saimniecības "Bukši" īpašniece Baiba ir iesaistījusies arī Valsts Lauku tīkla īstenotajā aktivitātē „Lauku teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas programma". Šīs programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības aktivitātes pieaugumu lauku teritorijās, atbalstīt jaunos uzņēmējus, izstrādājot saimniecību attīstības plānus un sniedzot konsultācijas lopkopības, augkopības un mežsaimniecības nozaru attīstībai. Ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra darbinieku atbalstu Baibai ir iespēja saņemt konsultācijas savas saimnieciskās darbības veicināšanai.

Viens no mājražotājas sapņiem pamazām tiek realizēts – viņi kopā ar vīru būvē atsevišķu virtuvi, kurā Baiba varēs radīt vēl daudz gardu kūku. Novēlam Baibai un viņas ģimenei neizsīkstošu spēku, radošu garu, pacietību un neatlaidību savu ieplānoto darbu realizēšanā! Lai ikdienas ritējums ir tikpat salds kā Baibas krāšņi gatavotās kūkas!

Foto: Aleksandrs Tolopilo

Ilze Tolopilo,
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs"
Rēzeknes konsultāciju birojs

Rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pēc aptaujas rezultātiem, 57 respondentu nepiedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikties tirgotājus Rēzeknes novada dienās
Novada dienas izbojātas!!!! Vieni svētki "mīnusā" Žēl ..... Sīkāk...
Latgales iedzīvotājiem būs pieejami jauni radio un tv raidījumi
Būtu labāk, ja uzceltu vēl vienu retranslācijas torni. Tie, kuri tiek pie televīzijas, tāpat visu redz un dzird, bet daudziem šāds "prieciņš" ir liegts. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top