Pirmdiena,
20.Janvāris 2020
Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Viesu mājās bija vērojams tūristu pieplūdums

25.08.2016
2016. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 612,9 tūkst. viesu, kas ir par 6,1 % vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. 

Salīdzinot ar 2015. gada 2. ceturksni, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 6,6 %. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.2016. gada 2. ceturksnī apkalpoti 432,7 tūkst. ārvalstu viesu, no tiem 29,6 % bija viesi no kaimiņvalstīm – no Krievijas 10,9 %, no Lietuvas 8,6 %, no Igaunijas 8,1 % un no Baltkrievijas 2,0 % no ārvalstu viesiem.

No visiem ārvalstu viesiem Rīgā uzņemti 80,8 %, Jūrmalā – 6,7 %, Liepājā – 1,5%, Siguldas novadā – 1,4 %, Ventspilī - 1,2 % un Daugavpilī – 1,1 % viesu.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā (24,2 % viesu), Liepājā (8,0 %), Jūrmalā (6,9 %), Ventspilī (4,0 %) un Daugavpilī (3,7 %).

Salīdzinot datus par 2016.gada 1. un 2.ceturksni Rēzeknē un Rēzeknes novadā, uzrāda, ka Rēzeknē ir 3 mītņu vietas.  Rēzeknes novadā 1.ceturksnī bija 8 mītņu vietas, 2.ceturksnī – jau 11.

2016.gada 1.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti 269 viesi, no kuriem neviens nebija ārzemnieks, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 317 naktis.

2016.gada 2.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti jau krietni vairāk viesu, 1 637 viesi, no kuriem 25 bija ārzemju viesi, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 1 923 naktis.

Kā Rezekneszinas.lv informēja vairāki aptaujātie Rēzeknes novada viesu māju īpašnieki, protams, salīdzinot 2016.gada 1. un 2. ceturksni, dati atšķiras, ziemas mēneši, kā ierasts, esot mazāk pieprasīti.

Viesu māju īpašnieki arī neslēpa, ka aktīvais darba posms sākas jau no maija.

Viesu mājas ‘’Zaļā sala’’ pārstāvji teica, ka piekrītot CSP statistikas datiem, apmeklētāju skaits ir pieaudzis 2.ceturksnī, taču tā tas notiek katru pavasara/vasaras sezonu. Visvairāk ārvalstu viesu esot no Krievijas, kas izskaidrojams ar viesu mājas ērto atrašanos vietu, kā arī no Norvēģijas, Vācijas, Francijas. Interesanta ir arī tendence, jo biežāk Latgales vēstniecība GORS organizē starptautiskus, lielākus pasākumus jo palielinās apmeklētāju skaits.

Savukārt viesu mājas ‘Rāznas līcis’  pārstāvji ir pamanījuši citu parādību, ja pagājušogad bieži tika svinētas kāzu svinības, tad šogad pārsvarā ir tādi apmeklētāji, kuri brauc atpūsties un baudīt Rāznas ezera tuvumu un skaistus dabasskatus. Runājot par apmeklētāju skaitu, arī šeit 2.cetursksnī ir palielinājies viesu skaits.

Arī viesu mājas ‘Azarkrosti’ pārstāvis piekrīt tam, ka otrais ceturksnis ir ražīgāks apmeklētāju skaita ziņā, šo namu ir iecienījušas mazākas apmeklētāju grupas, kuras vēlas nesteidzīgi baudīt Latgales brīniško dabu. 

Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest
Aptauja
Kuru autoservisu Jūs izmantojat?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latvija vēlas kļūt par klimata politikas virzītāju
Viss ir ļoti vienkārši. Klimata izmaiņas un kontrole ir viena liela, globāla OIK. Tāpat kā no Latvijas OIK dažiem "atlec" ievērojams miljonu prieciņš, tā no globālās OIK 'atlec' tai pietuvinātajiem, bet jau miljardos mērāmi prieciņi. Sīkāk...
Latvija vēlas kļūt par klimata politikas virzītāju
Mes jau esam ,sen jau .OIK maksajam nepajokam.......es nezinu kapec musejiem ta vajaga izlekt Piemeram Lukstins ir tik daudz ieviesis ka vel ne viena valsti ta nav...kapec jabut lielakam katolim par Romas pavestu??? Sīkāk...
Zivju resursu kontrole Rāznas ezerā kļūst arvien mūsdienīgāka
Nezin kāpēc, bet jo stingrāk aizsargā un apsargā zivju resursus, jo zivju kļūst mazāk. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top