Sestdiena,
4.aprīlis 2020
Vārda dienas: Ārvalda, Ārvalds, Herta, Valda, Василина, Сергей, Клавдий, Василий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Viesu mājās bija vērojams tūristu pieplūdums

25.08.2016
2016. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 612,9 tūkst. viesu, kas ir par 6,1 % vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. 

Salīdzinot ar 2015. gada 2. ceturksni, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 6,6 %. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.2016. gada 2. ceturksnī apkalpoti 432,7 tūkst. ārvalstu viesu, no tiem 29,6 % bija viesi no kaimiņvalstīm – no Krievijas 10,9 %, no Lietuvas 8,6 %, no Igaunijas 8,1 % un no Baltkrievijas 2,0 % no ārvalstu viesiem.

No visiem ārvalstu viesiem Rīgā uzņemti 80,8 %, Jūrmalā – 6,7 %, Liepājā – 1,5%, Siguldas novadā – 1,4 %, Ventspilī - 1,2 % un Daugavpilī – 1,1 % viesu.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā (24,2 % viesu), Liepājā (8,0 %), Jūrmalā (6,9 %), Ventspilī (4,0 %) un Daugavpilī (3,7 %).

Salīdzinot datus par 2016.gada 1. un 2.ceturksni Rēzeknē un Rēzeknes novadā, uzrāda, ka Rēzeknē ir 3 mītņu vietas.  Rēzeknes novadā 1.ceturksnī bija 8 mītņu vietas, 2.ceturksnī – jau 11.

2016.gada 1.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti 269 viesi, no kuriem neviens nebija ārzemnieks, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 317 naktis.

2016.gada 2.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti jau krietni vairāk viesu, 1 637 viesi, no kuriem 25 bija ārzemju viesi, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 1 923 naktis.

Kā Rezekneszinas.lv informēja vairāki aptaujātie Rēzeknes novada viesu māju īpašnieki, protams, salīdzinot 2016.gada 1. un 2. ceturksni, dati atšķiras, ziemas mēneši, kā ierasts, esot mazāk pieprasīti.

Viesu māju īpašnieki arī neslēpa, ka aktīvais darba posms sākas jau no maija.

Viesu mājas ‘’Zaļā sala’’ pārstāvji teica, ka piekrītot CSP statistikas datiem, apmeklētāju skaits ir pieaudzis 2.ceturksnī, taču tā tas notiek katru pavasara/vasaras sezonu. Visvairāk ārvalstu viesu esot no Krievijas, kas izskaidrojams ar viesu mājas ērto atrašanos vietu, kā arī no Norvēģijas, Vācijas, Francijas. Interesanta ir arī tendence, jo biežāk Latgales vēstniecība GORS organizē starptautiskus, lielākus pasākumus jo palielinās apmeklētāju skaits.

Savukārt viesu mājas ‘Rāznas līcis’  pārstāvji ir pamanījuši citu parādību, ja pagājušogad bieži tika svinētas kāzu svinības, tad šogad pārsvarā ir tādi apmeklētāji, kuri brauc atpūsties un baudīt Rāznas ezera tuvumu un skaistus dabasskatus. Runājot par apmeklētāju skaitu, arī šeit 2.cetursksnī ir palielinājies viesu skaits.

Arī viesu mājas ‘Azarkrosti’ pārstāvis piekrīt tam, ka otrais ceturksnis ir ražīgāks apmeklētāju skaita ziņā, šo namu ir iecienījušas mazākas apmeklētāju grupas, kuras vēlas nesteidzīgi baudīt Latgales brīniško dabu. 

Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Kas zin, mow i da augusta karantinā sādāsim pa sātom!)) Sīkāk...
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top