Sestdiena,
17.augusts 2019
Vārda dienas: Oļegs, Vineta, Денис, Иван, Евдокия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Viesu mājās bija vērojams tūristu pieplūdums

25.08.2016
2016. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 612,9 tūkst. viesu, kas ir par 6,1 % vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. 

Salīdzinot ar 2015. gada 2. ceturksni, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 6,6 %. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.2016. gada 2. ceturksnī apkalpoti 432,7 tūkst. ārvalstu viesu, no tiem 29,6 % bija viesi no kaimiņvalstīm – no Krievijas 10,9 %, no Lietuvas 8,6 %, no Igaunijas 8,1 % un no Baltkrievijas 2,0 % no ārvalstu viesiem.

No visiem ārvalstu viesiem Rīgā uzņemti 80,8 %, Jūrmalā – 6,7 %, Liepājā – 1,5%, Siguldas novadā – 1,4 %, Ventspilī - 1,2 % un Daugavpilī – 1,1 % viesu.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā (24,2 % viesu), Liepājā (8,0 %), Jūrmalā (6,9 %), Ventspilī (4,0 %) un Daugavpilī (3,7 %).

Salīdzinot datus par 2016.gada 1. un 2.ceturksni Rēzeknē un Rēzeknes novadā, uzrāda, ka Rēzeknē ir 3 mītņu vietas.  Rēzeknes novadā 1.ceturksnī bija 8 mītņu vietas, 2.ceturksnī – jau 11.

2016.gada 1.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti 269 viesi, no kuriem neviens nebija ārzemnieks, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 317 naktis.

2016.gada 2.ceturksnī Rēzeknes novadā tika uzņemti jau krietni vairāk viesu, 1 637 viesi, no kuriem 25 bija ārzemju viesi, kopumā uzņemtie viesi pavadīja 1 923 naktis.

Kā Rezekneszinas.lv informēja vairāki aptaujātie Rēzeknes novada viesu māju īpašnieki, protams, salīdzinot 2016.gada 1. un 2. ceturksni, dati atšķiras, ziemas mēneši, kā ierasts, esot mazāk pieprasīti.

Viesu māju īpašnieki arī neslēpa, ka aktīvais darba posms sākas jau no maija.

Viesu mājas ‘’Zaļā sala’’ pārstāvji teica, ka piekrītot CSP statistikas datiem, apmeklētāju skaits ir pieaudzis 2.ceturksnī, taču tā tas notiek katru pavasara/vasaras sezonu. Visvairāk ārvalstu viesu esot no Krievijas, kas izskaidrojams ar viesu mājas ērto atrašanos vietu, kā arī no Norvēģijas, Vācijas, Francijas. Interesanta ir arī tendence, jo biežāk Latgales vēstniecība GORS organizē starptautiskus, lielākus pasākumus jo palielinās apmeklētāju skaits.

Savukārt viesu mājas ‘Rāznas līcis’  pārstāvji ir pamanījuši citu parādību, ja pagājušogad bieži tika svinētas kāzu svinības, tad šogad pārsvarā ir tādi apmeklētāji, kuri brauc atpūsties un baudīt Rāznas ezera tuvumu un skaistus dabasskatus. Runājot par apmeklētāju skaitu, arī šeit 2.cetursksnī ir palielinājies viesu skaits.

Arī viesu mājas ‘Azarkrosti’ pārstāvis piekrīt tam, ka otrais ceturksnis ir ražīgāks apmeklētāju skaita ziņā, šo namu ir iecienījušas mazākas apmeklētāju grupas, kuras vēlas nesteidzīgi baudīt Latgales brīniško dabu. 

Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Vai jāiet pret demokrātiskā vairākuma gribu? 1990.gada 4.maijā un Atmodas laikā tautas vairākums gribēja neatkarīgu Latviju, bet bubyna prāt mums vajadzēja palikt PSRS sastāvā?
Vairākums gribēja un esam Eiropas Savienībā. Vairākums grib un jābūt Vidzemes sastāvā. Un Latvijā, paldies saprātam, tikai mazākums grib pie Krievijas. 99,9% varakļāniešu negrib pie Krievijas. Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Anita, tu glupa esi? Ka vairuokums gribēs da krīvejai, tod īsi da Krīvejai? Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Nu jau 85 gadus visas Latvijas valdības ir darījušas metodiski, plānveidīgi un mērķtiecīgi, lai no latgaliešiem dabūtu āra viņu etniskās piederības sajūtu. Slēgtas latgaliešu skolas, latgaliešu drukas aizliegums, aizliegums latgaliešu valodas lietošanai pat starpbrīžos Latgales skolās u.t.t. .Okupantu valodai krievu valodai Latgalē ir lielākas tiesības kā latgaliešu valodai- Preiļos iegāju veikalā uzprasīju latgaliski- atbildi nesaņēmu latgaliski, ja būtu uzprasījis krieviski- man noteikti atbildētu krieviski. Latgalieši 4 paaudžu laikā ir novesti līdz tam, ka atsakās no savas dzimtās valodas un saviem bērniem nedot iespēju mantot dzimto valodu- paliek bez dzimtās valodas. Tas ir tas uz ko ir gājušas visas valdības 85 gadu garumā. Ar cilvēku, kurš pazaudējis savu etnisko piederību, var manipulēt un droši organizēt pat referendumus demokrātijas pierādīšanai. Nu apmēram kā Krimā Krievija izdarīja. Nu jau 30 gadus brīvajā Latvijā ir bijušas daudz valdības un daudzi prezidenti, bet tie nav bijuši Latgalei - ne vienu no viņiem nav uztraukusi problēma par latgaļu valodas un pašu latgaliešu izzušana, drīzāk ir priecājušies par veiksmīgu latgaliešu integrāciju- nu apmēram kā Amerikā priecājas par indiāņu integrāciju un izmiršanu. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top