Otrdiena,
7.jūlijs 2020
Vārda dienas: Alda, Maruta, Иван, Петр Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

RTA studenti risinās uzņēmēju pieteiktās problēmsituācijas

13.02.2020
Divu gadu garumā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) īstenoja Pārdošanas laboratorijas jeb “SalesLabs” projektu, kura laikā studenti sadarbībā ar mācībspēkiem izstrādāja risinājumus uzņēmēju problēmām. Šajā laikā risinājumi rasti vairāk nekā 20 dažādu jomu uzņēmumiem. 

Projekta īstenošanas laiks ir noslēdzies, taču pozitīvā sadarbība ar uzņēmējiem, studentu iegūtā praktiskā pieredze un rastie risinājumi ir kā dzinulis iesākto turpināt. RTA izrādījusi iniciatīvu veidot ciešāku sadarbību starp uzņēmējiem un studentiem, pielietojot PBL jeb Problem Based Learning (uz problēmu balstīta mācīšanās), tāpēc 11. februārī akadēmijā pulcējās vairāk nekā 10 dažādu jomu uzņēmēji un RTA studenti, mācībspēki, lai apsvērtu iespējas sastrādāties arī turpmāk.

RTA mācībspēki sniedza ieskatu savos studiju kursos, akcentējot to piedāvājumu, kas būtu aktuāls uzņēmējiem, konkretizējot, kādas tēmas studenti savos studiju darbos, praksē, varētu pētīt, risināt. Savukārt uzņēmēji klāstīja savas darbības nozari, izvirzot konkrētu problēmsituāciju, kura būtu jārisina. Lielākoties uzņēmēji vēlas izstrādāt mārketinga aktivitātes, bukletus utt. Atsevišķu jomu pārstāvji izvirzījuši ļoti konkrētu un apjomīgu darbu, piemēram, piedāvājot studentiem SIA “EST Baltic” (linu pārstrādes joma), piedāvāt risinājumus: kur likt spaļus, kas paliek pāri pēc linu apstrādes.

Pie RTA vērsās vairāki uzņēmumi: SIA “Plašumi”, Exponential Technologies Ltd., SIA “Nature Line”, SIA “RIMORA”, SIA “JK Travel”, Zaļās salas. Līdz maijam studenti un mācībspēki strādās pie uzņēmēju sniegtajiem problēmjautājumiem, laika gaitā satiekoties, konsultējoties, lai nonāktu pie risinājuma, kas apmierinātu uzņēmēju.

Šī metode ļauj studējošajiemm būt pēc iespējas tuvāk reālajam darba tirgum, skatīt tās problēmas, ar kurām sastopas uzņēmējs, sniegt savu pienesumu. Savukārt uzņēmējs var saņemt produktu, inovatīvu skatījumu un reālu atbalstu uzņēmējdarbības virzīšanai. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija tādējādi kļūst par stabilu tiltu, kas kopā saved mācībspēkus, studentus, uzņēmējus. 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Kauns par tādie SA demagogiem. Ir tāds teiciens, kurā ne vietā bučo vusur pakaļa. Kopa namsaimnieks, slikti bija, tagad cliner, arī slikti, bet kā par sētnieku stādāt vajadzētu, uzreiz citu dziesmu sāktu dziedāt. No malas visi gudri kritizēt, ja pašam rokas no pakļas aug... Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Domei nevis pieņemt šos bezjēdzīgos noteikumus, bet cītīgi kontrolēt kā firma Clen-R uzkopj pilsētu. Kauns un bezatbildība. Agrāk sētnieki visu sakopa, bet tagad atkritumi mētājas mēnešiem un rezultātā nekas netiek savākts. Bet kā tiek pļauta zāle, tas ir ārpus kādas kritikas, kopā ar zemi. Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top