Trešdiena,
8.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars, Лариса, Гаврила, Василий, Анна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

RTA studenti risinās uzņēmēju pieteiktās problēmsituācijas

13.02.2020
Divu gadu garumā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) īstenoja Pārdošanas laboratorijas jeb “SalesLabs” projektu, kura laikā studenti sadarbībā ar mācībspēkiem izstrādāja risinājumus uzņēmēju problēmām. Šajā laikā risinājumi rasti vairāk nekā 20 dažādu jomu uzņēmumiem. 

Projekta īstenošanas laiks ir noslēdzies, taču pozitīvā sadarbība ar uzņēmējiem, studentu iegūtā praktiskā pieredze un rastie risinājumi ir kā dzinulis iesākto turpināt. RTA izrādījusi iniciatīvu veidot ciešāku sadarbību starp uzņēmējiem un studentiem, pielietojot PBL jeb Problem Based Learning (uz problēmu balstīta mācīšanās), tāpēc 11. februārī akadēmijā pulcējās vairāk nekā 10 dažādu jomu uzņēmēji un RTA studenti, mācībspēki, lai apsvērtu iespējas sastrādāties arī turpmāk.

RTA mācībspēki sniedza ieskatu savos studiju kursos, akcentējot to piedāvājumu, kas būtu aktuāls uzņēmējiem, konkretizējot, kādas tēmas studenti savos studiju darbos, praksē, varētu pētīt, risināt. Savukārt uzņēmēji klāstīja savas darbības nozari, izvirzot konkrētu problēmsituāciju, kura būtu jārisina. Lielākoties uzņēmēji vēlas izstrādāt mārketinga aktivitātes, bukletus utt. Atsevišķu jomu pārstāvji izvirzījuši ļoti konkrētu un apjomīgu darbu, piemēram, piedāvājot studentiem SIA “EST Baltic” (linu pārstrādes joma), piedāvāt risinājumus: kur likt spaļus, kas paliek pāri pēc linu apstrādes.

Pie RTA vērsās vairāki uzņēmumi: SIA “Plašumi”, Exponential Technologies Ltd., SIA “Nature Line”, SIA “RIMORA”, SIA “JK Travel”, Zaļās salas. Līdz maijam studenti un mācībspēki strādās pie uzņēmēju sniegtajiem problēmjautājumiem, laika gaitā satiekoties, konsultējoties, lai nonāktu pie risinājuma, kas apmierinātu uzņēmēju.

Šī metode ļauj studējošajiemm būt pēc iespējas tuvāk reālajam darba tirgum, skatīt tās problēmas, ar kurām sastopas uzņēmējs, sniegt savu pienesumu. Savukārt uzņēmējs var saņemt produktu, inovatīvu skatījumu un reālu atbalstu uzņēmējdarbības virzīšanai. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija tādējādi kļūst par stabilu tiltu, kas kopā saved mācībspēkus, studentus, uzņēmējus. 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Ja pirmajos valdīšanas gados Bartaševičs nedaudz uzmanīgāk shēmoja, tad tagad viņš ir sapratis, par ko KNAB un Valsts kontrole viņu var uzraut uz zara, un par ko nevar, kā rezultātā viņš, kas attiecas uz Latgaliju un nu jau arī B & B struktūru, ir galīgi no spolēm nolecis. Bet KNAB un VK tikai rokas plāta. Sīkāk...
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top