Sestdiena,
30.maijs 2020
Vārda dienas: Lolita, Vitolds, Ефросинья, Степан, Евдокия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Nodokļu parādu vēl nav samaksājuši 17 800 iedzīvotāji

02.01.2020
Nodokļu reformas rezultātā pērn tūkstošiem iedzīvotāju izveidojās nodokļu parāds par 2018.gadu, un 17 800 cilvēki to joprojām nav samaksājuši, tagad par katru nokavēto dienu aprēķinās soda procentus, Latvijas Radio pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova.

Viņa atzina, ka parādnieku skaits ir diezgan liels, lai gan VID centās sazināties ar viņiem gan telefoniski, gan rakstot vēstules un nosūtot paziņojumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), aicinot iesniegt deklarāciju un samaksāt parādu.

VID aicina iedzīvotājus ieskatīties e-pastos un EDS, un nepieciešamības gadījumā iesniegt deklarāciju un samaksāt parādu.  

Kamēr parāds nav samaksāts, par katru dienu arī rēķinās soda procentus.

Jankova atzina, ka dažiem iedzīvotājiem parādu summas ir lielas, ir pat 2000 eiro un 10 000 eiro.  

Viņa arī sacīja, ka VID turpināja informēt iedzīvotājus par nodokļu sistēmu un cer, ka šogad, iesniedzot deklarāciju par 2019.gadu, parādnieku būs mazāk.

Pērn plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja fakts, ka izmainītās nodokļu sistēmas dēļ daudzi iedzīvotāji bija palikuši parādā valstij. Pēc nodokļu reformas iedzīvotājiem izveidojās nodokļu starpība saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu vai progresīvās nodokļa likmes dēļ.  

No visām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz 16.jūnijam iesniegtajām gada ienākumu deklarācijām par 2018.gadu nodokļa parāds bija izveidojies 167 538 deklarāciju iesniedzējiem jeb 19,1%, un kopējā nodokļu parāda summa bija 39,5 miljoni eiro.

VID solīja neatprasīt parādus līdz 5 eiro. Bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parāda samaksas termiņu līdz 2020. gada decembrim pagarināja mazo un vidējo algu saņēmējiem, kuriem nav bijuši lieli ienākumi un kuri nenodarbojās ar saimniecisko darbību. Savukārt lielāko ienākumu guvušajiem nodokļa piemaksa bija jāsamaksā līdz 2019.gada beigām, vai arī jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā, lai problēmu gadījumos meklētu individuālu risinājumu.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Karstā ūdens atslēgšanas grafiks Rēzeknē
vai pandemijas laika var atslegt karsto udeni valsti ir ierobezojumi skolas macibas tika partrauktas musu domei nosplauties Sīkāk...
TOP 20 lielākie nodokļu maksātāji Latgalē
Tiešām, regulāri uzvar miljonu vērtus projektus, bet nav pat divdesmitniekā. Šmaukšanās ar nodokļiem? Sīkāk...
TOP 20 lielākie nodokļu maksātāji Latgalē
es, ka savas pilsētas patriots, vienmēr pozitīvi skatījos uz vietējo uzņēmēju iesaisti pilsētas dzīvē, sak, vietējiem darbs , pilsētai nodokļi.... kur tad Latgalija, kā nekā mēram jārāda piemērs.slimnīcas no slimiem pensionāriem salasa vairāk ka celtniecības firmas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top