Trešdiena,
23.oktobris 2019
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Aicinājums deputātiem - bezmaksas ēdināšana Rēzeknes bērnudārzos

10.10.2019
Nesen sociālajos tīklos un Rēzeknes pilsētas ziņu portālos plašu rezonansi izraisīja tēma par bērnu ēdināšanu Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādēs.

Daudzi izteica neapmierinātību ar to, ka bērnu ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādēs ir vienas no augstākajām reģionā. Tajā pašā laikā Rīgā un citās pilsētās bērnu ēdināšanas izmaksas sedz pašvaldības.

Tāpēc aktīvākie rēzeknieši izvirzīja iniciatīvu, par parakstu vākšanu atklātai vēstulei, kura tiks nosūtīta Rēzeknes pilsētas deputātiem. Vēstulē aicina piešķirt finansējumu bērnu ēdināšanai pilsētas bērnudārzos.

Atklātās vēstules teksts zemāk:

Rēzeknes pilsētas domes deputātiem:
 Lidijai Ostapcevai, Andrejam Rešetnikovam, Vladimiram Bogdanovam, Aleksejam Grehovam,
Inārai Grocei, Jāzepam Korsakam, Igoram Sergejevam, Olgai Strodei


Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju atklātā vēstule


Šajā mācību gadā Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 1499 bērni. Pirmsskolas izglītība ir pats pirmais un svarīgākais posms bērna attīstībā. Kā nosaka LR vispārējās izglītības likums (20. pants), pirmsskolas mācību programma paredzēta bērniem līdz 7 gadu vecumam.

Apmeklējot pirmsskolas izglītības iestādes, bērnam ir nepieciešams saņemt pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Pašlaik vecāki paši apmaksā bērnu ēdināšanu Rēzeknes pilsētas pirmsskolas mācību iestādēs.  Bez tam vecākiem jāiegādājas arī higiēnas līdzekļi (zobu birste, sporta apģērbs, maiņas apavi u.c.) un mācību līdzekļi, kurus bērns lieto personīgi (krāsas, zīmuļi, papīrs u.c.).

Bērnu dzīves apstākļi ir tiešs rādītājs, kurš atspoguļo kopējo dzīves kvalitāti pilsētā.

Ņemot vērā, ka Rēzeknes pašvaldībai sastādot 2020. gada budžetu ir iespēja pieņemt  lēmumu par bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs, lūdzam Jūs izdalīt finansējumu 2020.gadā budžetā 1349 bērnu bezmaksas ēdināšanai (bērni, kuriem nav atvieglinājumu ēdināšanas izdevumiem, skaits var tikt precizēts) Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Galvenie iemesli, lai pieņemtu šādu lēmumu:

-    Rūpējoties par bērnu veselību un ģimeņu labklājību, valsts nodrošina bezmaksas ēdināšanu skolēniem no pirmās līdz ceturtajai klasei, bet pirmsskolas vecuma bērni Rēzeknē dotajā situācijā ir atstumti malā. Būtu lietderīgi garantēt visiem pirmsskolas vecuma bērniem sabalansētu ēdināšanu neatkarīgi no ģimeņu materiālā stāvokļa;

-    Ir pašvaldības, ieskaitot Rīgu, kuras jau pieņēma tādu lēmumu un ieviesa bezmaksas ēdināšanu bērniem visās pirmsskolas mācību iestādēs. To sagaida arī Rēzeknes iedzīvotāji, kuri audzina bērnus vecumā līdz 7 gadiem. Šāds lēmums garantētu vienlīdzīgas tiesības visiem bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs;

-    Šāda veida palīdzība daudzām ģimenēm būs daudz efektīvāka nekā piešķirtie pabalsti, kurus vecāki nereti izmanto citiem mērķiem, neuzlabojot bērnu dzīves kvalitāti;

-    Valsts pilnībā sedz ēdināšanas izmaksas specializētajās pirmsskolas izglītības iestādēs un būtu godīgi, ja šī prakse būtu attiecināma uz visiem bērniem bez izņēmumiem;

-    Šāds atbalsts daudzām ģimenēm, kurās bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, ļautu ievērojami samazināt izdevumu līmeni. Tā būtu reāla palīdzība ģimenēm, kuras rezultātā mazinātos faktori, kuru dēļ daudzi aktīvi iedzīvotāji atstāj mūsu pilsētu.

Vēlamies pievērst jūsu uzmanību un atgādināt, ka bērni ir mūsu nākotne. Tādēļ ir pienācis laiks par tiem parūpēties ne tikai ar solījumiem, bet arī ar darbiem.


Parakstīt atklāto vēstuli var personīgi, darba dienās no 9:00 līdz 16:00, viesnīcas “Latgale” 5. stāvā, 505. kabinetā.

Vai arī ir iespējams lejuplādēt  vēstuli ŠEIT, izdrukāt, parakstīt un atsūtīt pa pastu uz adresi: Atbrīvošanas aleja 98, 505. kabinets, Rēzekne, LV-4601.

Vai arī nosūtiet elektroniskā formā, parakstītu ar elektronisko parakstu, uz adresi: info@rezekneszinas.lv.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4/4)
Ko darisim? 10.10.2019 20:18
Beidzot reālā iniciatīvā. Pietiek raudat soc.tiklos. Ir jāiet un jāparakstās!
zoja 14.10.2019 10:05
Nepiekrītu!!! Iesaku pārbaudīt vai tiešām bērni, kuri apmeklē pilsētas b/d reāli dzīvo pilsētā un vai viņu vecāku maksātie nodokļi tiek pašvaldības budžetam!
Inga 19.10.2019 03:28

- Šāda veida palīdzība daudzām ģimenēm būs daudz efektīvāka nekā piešķirtie pabalsti, kurus vecāki nereti izmanto citiem mērķiem, neuzlabojot bērnu dzīves kvalitāti - tā ir tikai pašu vecāku atbildîba, kur un kā viņi izlieto piešķirto pabalstu?! Jūs aicinat tad nepiešķirt kādu valsts vaj pašvaldības pabalstu tieši vecākiem, bet novirzīt uz ēdināšanas izmaksu segšanu?!
Naivais 19.10.2019 12:03
Inga 19.10.2019 03:28

- Šāda veida palīdzība daudzām ģimenēm būs daudz efektīvāka nekā piešķirtie pabalsti, kurus vecāki nereti izmanto citiem mērķiem, neuzlabojot bērnu dzīves kvalitāti - tā ir tikai pašu vecāku atbildîba, kur un kā viņi izlieto piešķirto pabalstu?! Jūs aicinat tad nepiešķirt kādu valsts vaj pašvaldības pabalstu tieši vecākiem, bet novirzīt uz ēdināšanas izmaksu segšanu?!
Šeit vajadzētu precizēt, vai tas ir pabalsts vai dāvana. Ja pabalsts, tas jāsaņem trūcīgajiem bet ne visiem. Ja dāvana, pašvaldība samaksā bērnudārzam un visiem tiek vienādi- tiem, kuriem mēneša ienākums 1 cilvēkam 200 € un tiem , kuriem 2000 €. Ja pabalsts, samaksā, kaut vai tieši dārziņa, bet tikai par tiem cilvēkiem, kuriem patiešām vajadzīga palīdzība. Tātad: dāvana vai pabalsts mazturīgajiem?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kā, ziemas sezonā Jūs tiekat galā ar rēķiniem par apkuri?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Smaga avārija uz Rēzekne-Daugavpils šosejas
Audi automašīnai stūre bija labajā pusē un pārgalvīģi veica apdzīšans manevru. Rezultāts ļoti bēdīgs. Sīkāk...
Smaga avārija uz Rēzekne-Daugavpils šosejas
Ļoti skumji. Sīkāk...
Jaundzimušajiem no 2020.gada vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu
Šitie mazie tāpat nebūs lojāli šai valstij ,kā i viņu izdzimteņu vecāki. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top