Svētdiena,
19.maijs 2019
Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika, Денис, Михаил Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes mēram nav lēmuma par gājēju pāreju nepieciešamību

14.09.2018
Rēzeknē, 5.vidusskolas apkaimē radusies problēma – mācību iestādes tuvumā nav ierīkota ne viena gājēju pāreja. Sākoties jaunajam mācību gadam, cilvēku plūsma šajā teritorijā ir krietni palielinājusies. Jāatzīmē, ka sakarā ar 2.vidusskolas rekonstrukciju, 5.vidusskolu apmeklē vēl vairāk skolēnu nekā tas ierasts. 

Viesojoties televīzijas raidījumā, pašvaldības priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, uz iedzīvotāju uzdoto jautājumu norādīja, ka domei nav lēmuma par gājēju pārejas izveidošanu skolas tuvumā.

Kā paziņoja A.Bartaševičs, bērni skraida caur automašīnu stāvvietu, meklējot īsāko ceļu, lai šķērsotu ielu. Tas rada jucekli. Protams, varētu uzstādīt barjeras, bet tas radīs papildus izmaksas.

Līdz ar to, domes priekšsēdētājs nekādu konkrētu atbildi, par gājēju parejas izveidošanu pie 5.vidusskolas nesniedza.

Pēc remontdarbiem Rūpnīcas ielā, pie 5.vidusskolas tika notriekts bērns. Policija toreiz ziņoja, ka bērns esot šķērsojis ielu neatļautā vieta, lai gan blakus „atļautās” vietas nemaz nav.

Jau iepriekšējā domes sasaukuma laikā tika diskutēts par gājēju pārejas, kā arī autobusu pieturas izveidošanu pie Rēzeknes 5.vidusskolas, vairāk nekā pusotru gadu atpakaļ, kad netika rasts nekāds risinājums.

Pēc vairākkārtējiem vecāku lūgumiem, šogad pie skolas beidzot tika izveidota autobusu pietura, bet gājēju pārejas, kā nav, tā nav. Vai tad tiešām pilsētas domē gaida nākamo traģēdiju?

Līdzīga situācija, jau vairākus gadus novērojama arī kādā Ludzas ielas posmā, kur tuvākās apkaimes iedzīvotāji ir spiesti pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un katru dienu šķērsot ielu neatļautā vietā, tā kā cita iespēja nepastāv.

Visvairāk norūpējušies ir Trasuna ielas iedzīvotāji, kuri bieži vien mēdz doties, uz pārtikas veikalu, kurš atrodas Ludzas ielas otrā pusē.

Tieši gadu atpakaļ, portāla Rezekneszinas.lv redakcijā vērsās kāda ģimene, kura vēlējās noskaidrot, vai pastāv iespēja konkrētajā ceļa posmā ierīkot gājēju pāreju.

Portāla žurnālisti, reaģējot uz lasītāju lūgumu, centās sazināties ar Rēzeknes pašvaldības Saimniecības pārvaldes vadītāju Voldemāru Plataci, lai situācija taptu skaidrāka. Diemžēl Platača kungs atbildi nav sniedzis vēl joprojām, neskatoties uz to, ka nu jau pagājis gads...

Ņemot vērā to, ka tēma par gājēju pārejām atkal ir aktualizējusies, šoreiz žurnālisti centās sazināties ar Voldemāra Platača vietnieci. Arī šis mēģinājums nevainagojās ar panākumiem, atbilde netika sniegta.
 
Lai rastu vismaz kaut kāda veida skaidrību, žurnālisti lēma vērsties pie policijas pārstāvjiem, lai noskaidrotu, vai gājēji, kuri šajā Ludzas ielas posmā, šķērsojot ielu, ir uzskatāmi par noteikumu pārkāpējiem.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Spartaks Čeksters norāda, ka autotransporta kustības organizācija nav Valsts policijas kompetencē, ar šo jautājumu būtu jāvēršas Pilsētas domē.

Spriežot pēc tās informācijas, kuru sniedza S.Čeksters, gājēji par brauktuves šķērsošanu konkrētajā posmā netiks sodīti. Bet ejot pāri ielai, ir jāievēro īpaša piesardzība un jānovērtē situācija.

Kādā no televīzijas raidījumiem, domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs vēstīja, ka visām gājēju pārejām jābūt iepriekš paredzētām ceļu būves projektos, turklāt viss tiek saskaņots ar Latvijas valsts ceļiem, kuri lemj, par to kādās vietās organizēt gājēju pārejas.

Protams, Rezekneszinas.lv žurnālisti vērsās arī VAS "Latvijas Valsts ceļi" Rēzeknes nodaļā. Voldemārs Stirāns atbildēja īsi un kodolīgi: „Ludzas ielas īpašnieks ir Rēzeknes pilsētas dome, tāpēc lūdzam Jūsu jautājumus uzdot Rēzeknes pilsētas domes amatpersonām.”

Rezultātā:

Atbildīgā persona – Rēzeknes Saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis gada garumā ignorē žurnālistus. Atkārtotie mēģinājumi sazināties arī ir palikuši bez rezultāta.

Pilsētas mērs A.Bartaševičs norāda, ka ar ceļu satiksmes jautājumiem nodarbojas Latvijas valsts ceļi un pats konkrētu atbildi, par gājēju pāreju izveidošanu bīstamajā ceļa posmā, nav sniedzis.

Jau ierasti, Rēzeknes pašvaldība, neadbild uz redakcijas jautājumiem un nesniedz lūgto informāciju. Arī šajā situācijā žurnālistiem pagaidām nav izdevies gūt atbildes uz jautājumiem, jo domes amatpersonas gluži vienkārši neatbild.  

Šobrīd pēdējais adresāts, kuram vēstule tika nosūtīta ir Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. Savukārt mēs ceram, ka drīz vien žurnālisti un pilsētas iedzīvotāji saņems atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

Portāla Rezekneszinas.lv redakcija savus lasītājus par notikumu norisi vēl informēs.

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4/4)
Korektors 14.09.2018 15:22
Jums tiešām nav neviena, kas spēj rakstīt bez kļūdām?
Direktors 14.09.2018 16:09
Korektors 14.09.2018 15:22
Jums tiešām nav neviena, kas spēj rakstīt bez kļūdām?
Korektor, piesakies darbā, par kļūdu labotāju! ;D
Ziemeļu 16.09.2018 14:08
sāpīgā problēma ir bardaks Maskavas ielā!!!
nu un... 05.10.2018 22:00
..........iedzivotaju problemas pie mums tiek ignoretas.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pēc aptaujas rezultātiem, 57 respondentu nepiedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret jaunajiem Rēzeknes domes būvprojektiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pēdējā zvana svētki šogad Festivāla parkā
Какие толстые девочки и худенькие мальчики))) Sīkāk...
Latgales kongresa diena Rēzeknē - jau aizmirsta?
Uz 150.jubileju atkal būs svētki! Sīkāk...
Pagātnes fakti šodienai - Marta Skuja
Kas aizsarga Jāņa Klimkāna dzīvi. Esot biji skolotājs Preiļos un Kandavā. Vai tad nevar dot mums, cietušajiem, info par īsto naves iemeslu, ka ritējusi dzīve Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top