Pirmdiena,
25.jūnijs 2018
Vārda dienas: Maiga, Milija, Анна, Арсений, Онуфрий, Петр Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Par investīcijām ir jāmaksā

08.06.2018
1.jūnijā bija ieplānota izsole par tiesībām nomāt rūpniecības kompleksu ar ražošanas korpusu, administratīvo – sadzīves ēku, palīgtelpām un tehniskajām telpām Viļakas ielā 1.

Atgādināsim, ka jau aprīļa vidū Rēzeknes pilsētas dome bija izsludinājusi rūpniecības kompleksa Viļakas ielā 1 nomas tiesību izsoli. Taču tai nepieteicās neviens pretendents.

 

Līdz ar to var teikt, ka Rēzeknes pilsētas dome izsludinājusi atkārtotu izsoli par tiesībām nomāt telpas Viļakas ielā 1.
 

Klātesošie komisijas dalībnieki vienojās, nepagarinot pieteikšanās termiņu, noteikt, ka nomas izsoles cena ir samazināta par 20%. Atgādināsim, ka sākotnēji apstiprinātā nomas maksa mēnesi bija 8 228 EUR (iesk.PVN).
 
 
Informācija par izsoli un kompleksu esot izsūtīta arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecībām dažādās valstīs.
 

Tiek iznomātas nedzīvojamās telpas - rūpniecības kompleksa jaunbūve ar ražošanas korpusu, administratīvā – sadzīves ēka, palīgtelpas un tehniskās telpas ar kopējo platību 6784 kvadrātmetri un ar ēkām saistīti pievedceļi un stāvlaukumi. Ēku un inženierbūvju kopējā iznomājamā teritorija ir 10 563 kvadrātmetri.
 

Kā arī nomniekam pienākums 3 gadu laikā no nomas līguma spēkā stāšanās dienas teritorijā:
- veikt nefinanšu investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 3 500 000 eiro;
- radīt ne mazāk kā 95 jaunas darba vietas.
 
Tātad, ja otrā izsole noritēs veiksmīgi, dome plāno saņemt 78 988 EUR trīsdesmit gadu garumā.
 

Savukārt kopējā summa rūpniecības kompleksa izbūvē bija 6 856 653,01 EUR.
 

Pilsētas mēram labpatīkas periodiski atgādināt iedzīvotājiem, ka par Rēzekni interesi izrāda vairāki investori, gan no ES valstīm, gan Ķīnas.
 

Taču šīs runas ir pretrunā ar faktu, ka rēzeknieši dodas uz Valsts nodarbinātības aģentūras filiāli, lai kļūtu par oficiālu bezdarbnieku vai saņemtu palīdzību darbiekārtošanās jautājumā.
 

Tai pat laikā Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) publiskotajā ziņojumā teikts, ka Latvijā ir nekavējoties jārisina akūtā darba spēka trūkuma problēma.
 

 FICIL secinājusi, ka Latvijā audzis darba spēka trūkums, turklāt ne tikai augsti kvalificētu speciālistu līmenī. Tāpat joprojām Latvijā konstatējami tiesiskā regulējuma trūkumi un problēmas ar iespēju uzsākt uzņēmējdarbību reģionos, kuros ir lielāks bezdarba līmenis un tātad lielākas darba spēka rezerves.
 

Vienlaikus FICIL uzskata, ka Latvijai svarīgi sekmēt reģionālo nodarbinātību.
 
Rēzeknē augstāko izglītību iegūst ne visi, bet tie, kuri iegūst, pēc nesekmīgiem mēģinājumiem atrast darbu, sakravā mantas čemodānā un brauc tālēs zilajās.
 
Ko gan var piebilst par Rēzekni, kur bezdarba līmenis jau diezgan stabili ir viens no augstākajiem valstī? Marta mēnesī bezdarba līmenis bija 10,5% jeb 1 839 bezdarbnieki.
 

Visdrīzāk komplekss, kurā tika ieguldīti gandrīz septiņi miljoni eiro, tā arī paliks neizmantots, investoriem nepievilcīgs.
Mūsuprāt, iespēja, ka kādu investori piesaistīs šāda būve, ir diezgan niecīga, ņemot vēra nomas līguma nosacījumus.
 
Varbūt atbildīgajām personām ir jāpastrādā cītīgāk – ar visu atdevi , lai šis projekts nestu pozitīvu dvesmu un rēzeknieši varētu strādāt savā pilsētā, nevis kļūtu par pieminekli valdošās elites iegribām un nesaprātīgie lēmumiem.

rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Līgo svētku brīvdienās policija aizturējusi kopumā 66 autovadītājus, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā.
Apspriest
Aptauja
Vai jūs esat ar mieru nodod lietotās pudeles par 0,10 EUR, ja, pērkot dzērienu šajā pudelē, samaksāsiet 0,15 EUR?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vjačeslavs Spičs par darbu "Rēzeknes namsaimniekā"
...neiztika arī bez dzeršanas un zagšanas, santehniķi pie klientiem brauca, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Uzņēmums bija uz bankrota robežas.
-Spīčs atkal melo,namsaimniekā strādā Spīča draugs kurš vadīja un organizēja elektriķu darbību,un elektriķi izmantoja uzņēmuma automašīnu savām privāt vajadzībām,kā arī darbā atradās alkohola reibumā un Spīčs visu to slēpa un izdevumus visus apmaksāja,kā arī pats Spīčs izmantoja darba automašīnu savām personiskajām un ģimenes vajadzībām izdevumus apmaksāja protams nodokļu maksātāji.
-Kā arī namsaimniekā Spīča draugi Šindlers ,Pavlovskis,Lūss izmantoja autoservisa SIA Veda pakalpojumus priekš savām privāt automašīnām un izmaksas apmaksāja nodokļu maksātāji.Visus rēķinus Spīčs parakstīja un lika apmaksāt namsaimniekam.
...tāpēc sākās pārbaudes no domes, kas, taisnību sakot, radīja papildus slodzi gan man, gan administrācijai. Vienkāršāk runājot, lielāko daļu sava darba laika man vajadzēja tērēt skaidrojot, risinot, veidojot sarunu ar domi un citām tamlīdzīgām lietām.”
-kā arī Spīčs bija aizņemts ar dokumentu falsifikāciju/viltošanu,lai mazāk tiktu atklāts pārkāpumu namsaimniekā,diemžēl tā tas bija.Ja tiktu atklāti pārkāpumi mājās:Metālistu ielā 6,skolas ielā 8a,18.novembra 12b,zemnieku ielā 48 utt. Spīčs jau sen būtu atlaists no darba.
-Un tas ka Spīčs apzināti bez kauna un goda pret mājas iedzīvotājiem kooperatīva šķērsielā 13 savam draugam Lūsam nosiltināja dzīvokli par mājas iedzīvotāju naudas līdzekļiem ir kategoriski nepieļaujami,lai noslēpt šo pārkāpumu Spīčs 2017 rudenī atkārtoti nosiltināja Lūsam dzīvokli un atkal par mājas iedzīvotāju naudas līdzekļiem.
Tāda ir Spīča būtība ,tāds viņš ir iedzīvotāji viņu nekad neinteresēja.Savas intereses viņam vienmēr ir primārās un tagad viņš cenšas sevi parādīt baltu un pūkainu.Pažēlojiet mani es esmu"labs un taisnīgs",bet patiesību nevēlas izklāstīt Rēzekniešiem.Ja uzzinās PATIESĪBU PAR SPĪČA pretlikumīgām darbībām ,tad neviena māja nenoslēgs ar viņu līgumu.Ļoti žēl ka ir tādi hameleoni kā Spīčs.

Sīkāk...
Turpmāk varēs nodod arī plastmasas iepakojumus
Varēs "nodod",vai tomēr "nodot"??? Sīkāk...
Vakar ugunsgrēkā Rēzeknē cieta cilvēks
Ziemeļu rajons ūdeni silda ar elektriskajiem boileriem... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top