Pirmdiena,
16.jūlijs 2018
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mēs esam parādā "E Energia" 3,7 miljonus EUR

10.01.2018
Lietuvas kompānija «E energia» uzvarēja Vašingtonas Starptautiskajā Investīciju strīdu šķīrējtiesā (ICSID). Strīda iemesls bija saistīts ar Rēzeknes pašvaldības 2008.gadā pieņemto lēmumu steidzamības kārtā pirms laika lauzt ar šo uzņēmumu noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu.


2 gadus kompānija veica pārrunas ar Latviju par kompensāciju apjomu, tomēr šīs pārrunas neguva rezultātus. Un 2012.gadā «E energia» vērsās ICSID, pieprasot kompensāciju 7,24 miljonus eiro.
Tomēr kompensācija, kas saskaņā ar šķīrējtiesas lēmumu pienākas uzņēmumam, ir gandrīz divreiz mazāka par tās pieprasīto - tikai 3,7 miljoni eiro.


«E energia» norāda, ka tā, pildot līgumu ar Rēzeknes pašvaldību, no 2004.gada investējusi Rēzeknes rajona siltumsaimniecības modernizācijā, bet 2008.gadā pašvaldība steidzamības kārtā pirms laika lauzusi uz 30 gadiem noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu un, neatlīdzinot investīcijas, izmantojusi bruņotus policijas spēkus, pārņemot gan aktīvus, kas modernizēti un uzlaboti par privātā investora līdzekļiem, gan aktīvus, kas piederējuši pašam investoram.


Atgādināsim, ka 2014.gada 29.martā Rēzeknes pilsētas pašvaldības laikrakstā mērs min, ka "pašvaldība visās deviņās iekšēja mēroga lietās uzvarēja." Tāpat ir teikts, ka pašvaldībai juristu pakalpojumi izmaksāja 15 tūkstoši eiro.
 
Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ja valdība pildīs tiesas spriedumu, tad visdrīzāk nepieciešamos 3,7 miljonus EUR meklēs Rēzeknes pilsētas budžetā.
 

Diez vai valdība ir gatava apmaksāt vietējo politiķu nekompetences sekas no savas kabatas.
 
 
Kompensāciju maksās pašvaldības iedzīvotāji, kuri ievēlēja savus pārstāvjus vietējās varas iestādēs, savukārt tie, dzenoties pēc lielās naudas, rēzekniešus dzīs vēl lielākā parādu bedrē.
 

Pilsētniekiem jāzin savi varoņi vaigā, turklāt tie pārstāv dažādus politiskos spēkus:

Rēzeknes pilsētas bijušais mērs Juris Začests, kurš 2006.gadā tika apsūdzēts saistībā ar balsu uzpirkšanu Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās (tolaik Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija);
 
Domes jurists Valērijs Petrovs (tolaik apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”);
 
Pilsētas bijušais mērs Juris Guntis Vjakse (tolaik Tautas partija);

Un, protams, arī esošais pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (partija „Saskaņa”).
 
P.S. 2008.gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība lauza līgumu ar lietuviešu uzņēmumu, bet pēc trijiem gadiem pilsētas siltumsaimniecībā parādījās cits spēlētājs – komandītsabiedrība Wesab, un tie, pēc A.Bartaševiča vārdiem, veiks koģenerācijas staciju uzstādīšanu, savukārt pēc 3 gadiem visas iekārtas pāries pašvaldības valdījumā. Pagājuši jau 6 gadi, bet publiski netika runāts, ka pašvaldības īpašumā nonāktu elektrību ražojošas iekārtas.
 

Ņemot vēra domes darījumu noslēpumainību, pilsētas iedzīvotājiem atliek vien iedomāties, kādi pārsteigumi no ierēdņiem gaidāmi nākotnē.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
nui 12.01.2018 12:09
a kas ta pārdeva siltumtīklus E-Enerģijai - Začests......
ups 12.01.2018 12:45
Un kas tad saka to parnemsanas sagu bez tiesas lemuma...biedrs Bardaksevics...un vel tadu tiesas pravu bus daudz.....tikai maksas nevis Bardaksevics bet pilsetas iedzivotaji:(
ko?? 22.01.2018 13:19
kādi "mēs"?? Tie ir konkrēti cilvēki, kuri to līgumu sastādīja, un kuri parakstīja.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Uz Latvijas ceļiem darbosies 72 stacionārie fotoradari
Apspriest
Aptauja
Vai jūs esat ar mieru nodod lietotās pudeles par 0,10 EUR, ja, pērkot dzērienu šajā pudelē, samaksāsiet 0,15 EUR?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Nodot balsi glabāšanā 13.Saeimas vēlēšanās varēs 58 iecirkņos 37 pašvaldībās
Ātrāk tās vēlēšanās! Sīkāk...
Ādažu bāzē izveido Daudznacionālo divīzijas “Ziemeļi” štābu
Super! Sīkāk...
Zaudēs 150 darbavietas
Visā valstī būtu aizliegts. Zb tas jau ir. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top