Otrdiena,
23.oktobris 2018
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mēs esam parādā "E Energia" 3,7 miljonus EUR

10.01.2018
Lietuvas kompānija «E energia» uzvarēja Vašingtonas Starptautiskajā Investīciju strīdu šķīrējtiesā (ICSID). Strīda iemesls bija saistīts ar Rēzeknes pašvaldības 2008.gadā pieņemto lēmumu steidzamības kārtā pirms laika lauzt ar šo uzņēmumu noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu.


2 gadus kompānija veica pārrunas ar Latviju par kompensāciju apjomu, tomēr šīs pārrunas neguva rezultātus. Un 2012.gadā «E energia» vērsās ICSID, pieprasot kompensāciju 7,24 miljonus eiro.
Tomēr kompensācija, kas saskaņā ar šķīrējtiesas lēmumu pienākas uzņēmumam, ir gandrīz divreiz mazāka par tās pieprasīto - tikai 3,7 miljoni eiro.


«E energia» norāda, ka tā, pildot līgumu ar Rēzeknes pašvaldību, no 2004.gada investējusi Rēzeknes rajona siltumsaimniecības modernizācijā, bet 2008.gadā pašvaldība steidzamības kārtā pirms laika lauzusi uz 30 gadiem noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu un, neatlīdzinot investīcijas, izmantojusi bruņotus policijas spēkus, pārņemot gan aktīvus, kas modernizēti un uzlaboti par privātā investora līdzekļiem, gan aktīvus, kas piederējuši pašam investoram.


Atgādināsim, ka 2014.gada 29.martā Rēzeknes pilsētas pašvaldības laikrakstā mērs min, ka "pašvaldība visās deviņās iekšēja mēroga lietās uzvarēja." Tāpat ir teikts, ka pašvaldībai juristu pakalpojumi izmaksāja 15 tūkstoši eiro.
 
Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ja valdība pildīs tiesas spriedumu, tad visdrīzāk nepieciešamos 3,7 miljonus EUR meklēs Rēzeknes pilsētas budžetā.
 

Diez vai valdība ir gatava apmaksāt vietējo politiķu nekompetences sekas no savas kabatas.
 
 
Kompensāciju maksās pašvaldības iedzīvotāji, kuri ievēlēja savus pārstāvjus vietējās varas iestādēs, savukārt tie, dzenoties pēc lielās naudas, rēzekniešus dzīs vēl lielākā parādu bedrē.
 

Pilsētniekiem jāzin savi varoņi vaigā, turklāt tie pārstāv dažādus politiskos spēkus:

Rēzeknes pilsētas bijušais mērs Juris Začests, kurš 2006.gadā tika apsūdzēts saistībā ar balsu uzpirkšanu Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās (tolaik Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija);
 
Domes jurists Valērijs Petrovs (tolaik apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”);
 
Pilsētas bijušais mērs Juris Guntis Vjakse (tolaik Tautas partija);

Un, protams, arī esošais pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (partija „Saskaņa”).
 
P.S. 2008.gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība lauza līgumu ar lietuviešu uzņēmumu, bet pēc trijiem gadiem pilsētas siltumsaimniecībā parādījās cits spēlētājs – komandītsabiedrība Wesab, un tie, pēc A.Bartaševiča vārdiem, veiks koģenerācijas staciju uzstādīšanu, savukārt pēc 3 gadiem visas iekārtas pāries pašvaldības valdījumā. Pagājuši jau 6 gadi, bet publiski netika runāts, ka pašvaldības īpašumā nonāktu elektrību ražojošas iekārtas.
 

Ņemot vēra domes darījumu noslēpumainību, pilsētas iedzīvotājiem atliek vien iedomāties, kādi pārsteigumi no ierēdņiem gaidāmi nākotnē.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
nui 12.01.2018 12:09
a kas ta pārdeva siltumtīklus E-Enerģijai - Začests......
ups 12.01.2018 12:45
Un kas tad saka to parnemsanas sagu bez tiesas lemuma...biedrs Bardaksevics...un vel tadu tiesas pravu bus daudz.....tikai maksas nevis Bardaksevics bet pilsetas iedzivotaji:(
ko?? 22.01.2018 13:19
kādi "mēs"?? Tie ir konkrēti cilvēki, kuri to līgumu sastādīja, un kuri parakstīja.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apkopotie 13.Saeimas vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlēšanās piedalījušies 54,60 balsstiesīgo vēlētāju.
Apspriest
Aptauja
Kā Jūs vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rāznas ezerā tiks ielaisti 85 tūkstoši zandartu mazuļu
Makšķernieki runā, ka Rāzna un Lubāns ar tīkliem ir izkāsti. Sīkāk...
Darbavietu nebūs, izsole atcelta. Deputātu komentāri
trešo sasaukumu??? tak viņi vadīs tik ilgi kamēr saskaņa būs pie varas, a tās vēlētāji vēl; kaut arī pensionāri vēl turas, kā nekā dod pa velti braukt... kaut arī nezina ka par to mes visi maksājam siltumam, es piem, braukāju ar mašīnu, pat nezinu cik maksā biļete. cik var redzēt pēc mašīnu plūsmas, ne es viens tas braucējs Sīkāk...
Rēzeknes domē būs divi jauni deputāti?
jāāāāā- mums tik trenera basketbolā trūkst domē Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top