Piektdiena,
27.aprīlis 2018
Vārda dienas: Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle, Мартин, Остап Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mēs esam parādā "E Energia" 3,7 miljonus EUR

10.01.2018
Lietuvas kompānija «E energia» uzvarēja Vašingtonas Starptautiskajā Investīciju strīdu šķīrējtiesā (ICSID). Strīda iemesls bija saistīts ar Rēzeknes pašvaldības 2008.gadā pieņemto lēmumu steidzamības kārtā pirms laika lauzt ar šo uzņēmumu noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu.


2 gadus kompānija veica pārrunas ar Latviju par kompensāciju apjomu, tomēr šīs pārrunas neguva rezultātus. Un 2012.gadā «E energia» vērsās ICSID, pieprasot kompensāciju 7,24 miljonus eiro.
Tomēr kompensācija, kas saskaņā ar šķīrējtiesas lēmumu pienākas uzņēmumam, ir gandrīz divreiz mazāka par tās pieprasīto - tikai 3,7 miljoni eiro.


«E energia» norāda, ka tā, pildot līgumu ar Rēzeknes pašvaldību, no 2004.gada investējusi Rēzeknes rajona siltumsaimniecības modernizācijā, bet 2008.gadā pašvaldība steidzamības kārtā pirms laika lauzusi uz 30 gadiem noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu un, neatlīdzinot investīcijas, izmantojusi bruņotus policijas spēkus, pārņemot gan aktīvus, kas modernizēti un uzlaboti par privātā investora līdzekļiem, gan aktīvus, kas piederējuši pašam investoram.


Atgādināsim, ka 2014.gada 29.martā Rēzeknes pilsētas pašvaldības laikrakstā mērs min, ka "pašvaldība visās deviņās iekšēja mēroga lietās uzvarēja." Tāpat ir teikts, ka pašvaldībai juristu pakalpojumi izmaksāja 15 tūkstoši eiro.
 
Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ja valdība pildīs tiesas spriedumu, tad visdrīzāk nepieciešamos 3,7 miljonus EUR meklēs Rēzeknes pilsētas budžetā.
 

Diez vai valdība ir gatava apmaksāt vietējo politiķu nekompetences sekas no savas kabatas.
 
 
Kompensāciju maksās pašvaldības iedzīvotāji, kuri ievēlēja savus pārstāvjus vietējās varas iestādēs, savukārt tie, dzenoties pēc lielās naudas, rēzekniešus dzīs vēl lielākā parādu bedrē.
 

Pilsētniekiem jāzin savi varoņi vaigā, turklāt tie pārstāv dažādus politiskos spēkus:

Rēzeknes pilsētas bijušais mērs Juris Začests, kurš 2006.gadā tika apsūdzēts saistībā ar balsu uzpirkšanu Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās (tolaik Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija);
 
Domes jurists Valērijs Petrovs (tolaik apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”);
 
Pilsētas bijušais mērs Juris Guntis Vjakse (tolaik Tautas partija);

Un, protams, arī esošais pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (partija „Saskaņa”).
 
P.S. 2008.gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība lauza līgumu ar lietuviešu uzņēmumu, bet pēc trijiem gadiem pilsētas siltumsaimniecībā parādījās cits spēlētājs – komandītsabiedrība Wesab, un tie, pēc A.Bartaševiča vārdiem, veiks koģenerācijas staciju uzstādīšanu, savukārt pēc 3 gadiem visas iekārtas pāries pašvaldības valdījumā. Pagājuši jau 6 gadi, bet publiski netika runāts, ka pašvaldības īpašumā nonāktu elektrību ražojošas iekārtas.
 

Ņemot vēra domes darījumu noslēpumainību, pilsētas iedzīvotājiem atliek vien iedomāties, kādi pārsteigumi no ierēdņiem gaidāmi nākotnē.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
nui 12.01.2018 12:09
a kas ta pārdeva siltumtīklus E-Enerģijai - Začests......
ups 12.01.2018 12:45
Un kas tad saka to parnemsanas sagu bez tiesas lemuma...biedrs Bardaksevics...un vel tadu tiesas pravu bus daudz.....tikai maksas nevis Bardaksevics bet pilsetas iedzivotaji:(
ko?? 22.01.2018 13:19
kādi "mēs"?? Tie ir konkrēti cilvēki, kuri to līgumu sastādīja, un kuri parakstīja.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Lielā talka šogad notiks 28.aprīlī
Apspriest
Aptauja
Kādus informācijas avotus jūs izmantojat, lai uzzinātu aktuālāko pilsētā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Satiec savu meistaru Rēzeknē – mācies aust celaines!
BEST AVAILABLE WAY TO FINANCEIAL FREEDOM {upstoxfunding@yahoo.com}
Are you looking for financial freedom? Are you in debt, you need a loan to start a new business? Or you collapse financially, do you need a loan to buy a car or a house? Have you ever been rejected by your bank in ever finance? You want to improve your financial? You need a loan to pay off your bills pay off? No more looking, we welcome you for an opportunity to get all types of loans at a very affordable 3% interest rate for others. For information, contact us now by email at: {upstoxfunding@yahoo.com}

Do you have a bad credit? Do you need money to pay bills? Is it necessary to start a new business? Do you have an unfinished project due to poor funding? Do you need money to invest in any specialty that will benefit you? And you do not know what to do. We offer the following loans;both Personal loans [secure and unsecured], Business loans [secure and unsecured] ,combination loans ,Student loans,Consolidation loans and so many others.

Company name: UPSTOX FUNDING
Company Email: upstoxfunding@yahoo.com
Text/Call :(302) 273-5794 Sīkāk...
Skolu darbu organizācija renovācijas laikā
Te arī parādās tas, ka esošās skolas nav piepildītas un varētu dažas likvidēt Sīkāk...
Cik pelna Rēzeknes pilsētas domes deputāti? 2.daļa
J.Krišāna alga no slimnīcas 28727.46 € par papilddarbu jeb goda amatu.
Kāda ir profesionālo ārstu vidējā alga Rēzeknes slimnīcā??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top