Sestdiena,
24.oktobris 2020
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte, Зинаида, Филипп, Феофан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes pilsētas dome neplāno finansēt latviešu valodas apguvi

10.09.2020
Rēzeknes mazākumtautību skolās no jaunā mācību gada papildus būs iespējams apgūt krievu valodu un literatūru, fakultatīva formātā. Šim nolūkam pašvaldība no pilsētas budžeta ir piešķīrusi vairāk nekā 5 tūkstošus eiro.

Daudzi bērni no krievvalodīgajām ģimenēm nerunā valsts valodā, un visa viņu saskarsmes pieredze latviešu valodā notiek tikai skolā skolotāju. Šis fakts bieži negatīvi ietekmē jauniešu tālākizglītību izglītības iestādēs, kurās mācība notiek tikai valsts valodā.

Liela daļa vecāku sūta savus bērnus uz latviešu valodas privātnodarbībām, un vienas nodarbības cena ir no 5 līdz 10 eiro.

Ņemot vērā nodarbību skaitu nedēļā, nav grūti aprēķināt krievvalodīgo vecāku izdevumus, par papildus valsts valodas apguvi. Turklāt, liela daļa nemaz nevar atļauties algot privātskolotāju.

Kad pašvaldībā tika lemts par papildu 40 stundām nedēļā krievu valodas un literatūras nodarbībām nacionālo minoritāšu skolās, domes opozīcijas deputāta Jāzepa Korsaka  viedoklis bija atšķirīgs.

“Aplūkojot pēdējo gadu centralizēto skolu eksāmenu rezultātus, ir skaidrs, ka skolām būtu jāpievērš lielāka uzmanība latviešu valodas mācīšanai. Un būtu labi šo naudu izmantot papildu latviešu valodas mācīšanai skolēniem, kā arī skolotāju zināšanu līmeņa celšanai,” šādu viedokli pauda Korsaks.

Savukārt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva jau paspējusi sevi popularizēt. Turklāt krievvalodīgo auditoriju viņa uzrunāja ar saukli "Krievu valodai būt Rēzeknes skolās", bet latviešu auditorijai viņa minēja tikai to, ka nacionālo minoritāšu skolās tiks ieviestas papildu izvēles stundas.

Žurnālisti uzdeva jautājumu arī Rēzeknes pilsētas mēram Aleksandram Bartaševičam, vai Rēzeknes pilsētas domes plānos ietilpst papildu bezmaksas latviešu valodas nodarbību organizēšana Rēzeknes iedzīvotājiem.

A.Bartaševičs lika saprast, ka Rēzeknes dome neko tādu nav plānojusi.

Ja krievvalodīgajiem bērniem aktuālākas ir valsts valodas zināšanas, tad nav skaidrs, pēc kādiem kritērijiem vadās pašvaldība, piešķirot naudu krievu valodas papildu nodarbībām, kad acīmredzama problēma mazākumtautību skolu audzēkņiem  ir ar valsts valodas zināšanām.

Vēlamies atgādināt, ka mūsu pilsētā ir vismaz 5 kopienas (Rēzeknes krievu kopiena, Slāvija, Krievu kultūras centrs u.c.), kuras nodarbojas ar kultūrvēsturisko saišu uzturēšanu, dažādu pasākumu rīkošanu un finansējumu savām aktivitātēm saņem no pilsētas domes. 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Starp citu 10.09.2020 17:27
Kā saka: nekā personīga, tā ir TIKAI politika. Tā ir iedarbīga metode, kā iedzīvotājus paturēt Krievijas ietekmes zonā. Ja kāds gribētu savas saknes, tad arī brauktu pie savām saknēm. Tāpēc politikas veidotāji par "sakņu" kopšanu rūpējas tikai vienai valodai. Citu valodu konkurence nav vajadzīga, pat traucējoša.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apkures tarifs Rēzeknē sastāda 52,14 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Vai uzskatāt par nepieciešamu lietot sejas maskas sabiedriskās vietās?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apzinās mājsaimniecībās izmantojamās apkures iekārtas
gribētos redzēt, kā tagad izremontēto Lūdzas ielu atkal pārrok, lai pieslēgtu centrālapkurei Sīkāk...
Kā nepārēsties Ziemassvētkos?
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība Sīkāk...
Covid-19: jauni ierobežojumi
Attiecīgiem dienestiem ir pohuj,. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top