Piektdiena,
7.augusts 2020
Vārda dienas: Alfrēds, Fredis, Madars, Анна, Марк, Макар, Евпраксия, Олимпиада Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Bezmaksas ēdināšana Rēzeknes PII: paraksti nodoti deputātiem

15.11.2019
Vairāk kā 500 aktīvāko Rēzekniešu parakstītā atklātā vēstule, ar aicinājumu nodrošināt bērnu bezmaksas ēdināšanu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, 8. novembrī tika iesniegta pilsētas domes deputātiem.

Atklātajā vēstulē Rēzeknes iedzīvotāji aicina domes deputātus 2020.gada budžetā iekļaut finansējumu, lai segtu bērnu ēdināšanas izmaksas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Mazāk, kā viena mēneša laikā šo vēstuli parakstīja 571 rēzeknietis, kas priekš pilsētas ir ļoti ievērojams skaits.

Pilsētas domes deputātiem adresētajā vēstulē iedzīvotāji aicina segt bērnu ēdināšanas izdevumus, tādējādi mazinot izdevumu apjomu ģimenēmar pirmsskolas vecuma bērniem un nodrošinot vienādus apstākļusneskatoties uz ģimeņu materiālo stāvokli. Vēstules autori atzīmē, ka šāds solis būtu reāla palīdzība ģimenēm un tā rezultātā mazinātos faktori, kuru dēļ daudzi aktīvi iedzīvotāji atstāj pilsētu.

Bērnu ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pirmsskolas mācību iestādēs ir vienas no augstākajām reģionā. Par viena bērna ēdināšanu ģimene Rēzeknē maksā 2.13 eiro dienā, kas sastāda 46,86 eiro mēnesī neatkarīgi no bērna vecuma.

Vairākās citās blakus esošajās pašvaldībās aprēķinot ēdināšanas izdevumus, tiek ņemts vērā bērna vecums. Jaunāko grupu audzēkņiem ēdināšanas izmaksas ir zemākas nekā vecāko grupu audzēkņiem.

Piemēram, ēdināšanas izmaksas pirmsskolas mācību iestādēs kaimiņu pašvaldībās:

Daugavpilī – 1,42 eiro dienā (31,24 eiro mēnesī);

Preiļos – vecuma grupā no 1,5 līdz 2 gadiem – 1,45 eiro dienā (31,90 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 3 līdz 6 gadiem –1,59 eiro dienā (34,98 eiro mēnesī);

Jēkabpilī – vecuma grupā no 1 līdz 3 gadiem – 1,42 eiro dienā (31,24 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 4 līdz 6 gadiem – 1,57 eiro dienā (24,54 eiro mēnesī);

Viļānos – vecuma grupā no 1 līdz 2 gadiem – 0,77 eiro dienā (16,94 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 3 līdz 6 gadiem – 0,91 eiro dienā (20,02 eiro mēnesī).

Šāda statistika neatstāja vienaldzīgus Rēzeknes iedzīvotājus,  tamdēļ aktīvāko pilsētnieku iniciatīvas grupa nolēma rīkoties, lai mainītu situāciju. Piemēram Ludzas, Rīgas, kā arī citas pašvaldības ir nodrošinājušas bērnu bezmaksas ēdināšanu, sedzot to no pašvaldības līdzekļiem.

Jāpiebilst, ka Rēzekne pastāvīgi ieņem zemāko reitingu darba samaksas un iedzīvotāju nodarbinātības līmenī, starp citām Latvijas pilsētām. Vēstules autori atzīmē, ka bērnu ēdināšanas izmaksu segšana no pašvaldības līdzekļiem būtu svarīgs faktors, kas pozitīvi ietekmētu ari demogrāfiskos rādītājus.

Rēzeknieši vieš cerību, ka deputāti viņu sadzirdēs - rīkosies sociāli atbildīgi un pieņems pareizu lēmumu par labu saviem vēlētājiem, par labu jaunajām ģimenēm un pilsētas nākotnei.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
kaimiņš 11.12.2019 14:10
Iedzīvotājiem ieteiktu sākt ar to, ka noskaidrot, kurš uzņēmums ēdina, piegādā preces un tad kopējā aina tiks skaidrāka, kāpēc Rēzeknē viss maksā tik cik tas maksā.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes pilsētas domes kredītsaistības palielināsies par vēl 150 tūkstošiem eiro.
Apspriest
Aptauja
Kā, Jūsuprāt, būtu jārīkojas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrejam Rešetņikovam, pēc notikušā konflikta uzņēmumā «Rēzeknes satiksme»?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aglonas svētkos šogad varēs piedalīties tikai ar ielūgumiem
Kā iegūt ielūgumu savai ģimenei uz 15 augustu? Sīkāk...
Varakļānus iekļauj Rēzeknes novadā
Urlas atkritums..bezsmadzenis. Sīkāk...
“Notikumu krustpunktā”- Otrais pasaules karš un Rēzekne
Vietējie latvju bāleliņi karu neuzsāka. Pareizi patiesība raksta - 2.Pasaules karu iesāka krievi kopīgi ar vāciešiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top